Atsižvelgusi į visuomenės interesą, rajono Taryba neleido privatizuoti dviejų paplūdimių žemės.

Atsižvelgusi į visuomenės interesą, rajono Taryba neleido privatizuoti dviejų paplūdimių žemės.

Savivaldybė buvo gavusi J. Gervienės prašymą dėl paplūdimio (0,33 ha) prie Žliobiškio tvenkinio panaikinimo bei B. Maniušio prašymą dėl paplūdimio (0,15 ha) prie Smulkio ežero panaikinimo. Tačiau deputatai apsisprendė minėtiems asmenims neleisti privatizuoti paplūdimių žemės, kad tai nebūtų paskata kitiems asmenims prašyti leidimų privatizuoti dar rajone esančių apie 40 paplūdimių žemės sklypų.

Konservatorius R. Jurkėnas siūlė viešai spaudoje paskelbti visus rajono paplūdimius ir jų teritorijas, kad visiems būtų aišku, jog „ši žemė paimta visuomenės reikmėms ir prie vandens telkinių nereikėtų lipti per šlagbaumus“.

Darbo partijos vietos lyderis Ričardas Sargūnas mėgino apeliuoti į Konstituciją, teigdamas, jog privati nuosavybė – neliečiama, o ją paėmus visuomenės reikmėms, turi būti teisingai atlyginta.

„Paplūdimių žemė yra valstybinė, o ne privati, todėl niekas iš nieko neatima. Šiuo atveju savininkų teisė nebus pažeista, nes jie galėjo už valstybės reikmėms paimtą žemę gauti įvairias kompensacijas“, - dažnai posėdžių metu „maištaijantį“ kolegą taisė liberalcentristas A. Gervinskas.

Arvydas LINGAITIS
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.