Daug klausimų plano rengėjams turėjo Andrioniškio seniūnas Saulius Rasalas ir savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.
Šiandien Anykščių savivaldybėje vyko Anykščių savivaldybės teritorijos bendrojo plano (BP) svarstymas su visuomene.

 

  

Projektą rengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto  Teritorijų planavimo mokslo institutas. Projekto vadovė - prof. Marija Burinskienė.

 

Planavimo tikslas, kaip nusako patys rengėjai – “parengti rajono teritorijos BP, siekiant subalansuotos rajono socialinės, ekonominės ir ekologinės vystymosi pusiausvyros”.

 Projekto rengėjai išanalizavo bei įvertino rajono esamą būklę ir parengė bendrojo plano koncepciją rajono teritorijos perspektyviniam vystymuisi 20 metų laikotarpiui (iki 2026 m.).

Norintys susipažinti su bendruoju planu, rinkosi į Anykščių savivaldybės posėdžių salę, kur buvo demonstruojami bendrojo plano sprendiniai. Anykštėnai daugiausia domėjosi galimybėmis statyti ar vykdyti rekreacinę veiklą savo turimose žemėse. Kaip “Anykštai” sakė projekto vadovė M.Burinskienė, viešasis svarstymas surengtas tam, kad rengėjai galėtų susipažinti su siūlomomis pastabomis ir galėtų įnešti pataisas. O pataisų, matyt, dar bus, nes gausiai susitikime su rengėjais dalyvavę Andrioniškio seniūnijos žmonės, vedami seniūno Sauliaus Rasalo,  stebėjosi, kad plane numatyta, jog visos Šventosios pakrantės numatytos kaip zona, kurioje draudžiama bet kokia veikla. Beje, andrioniškiečiai plano rengėjams net rodė   konkrečią vietą, kur reikia numatyti kelią, nes esamą jau baigia nuplauti Šventoji.

Plačiau - "Anykštoje"

 

 

 

Linas BITVINSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.