Vakar prie Puntuko akmens renginyje „Atminus jų žygdarbį, kurs baigės miškuos...“ buvo paminėtos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 75 – osios metinės.

 

 

Vakar prie Puntuko akmens  renginyje „Atminus jų žygdarbį, kurs baigės miškuos...“ buvo paminėtos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 75 – osios metinės.

 

Legendinių lakūnų žygdarbį priminė ir tarsi į paminėjimą kvietė pavakare virš Anykščių skraidęs Karinių oro pajėgų malūnsparnis, beje, pilotuojamas anykštėno rajono tarybos nario Rimvydo Griauzdės brolio kapitono Gintauto Griauzdės. Jis buvo nusileidęs prie kelio link Puntuko, o vidurnaktį prožektoriais apšviesdamas aikštę apsuko ratą virš Puntuko.

Šiemet prie Puntuko akmens anykštėnai ir  svečiai rinkosi per saulėlydį, o laužas suliepsnojo ir renginys prasidėjo temstant. Apie lietuvių lakūnų skrydžio per Atlantą didingumą ir tragišką jo baigtį kalbėjo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Lietuvos karinių oro pajėgų karininkai, posmais ir dainomis jį priminė Kauno muzikinio teatro aktoriai Tomas Ladiga ir Petras Venclovas bei Anykščių krašto meno kolektyvai. O kai dainą užtraukęs  Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų Ramovės choras „Aidas“, (vadovas Tadas Šumskas), pritarti įsiūbavo ir renginio dalyvius.

Atminties valandoje dalyvavo Seimo narys Rytas Kupčinskas ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžęs, kad S. Darius  ir S. Girėnas savo ryžtu ir pasiaukojimu siekė garsinti Lietuvos vardą, o jų žygdarbio dvasia  ir po 75 – erių metų sukviečia pasisemti jėgų ir vilties prie tvirčiausio Lietuvos akmens. „ Jų dvasia suvienijo Lietuvą laukiant atskrendančių 1933 – iaisiais, vienijo 1988 – aisias kelyje į laisvę, vienija šiandienos siekiuose ir darbuose, - sakė ministras, primindamas, kad prie paminklo didvyriams kartu su anykštėnais stovi Karinių oro pajėgų lakūnai, kariai veteranai ir jaunieji šauliai. – Už tai esame dėkingi legendiniams lakūnams ir Lietuvos vardą galime tarti su pasididžiavimu...“

Nakties tyloje aidėjo patrankos salvės už Lietuvą, už lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį, už Lietuvos sąjūdžio 20 – etį.

 

Jonas JUNEVIČIUS
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.