Vakar, gegužės 2 dieną, Valstybės įmonė „Regitra“ šalyje pradėjo teikti vairuotojų pažymėjimų išdavimo paslaugas, o policijos padaliniai šią veiklą, kaip nesusijusią su tiesiogine policijos paskirtimi, nutraukė.

              

                         

      Iki gegužės 1 d. vairuotojų pažymėjimai buvo išduodami šalies apskričių centruose, Jurbarke, Jonavoje ir Mažeikiuose esančiuos policijos padaliniuose. „Regitra“ vairuotojų pažymėjimus išduoda ne tik apskričių centruose ir paminėtuose miestuose, bet ir Kėdainiuose, Rokiškyje, Biržuose.

    „Įmonė ateityje numato dar padidinti vairuotojų pažymėjimus išduodančių padalinių skaičių. Manau, kad klientų aptarnavimo procedūros tapo paprastesnės, viską galime atlikti toje pačioje vietoje – ir egzaminuoti, ir išduoti vairuotojo pažymėjimus“, - sakė VĮ „Regitra“ generalinis direktorius Ramutis Oleka.     

    Dėl vairuotojų pažymėjimų šalies gyventojai, nepaisant jų gyvenamosios vietos, gali kreiptis į bet kurį iš šešiolikos „Regitros“ vairuotojų pažymėjimų išdavimo padalinių. Atsiimti šį dokumentą klientas taip pat galės tame padalinyje, kuriame pageidaus. Informaciją apie tai, ar jau gali atsiimti pažymėjimą, klientas ras ir „Regitros“ svetainėje internete www.regitra.lt.

    Klientui nebereikia turėti savo fotonuotraukos – fotografavimasis „Regitros“ vairuotojų pažymėjimų išdavimo padalinyje yra sudėtinė pažymėjimo išdavimo procedūra. Visuose pažymėjimus  išduodančiuose „Regitros“ padaliniuose įrengtos fotokabinos, iš kurių kliento nuotrauka elektroniniu būdu iškart patenka į įmonės duomenų bazę. Naudojant lazerinį graverį, nuotrauka ir asmens parašas  įrašomi į vairuotojo pažymėjimą. Informacija apie naujam pažymėjimui būtinus dokumentus pateikiama „Regitros“ svetainėje internete www.regitra.lt.   

    Pernai šalyje iš viso buvo išrašyta 127,5 tūkst. vairuotojų pažymėjimų – 65 tūkst. mažiau, nei 2005 m. (192,5 tūkst.). Daugiau kaip pusė jų išduota senus keičiant į naujus ir vietoj prarastų, likusieji –   įgijusiems teisę vairuoti.

    Gyventojai dažnai teiraujasi, ar turimus vairuotojų pažymėjimus būtina keisti į naujesnius. VĮ „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad visi Lietuvoje po Nepriklausomybės paskelbimo išduoti pažymėjimai  galioja 10 metų, jeigu neįrašyta kitokia galiojimo data.

    Be vairuotojų pažymėjimų išdavimo, „Regitra“ dar teikia kelių transporto priemonių registravimo ir  vairuotojų egzaminavimo paslaugas. 

     Deja, anykštėnams dėl vairuotojų pažymėjimų,kaip ir iki šiol, teks važinėti į apskrities centrą Uteną arba kitus miestus, nes „Regitros“ Anykššių skyrius pažymėjimų vairuotojams neišduos ir nekeis.

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.