Anykštėną pasveikino stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas.
Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią išrinkti talentingiausi Lietuvos moksleiviai. Specialaus koncerto metu Vilniuje apdovanota dvidešimt daugiau nei pusmetį vykusio „Maxima“ Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų. Tarp jų – ir anykštėnas A. Baranausko vidurinės mokyklos dvyliktokas Giedrius Titenis.

Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią išrinkti talentingiausi Lietuvos moksleiviai. Specialaus koncerto metu Vilniuje apdovanota dvidešimt daugiau nei pusmetį vykusio „Maxima“ Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų. Tarp jų – ir anykštėnas A. Baranausko vidurinės mokyklos dvyliktokas Giedrius Titenis.  

 

Vaikinas konkurso varžovus nurungė savo pasiekimais sporto srityje. Už tai jis buvo apdovanotas pagrindine 300 Lt vertės stipendija, kurią gaus kas mėnesį visus ateinančius mokslo metus. Būdamas dar moksleivis Giedrius priklauso Lietuvos plaukimo rinktinei ir yra užėmęs aukštas vietas įvairiose Europos ir Lietuvos plaukimo varžybose. Treniruodamasis du kart per dieną vaikinas turi aiškų artimiausią tikslą - apginti Lietuvos vardą Pekino olimpinėse žaidynėse. Giedriaus Titenio pasiekimus bei pasiryžimą siekti aukštumų labai vertina ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 

 

Talentingiausius šių metų moksleivius apdovanojimo ceremonijos metu sveikino garsūs ir nusipelnę šalies žmonės - ponia Alma Adamkienė, astrofizikas Vladas Vancevičius, dirigentas Donatas Katkus, choreografas Jurijus Smoriginas ir stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas.

Konkurso nugalėtojai apdovanoti už pasiekimus penkiose srityse: mokslo, muzikos, sporto, visuomeniškumo bei meno ir kūrybos. Prasidėjusiais mokslo metais kiekvieną mėnesį pagrindinę stipendiją po 300 Lt gaus penki Lietuvos moksleiviai, o kiti penkiolika- skatinamąją stipendiją po 100 Lt Šiemet pirmąsias vietas talentų konkurse taip pat nuskynė moksleiviai vilniečiai Kristina Gudžiūnaitė (meno ir kūrybos sritis)  ir Vytautas Gruslys (mokslo sritis), kaunietis Gražvydas Volkovas (muzikos sritis), Roberta Burinskaitė (visuomeniškumo sritis) iš Alytaus.

 

Kai kurie moksleiviai stipendijomis apdovanoti ne pirmą kartą. Kelintus metus iš eilės už išskirtinį talentą įvertinta alytiškė, Kauno technologijos universiteto gimnazistė Roberta Pocevičiūtė. Pasižymėdama neeiliniais gabumais chemijos srityje, mergina praėjusių metų jaunųjų talentų konkurse nuskynė kūrybos ir meno laurus. „Chemija – ne tik formulės. Man labiau patinka dirbti laboratorijoje. Nuo mano eksperimentų nukenčia tik mano chalatas ir mama, kuri visa tai turi išvalyti,“ – juokavo moksleivė.

 

Antrą kartą už pasiekimus moksle stipendija apdovanojamas ir Vilniaus Licėjaus vienuoliktokas Justinas Teišerskas.     

Iš viso „Maxima“ jaunųjų talentų konkurse šiemet dalyvavo per 300 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų. Pačius talentingiausius ir daugiausiai nusipelniusius moksleivius išrinko komisija, sudaryta iš Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos radijo ir televizijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo bei „Maxima LT“ atstovų.

ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.