Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių menų centro direktorių Tomą Tuskenį.
Pokalbis apie Anykščių koplyčios teritorijos sutvarkymo projektą.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Na, va...

  Nuoroda

  Citata iš tos pačios temos: "Susirinkimui įpusėjus, jis tapo nevaldomas. Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius A.Gališanka atvirai demonstravo nepasitenkinimą diskusijos dalyvių kalbomis ir vis ragino siūlyti konkrečius sprendinius".
  Nepažįstu aš šio piliečio, bet pagal pavardę jis yra rusas, ar ne?
  Jei taip- tai jo ir kitoks požiūris į lietuviškas senąsias kapinaites... Ko, gi, ir norėti...

  Prieš 2 metų
 • Tomui

  Nuoroda

  Jei yra atliekamu pinigeliu ir rūpiniesi kapinaitems ,tai geriau Nueik pažiūret I naujas kapines ,nes ten nei takeliu ,nei laipteliu !( yra kažkokie sutrupeje prie kryźiaus ) Esi prie Kultūros ,o čia mūsu ,lietuviu Kultūros dalis taip pat. O aplink koplyčia ,nesirūpink ,ten źoles vejos uźteks ,ir be tvoru !

  Prieš 2 metų
 • Tuskeniui

  Nuoroda

  Palik susmildamas ,kapinaites ! Jei tavo giminiu būtu ,Idomu ,ka plepetum .Jaunas esi ,o jau supuves vidus ,kur morale tavo ? Tevai bažnyčioj ,o tu kapinaičiu vieta bandai prastumt , kažkokiems projektams ,pinigu isisavinimui ,gedos turek,Tomai !

  Prieš 2 metų
 • Ačiū

  atsakymas į: Tuskeniui Nuoroda

  bet pinigai nesmirda ir žmonės labiausiai negaili pinigų investuoti kapinių statyboms.
  Pažiūrėkite, beveik pusė kapaviečių išmūrytos plytelėmis, granito plokštėmis ir panašiai...

  Prieš 2 metų
 • parapijiečiui

  Nuoroda

  "atsiprašau, nesujaudinkit, ne tas pats, ką tamsta piktai sakote.
  Tik aklas pyktis nepadės. Turi būti išsiaiškinta ir išaiškinta kas yra vertybės, pagarba ir kas padeda pagarbą suprasti ir išmokti gerbti.
  Ramybės..."
  Kaip matau jums sunkiai sekasi suprasti... Kapinės ir arena muzikavimui- net nežinau kaip surasti palyginimą. Tiesiog taip greitai nesigalvoja. Gal šiame klausime padėtų na, koks žydų tautybės pilietis. Mažai žinau, bet baltai pavydžiu šios tautybės atstovams už jų tautos vieningumą. Rusų tautos atstovai ant kapo deda maistą, gėrimą. Kad lietuviai šoktų ir dainuotų kapinėse, na, n e g i r d ė t a. Mados keičiasi... Gal naujo kirpimo laidojimo vietoje ir galima lėbauti, bet čia yra senosios kapinaitės. Iš jų ne visi palaikai išvežti ir perlaidoti kitur. Na, o kas apie "piktumą": sakoma, kad iš dainos žodžių neišmesi. Posakis apie gamtinio reikalo veiksmą ir suarimą yra gyvas ligi šiol ir liaudyje kaip ir dainos vis dar yra gyvos. Jei jūs esate tas, nuo kurio sprendimų priklausys šio viso reikalo veiksmas- tai bijokite Aukščiausiojo bausmės ir paties sąžinės teismo. Linkiu blaivaus mąstymo ir šviesaus proto.

  Prieš 2 metų
 • parapijiečiui

  Nuoroda

  Košmaras- tai toks jausmas, kai ir tada, ir dabar šventose vietose trypiama tai, kas yra ... ŠVENČIAUSIA. (Jums yra toks dūšioje jausmas ar ant visko apš..t ir apart?)

