Po dvejonių Anykščių rajono vadovai nusprendė paleisti Kalitos kalno slidinėjimo trasą.
Nuo trečiadienio dirbtinį sniegą pučia patrankos, šeštadienį trasa pradės veikti.

Kalitos kalno slidinėjimo trasą valdančio Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji direktorė Renata Gudonienė „Anykštai“ sakė, kad patrankos nuo trečiadienio dirba kiaurą parą.
Bilietus planuota pradėti pardavinėti penktadienio vakarą. Trasą ketinama atidaryti šeštadienį 15 valandą.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė sprendimą kalnų slidinėjimo centrams leisti atnaujinti veiklą, tačiau liko judėjimo tarp savivaldybių suvaržymai, todėl bent kol kas Anykščiuose galės slidinėti tik anykštėnai.
Apytikriais skaičiavimais, Kalitos kalno trasos paleidimas kainuos apie 20 tūkst. eurų, todėl rajono vadovai pradžioje pranešė, jog Kalitos trasos nepaleis, nes slidinėjimas bus nuostolingas. Tačiau po slidininkų spaudimo pozicija buvo pakeista.
„Atsižvelgėme į anykštėnų prašymus. Sulaukėme labai daug prašymų atidaryti trasą. Viliamės, kad tie, kurie parašė ir skambino, tikrai atvyks slidinėti“, - „Anykštai“ sakė R.Gudonienė.
Vasario 19-ąją Anykščių rajono taryba, siekdama sumažinti Kalitos kalno trasos nuostolius, turėtų ženkliai branginti Kalitos slidinėjimo centro trasos bilietus. Dabar valandinis įkainis darbo dienomis yra 5 eurai, savaitgaliais - 6 eurai. Vaikiškas bilietas kainuoja 3 eurus.
Savaitės pradžioje „Facebook“-e esančioje „Ski Club - Kalitos Kalnas“ paskyroje buvo kviečiama rašyti komentarus „noriu slidinėti“ ir tokiu būdu daryti įtaką rajono valdžios sprendimui. Apie tai, jog nori slidinėti, pareiškė ir žinomas politikas Alfrydas Savickas. Jis dar ir pridūrė: „Anykštėnai, pirmyn su šakėmis prie savivaldybės“.
Žmonių su šakėmis prie savivaldybės administracijos pastato nepastebėta, tačiau valdžios sprendimas buvo palankus slidininkams.
„Nieko nebus, su šakėm sniego neužpilsi, reiktų su šiūpeliais“, - „Facebook“-e komentuodamas A.Savicko siūlymą į rankas imti šakes, ironizavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Paprastuoju būdu į Kalitos slidinėjimo trasą patekti nepavyks. Bilietus reikia pirkti iš anksto internetu svetainėje     infoanyksciai.lt. Vienu metu ant Kalitos kalno galės važinėtis iki 60 slidininkų (1 keltuvui - 30 žmonių).
Pasak R.Gudonienės, žmogus, nusipirkęs trasos bilietą slidinėti ant Kalitos kalno, turi ateiti tiksliai tuo laiku, kuriam bilietą pirko.
„Kaip į lėktuvą ar traukinį... Supainioję laiką  nebus įleidžiami, pinigai jiems nebus grąžinami“, - kalbėjo Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė R.Gudonienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  O gal rajono vadovai geriau pasirūpintų, kad žmonės pas gydytojus ligoninėje patekti galėtų , o ne atidarinėti nereikalingas paslaugas, kad virusą dar sparčiau mieste paskleistų?... Jau su saugumo reikalavimais pas mus tai visur blogai, tiek parduotuvėse, tiek kirpyklose, tiek valdžios požiūryje

  Prieš 3 dienas
 • Svėdasų Jadzė

  Nuoroda

  Šakių ne prireikė bet kainas pakėlė siaubiškai , girdėjau kad Anykštėnai organizuoja akcija prieš kainų pakėlimą ir ruošiasi boikatuoti Kalitos kalną.

  Prieš 3 dienas
 • Slidės

  atsakymas į: Svėdasų Jadzė Nuoroda

  Galimai slidininkų klubas kreipsis į Teisingumo ministeriją, prašydami išaiškinti ar savivaldybė, turėdama monopolio teisę į paslaugos teikimą, nepažeidė vartotojų teisių.

  Prieš 3 dienas
 • Donce,

  Nuoroda

  aik tu žinai kur, gult, bo sutema jau.

  Prieš 4 dienas
 • D.:)

  atsakymas į: Donce, Nuoroda

  ir tau, nesvyruojant, tą patį pasiekti!

  Prieš 4 dienas
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone vida šita istorija su Kalitos kalnu, ko atydarimu po karantinp ir skubotai sumegstu prašymu pakelti kainas iki privataus valdytojo, renovuoto nauja infrastrukūra Liepkalnio paslaugų kainų lygio žemina anykštėnų valdžios savigarbą ir žeidžia anykštėnus dėl valdžios neskiriamų prioritetų, kada biudžeto išlaidas reikia pataupyti atsisakant karantino metu karavanų ir dirbtinos šventės, o kada skirti
  dalį lėšų anykštėnų gerovei ir prasmingam laisvalaikio užimtumui tenkinti, bei sporto populiarinimui per vietinio turizmo ir sporto pramogų centro veiklą.

  Prieš 4 dienas