Praėjusį sekmadienį Anykščių kultūros centre vyko atviros Utenos apskrities kultūrizmo ir fitneso pirmenybės. Lietuvos kultūrizmo ir fitneso istorijoje tai pirmasis atvejis, kada buvo surengtos tokio pobūdžio varžybos Utenos apskrityje.

Pirmenybes organizavo Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacija, bei var˛ybų direktorius Rimas Kirtiklis. Dvylika sportininkų tame tarpe ir trys moterys įvairiose svorio kategorijose varžėsi dėl prizinės vietos. Tarpusavyje komandinėje įskaitoje rungėsi devyni klubai iš Marijampolės, Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Anykščių. Mūsų miestui atstovavo klubas „Atika“ ir jo atstovas Tomas Kudelis. Anykštėnas savo svorio kategorijoje iškovojo pirmąją vietą, tačiau absoliučioje įskaitoje liko trečias, savo ruožtu klubas „Atika“ komandinėje įskaitoje u˛ėmė šeštąją vietą. Absoliučiu pirmenybių nugalėtoju tapo Tadas Blažys iš Vilniaus sporto klubo „Olimpija“. 2004 metais absoliučioje įskaitoje jis tapo Lietuvos čempionu. Moterų tarpe absoliučioje įskaitoje pirmą vietą iškovojo šiaulietė Kristina Karaliutė. Sportininkų pasirodymą vertino devyni teisėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Tarp jų ir iš Anykščių kilęs Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos generalinis sekretorius Remigijus Bimba.

Renginio pabaigoje pakalbintas Utenos apskrities viršininkas Ričardas Sargūnas sakė jis tikisi, kad Utenos apskrities kultūrizmo ir fitneso atvirosios pirmenybės Anykščių mieste galėtu tapti gražia kasmetine tradicija. R. Sargūnas praeityje yra ne tik intensyviai kultivavęs kultūrizmo sporto šaką, bet ir paskutiniu metu nevengia pakilnoti sunkumus savo namo požemyje įrengtoje salėje. Varžybų direktorius Rimas Kirtiklis akcentavo mintį, jog mūsų šalyje pagaliau baigia išnykti stereotipas, pagal kurį didžioji visuomenės dalis linkusi kultūristus tiesiogiai sieti su nusikalstamo pasaulio atstovais, dėl jų sportinės išvaizdos. R. Kirtiklis paminėjo ir tai, kad pirmą kartą Utenos apskrityje organizuotos tokio pobūdžio varžybos praėjo sklandžiai, kitaip tariant pirmas blynas neprisvilo.


Darius JUKNIUS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.