Anykštėnai vyskupo Antano Baranausko kūrybinį palikimą įamžino ne tik paminklu, bet ir išleisdami jo giesmių rinkinį.
Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus išleido vyskupo Antano Baranausko giesmių kompaktinį diską, kuris taip ir vadinasi “Giesmės”

 

Kaip sakė muziejininkė Rasa Bražėnaitė, šiemet. A.Baranausko klėtelė kaip pirmasis Lietuvoje memorialinis muziejus  skaičiuos 80-uosius metus, todėl iki šios datos muziejininkai nori aktualizuoti svarbiausią muziejaus paveldą.

 “Bene reikšmingiausias – poeto ir vyskupo Antano Baranausko giesmės, daugiau kaip šimtmetį giedamos paties poeto sukurta melodija. Kad jos būtų ne sustingusi klasika, bet taptų gyva nūdiena, dar 1995 m. A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus inicijavo audio kasetės „Antanas Baranauskas. Giesmės“, kurios buvo išleistos 1000 egzempliorių tiražu”,- sakė R.Bražėnaitė.

Pasak jos, vieno tiražo neužteko, tad 1998 m. kasetė buvo pakartotinai išleista taip pat  1000 egz. tiražu. Abu tiražai jau išplatinti.

Šiais metais muziejininkai pasiryžo giesmes, prisitaikydami prie laikmečio, išleisti dar kartą, tik nebe audio kasetėje, bet kompaktiniame diske, kurio  leidimą rėmė Anykščių rajono savivaldybė. Naujo įrašo daryti nereikėjo, nes muziejus turi kokybišką 1995 m. įrašą (iš jo į diską perkelti pasaulietiniai kūriniai), o bažnytines A.Baranausko giesmes 2006 m.  naujai įgiedojo kamerinis choras „Salve Cantus”.

Kompaktiniame diske skamba tos pačios autentiškos A.Baranausko giesmės, kurias atlieka mokytojų trio: Emilija Petrokienė, Jonė Marciukienė, Sofija Pakalnienė, pasaulietines giesmes įdainavo  folkloro ansamblis „Valaukis“, bažnytines giesmes – šv. Mato bažnyčios kamerinis choras „Salve Cantus“.

 

 

Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.