  Prieš 2 metų
 • parapijietis

  atsakymas į: parapijiečiui Nuoroda

  atsiprašau, nesujaudinkit, ne tas pats, ką tamsta piktai sakote.
  Tik aklas pyktis nepadės. Turi būti išsiaiškinta ir išaiškinta kas yra vertybės, pagarba ir kas padeda pagarbą suprasti ir išmokti gerbti.
  Ramybės...

  Prieš 2 metų
 • Kraštietė

  Nuoroda

  Jargutėliau, ką šis jaunas vyriokas šneka... Net šiurpas per kūną vaikšto nuo jojo pasakojimo. LABAI PRAŠAU- įsikalkit į galvą, pasąmonę ar dar galai žino į ką- ŠIOJE žemelėje ilsisi mūsų anais laikais Išėjusiųjų kauliukai. Lygiai taip pat ir šio valstybės tarnautojo kalboje minimo Antano Žukausko protėvių kauliukai. Tai viena iš daugelio švenčiausių vietų mūsų žemėje. Gal todėl ir daug skyrybų, nesutarimų šeimose, kad santuokas registruoja kapinėse.
  Taigi, jūs statykit tvoras, klokit trinkeles ir baliavokit, o aš visada kai tik būnu Anykščiuose, visada prie Avižienių (Avižų) MEMORIALO palieku aukurėlį ir, kalbėdama maldelę, žvilgsniu šildau tą žemės lopinėlį, kuriame dar vaikystėje buvo parodyta, kad ten ilsisi proseneliai.
  Tarybiniais laikais bažnyčiose sandėliuodavo grūdus ir kt., o dabar- rengia koncertus ir puotas. KOŠMARAS

  Prieš 2 metų
 • parapijietis

  atsakymas į: Kraštietė Nuoroda

  patikslinkite kas yra košmaras šiame Jūsų sakinyje- "Tarybiniais laikais bažnyčiose sandėliuodavo grūdus ir kt., o dabar- rengia koncertus ir puotas. KOŠMARAS"

  Prieš 2 metų
 • Nedaryk gedos tomaii

  Nuoroda

  Savo artimiesiems ir pažystamiemiems taip galvodamas .Pamiršk Tomai ,ta plota apie koplyčia,pamiršk ir Neerzinkit žmoniu .

  Prieš 2 metų
 • Peticija

  Nuoroda

  Visi turim pasirašyt ,kad prieštaraujam ka nors daryt šioje vietoje .Źvakute ar koks paminklelis ,skulpturele gali būt ,bet ne Kas kita.Kaip tuskenis nupušo sededamas šiltoj kedej ? O gal reikia naujo vadovo ? Šitas kažkaip linksta ne I ta puse.Pinigai pinigeliai pinigai ,va kur šuo pakastas .

  Prieš 2 metų
 • Išprotejo ?

  Nuoroda

  Vaikuti ,išsiplauk galvele ,jei tau kapines nesvarbios.? Kaip tevai gali ta girdet ,juk lanko bažnyčia ,o sūnus kažkoks neaiškus .Mes,lietuviai ,turim savo proteviu atminima gerbt ! Kodel statomi kažkokie paminkla I kažkokiems partizanams ,veikejams ir kitiems ? Svarbūs žmones ? O man svarbi vieta Mano proseneliu vieta ! STOP tokiom tuskelio nesamonem !!! Pasieksim ir institucijas kai reikes ,nepavyks.

  Prieš 2 metų
 • vietinis

  Nuoroda

  Manyčiau , kad T.Tuskenio mintis yra klaidinga ir netoleruotina.Ši vieta buvo ir bus kapinaitės. Darykit ką norit .Nemanau , kad kas nors sožinojęs apie tai norės statyti namą ir gyventi jame.Tikrai ne visi kauleliai perlaidoti ir perkelti į kitas vietas !

