Dailininko Tautvydo Davainio parodą pristatė biliotekininkė Judita Skačkauskienė.
Anykščių viešojoje bibliotekoje atidaryta vilniečio dailininko Tautvydo Davainio paroda “Skaitmeninis menas”.

 

Anykščių viešojoje bibliotekoje atidaryta vilniečio  dailininko Tautvydo Davainio paroda “Skaitmeninis menas”.

 Dailininkas Tautvydas Davainis anykštėnams pristatė neįprastą meną – skaitmeninio meno atspaudus ant drobės, kurie kuriami kompiuteriu, panaudojant fraktalų sudarymo programas. Kaip sakė parodą pristačiusi biliotekininkė Judita Skačkauskienė, kiekvienas paveikslas slepia savyje paslaptį ar intrigą, kurią išsiaiškinti tenka pačiam žiūrovui. Ypač ryškiai atsiskleidžia kūrėją dominantys metafiniai objektai ir reiškiniai, paremti Rytų filosofija.

Tautvydas Davainis – vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo naudoti fraktalų sudarymo programas paveikslų kūrimui. Bet, kaip sako pats autorius, pasaulyje tai labai paplitusi technika ir jis tikrai nėra nei pradininkas, nei išradėjas.

Dailininkas kuria ir kinematinės iliuzijos paveikslus, vienas iš jų irgi yra parodoje. Tai paveikslai, į kuriuos sufokusavus žvilgsnį, jie ima judėti, atsiveria dar vienas paslėptas trimatis vaizdas.  Kuriantis jau  daugiau nei 35 metus, dailininkas sakė, kad jis  išgirdo ne vieną įdomią savo paveikslų interpretaciją, požiūrių ir nuomonių įvairovę.Beje, autorius nesureikšmina savo darbų, mėgsta pajuokauti, o norintiems pakamantinėti apie jo paveikslų turinį, šypsodamasis atsakė:”Klauskite, atsakysiu, jei pats žinosiu”. Dailininko paveikslai noriai perkami, daug jų iškeliauja į užsienį. Į parodos atidarymą atvažiavo ir dailininko dukros Goda ir Lina, senelį palaikė ir vienerių metų anūkas Ignas.

Linas BITVINSKAS
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.