  Prieš 2 metų
 • įdomu

  Nuoroda

  kiek politikų, tarybos narių domėjosi šiuo projektu 208-ais. Ar apskritai vyko diskusijos dėl idėjos ir koncepcijos tinkamumo. AR TIK APSIRIBOJAMA TUO BIUROKRATINIU RĖMELIŲ, KAD PROJEKTUI SKIRTOS LĖŠOS ATITINKA FINANSAVIMUI SKIRTAS GAIRES?
  Gal gali kas iš paprastų piliečių, kam rūpi bendrųjų viešo naudojimo erdvių pakeitimai, paprašyti ataskaitos iš SAVO išrinktųjų deputatų pateikti tokius vertinimus.

  Prieš 2 metų
 • įdomu

  atsakymas į: įdomu Nuoroda

  Klausimas - 2018-ais, ne 208-ais.

  Prieš 2 metų
 • Saulius Rasalas

  Nuoroda

  Ar jau atsisakyta minties perkelti civilinę metrikaciją iš koplyčios į Okuličiutelės dvarelį? Jei bus perkelta paslauga, tai gali pasikeisti koplyčios aplinkos koncepcija.

  Prieš 2 metų
 • Jonas

  atsakymas į: Saulius Rasalas Nuoroda

  šventų Kalėdų dieną paaiškinkite, kaip valdžios atstovas. Kokios koncepcijos yra pateiktos tarybai ir koks projektinis sprendimas yra numatytas finansuoti, ar jau finansuojamas.
  Labų darbų ir metų gražių visiems.
  Linkėjimai.

  Prieš 2 metų
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Pateikta 2015 metų birželio mėnesį Tarybos vadovui. Tiksliai dienos nepasakysiu. Buvo objekto apžiūra, diskusija.

  Prieš 2 metų
 • palikime kaip yra...nedarkykime erdvės,kaip miestelio centras sugaidintas...

  Prieš 2 metų
 • Juozui

  Nuoroda

  Jums reikėtų sudėti ant svarstyklės lėkščių komunizmo buldozeriai naikintus kryžius, senuosius kapus ir dabartinių modernių ūkininkų, suarenčių ne tik privažiavimo kelius min kapinaičių, bet ir kapinaičių teritorijas, jeigu tik nėra akmeninių tvorų. Kažkas pradėjo naikinti atminimą, kažkas tęsia. Priežasčių žiūrėkite virš savęs ir šalia savęs.

  Prieš 2 metų
 • Juozas

  atsakymas į: Juozui Nuoroda

  Sutinku, kad blogų pavyzdžių yra, bet ar į juos turim orientuotis? Kas suarė kapinaites, kas nuvertė kryžių, o kas, turintis galią ir įtaką naikina protėvių atminimą, priimdamas sprendimus... Priminsiu dar vieną pavyzdį. Gal prieš porą metų iš Izraelio atvyko keli netradicinių metodų ekspertai nustatyti vienoje Vilniaus statybvietėje žydų kaulų. Tūkstantmečio senumo metraščiai jiems liūdijo, kad čia palaidoti jų protėviai... Stipri žydų tauta, nes moka gerbti protėvių atminimą. O dėl mūsų palaidotų prie koplyčios protėvių pasiūlyčiau užeiti į Muziejų, ten pasakys ne vieną dešimtį žymių anykštėnų pavardžių, kurie ilsisi tose kapinėse. Ir nevalia trikdyti jų rimties. Gražių Šv. Kalėdų

  Prieš 2 metų
 • Juozas - architektui

  Nuoroda

  Tokį komentarą galėjo parašyti juodas biurokratas, kuris mato ant savo stalo tik paklotus popierius arba mankurtas, kuriam nėra praeities, istorijos, jokių moralės normų. Nėra parašyta, kad ne poligonas- galima ir su tankais važiuot... Man nejučia kilo toks palyginimas. Maždaug tiek pat laiko praėjo nuo paskutinių anykštėnų palaidojimo kapinėse prie koplyčios ir antro pasaulinio karo aukų prie Dainuvos slėnio. Kodėl anykštėnų protėvius bandom ištrinti iš atminties, kai yra kas apgina sovietinius karius... Kitas pavyzdys iš to paties laikmečio. Vokiečių šeimos prašymu man teko ieškoti ir sėkmingai rasti kareivio Walter žuvimo ir palaidojimo vietą. Atvažiavo artimieji iš Vokietijos, pagerbė, prisiminė, nubraukė ašarą... Iki šiol domisi ir prašo nunešti gėlytę. Kas mums pasidarė?

  Prieš 2 metų
 • Nesulaukekim

  Nuoroda

  Gerbkim savo protevius.Jei prarasim pagarba praeičiai ,tai galima degint knygas ,kam tada ta istorija .

  Prieš 2 metų
 • Julytė

  atsakymas į: Nesulaukekim Nuoroda

  Gal tam kad istorikai darbo turėtų, naujai parašyta. Kas sena, tampa nauja sakė mano močiutė.

  Prieš 2 metų
 • Tomas Juozui

  Nuoroda

  atkreipkime dėmesį, kad beveik visos bažnyčios stovi prie jų buvusių kaponių teritorijose. Taip pat ir bažnyčių ir vienuolynų rūsiuose yra išlikę ir saugomi senei palaidotų žmonių palaikai. Tačiau nereiškia, kad praėjus šimtui metų, tose teritorijose nevyksta šiuolaikinis gyvenimas. Daugelyje bažnyčių vyksta klasikinės muzikos koncertai, kiemuose ir aikštėse prie bažnyčių vyksta kultūros ir meno renginiai. Tai ir Anykščių koplyčia žengia ta kryptimi.
  Dėkoju už Jūsų nuomonę.

  Prieš 2 metų
 • Juozas

  atsakymas į: Tomas Juozui Nuoroda

  Stipri tauta tik ta, kuri gerbia savo istorią, praeitį, savo protėvius. Kapinės, esančios prie koplyčios yra pakankamai nesenos. Yra anykštėnų, kurių čia guli seneliai, proseneliai, pažįstami, žymūs žmones. Jų kaulai dūlėja ir mes turim rodyti pagarbą jų atminimui. Kad bažnyčiose vyksta koncertai- viskas normalu, tačiau juk nei bažnyčioje, nei ant kapinių nešokama, nedainuojamos popsas, netgi garsiai nekalbama... Man labai keista, kodėl tuo klausimu nepasisako garbingi anykštėnai, garbės piliečiai, buvę Sąjudžio žmonės. Tiek esam tom tėmom prikalbėję, prisvajoję.

  Prieš 2 metų
 • architektas

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  pagal Registrų centro duomenis šioje vietoje nėra kapinių teritorija. Savivaldybės užsakomas projektas teritorijai sutvarkyti prie menų centro pastato-koplyčios.Jeigu bus pateikta atitinkamų institucijų kitokia informacija apie kapinių vietą, bus koreguojamas projektas kita koncepcija.

  Prieš 2 metų
 • Fix logika

  atsakymas į: architektas Nuoroda

  Jeigu Registro centro duomenų bazėje nerasi savo pavardės, vadinasi brauk save iš žmonių tarpo.

  Prieš 2 metų
 • Metrikacijos skyrius

  atsakymas į: Fix logika Nuoroda

  kreipkis į teismą, jei turi įrodančius dokumentus

  Prieš 2 metų
 • Tai

  Nuoroda

  Vaizduoti nereikia kapinių, nes jos yra...

  Prieš 2 metų
 • #...#

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  i viska reikia ziureti nauju kampu. Laidojimas senojoje kulturoje tai taipat sventinis ritualas. Koplycia ir kos teritorija skiriam taip pat sventiskiems ritualams. yra kulturu kur zmones susirenka svesti prie palaidojimo vietu. svarbu kad zmones nebijotu tu, kurie ten ilsisi. Visi kazkada susitisime

  Prieš 2 metų
 • Juozas

  atsakymas į: #...# Nuoroda

  Gal svarbiausia mūsų kultūroje yra pagarba mirusiems. Jei po velėna žmonių kaulai, nevalia toje vietoje daryti tai, kas nesuderinama su rimtimi ir pagarba.

  Prieš 2 metų