Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos reikalauja nugriauti ant Kalitos kalno neteisėtai įrengtą nusileidimo padangomis - tubingo trasą.
Rajono valdžia tikisi nelegalų statinį įteisinti, bet Anykščių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai pavesta patikrinti finansinę tubingo statybų dalį. „Iš Kanados, Kinijos, Latvijos sąskaitos... Kadangi nieko nesuprantu, paprašiau kontrolieriaus išsiaiškinti“, - „Anykštai“ sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Griauti, negalima pasigailėti
       
Paaiškėjus, jog Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro ant Kalitos kalno pastatyta ir eksploatuota nusileidimo padangomis trasa įrengta be statybos leidimo, apie šio statinio likimą paklausėme  Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos. VTPSI atsakymas buvo kategoriškas.
„Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) 2020-12-10 atliko patikrinimą ir nustatė, kad žemės sklypuose Kalno g. 27, Anykščiuose, ir Anykščių viensėdis 1, Anykščių sen., Anykščių r., yra pastatytas kitos paskirties inžinerinis statinys – nusileidimo padangomis trasa.
2020-12-16 Anykščių r. savivaldybės administracija Statybos inspekciją informavo, kad statyboms žemės sklypuose Kalno g. 27, Anykščiuose, ir Anykščių viensėdis 1, Anykščių sen., Anykščių r., statybą leidžiantis dokumentas (SLD) nėra išduotas.
Atsižvelgusi į tai, Statybos inspekcija 2020-12-17 statytojui surašė savavališkos statybos aktą ir du privalomuosius nurodymus. Vienas privalomasis nurodymas įpareigoja statytoją nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų, antras – ne vėliau kaip iki 2021-06-17 savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius, t. y. nugriauti Kalno g. 27, Anykščiuose, ir Anykščių viensėdis 1, Anykščių sen., Anykščių r., savavališkai, t. y. neturint statinio projekto bei SLD, pastatytą kitos paskirties inžinerinį statinį (nusileidimo padangomis trasą) ir sutvarkyti statybvietę“, - „Anykštai“ nurodė VTPSI atstovė ryšiams su visuomene Diana Dambrauskienė.

Bandys įteisinti, betkainuos tūkstančius
 
Anykščių rajono meras S.Obelevičius „Anykštai“ aiškino, kad blogiausio scenarijaus - statinio griovimo - bandys išvengti. „Bandysime sutvarkyti dokumentus, įteisinti statinį. Bet tai rajonui tikrai kainuos. Turėsime mokėti baudas“, - kalbėjo rajono vadovas.
Pasak S.Obelevičiaus, tubingo trasos statinio įteisinimas gali kainuoti keletą tūkstančių. Jis aiškino, kad baudų dydis priklauso nuo statybos darbų vertės.
Iš Anykščių rajono biudžeto tubingo statyboms buvo skirta 65 tūkst. eurų. Rajono vadovas „Anykštai“ sakė, kad nėra aišku, kiek pinigų Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras išleido įrangai pirkti ir kiek sumokėjo už įrangos montavimą. S.Obelevičius kalbėjo, kad sąskaitų tikrinimas ir yra esminė  Anykščių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos užduotis.

Nauja vadovė renka dokumentus

Paaiškėjus, kad tubingo trasa yra nelegalus statinys, iš darbo pasitraukė laikinoji  Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Beinorytė, kuri vadovavo įstaigai, kai buvo įrengta ši trasa. Nauja laikinąja Turizmo ir verslo informacijos centro direktore paskirta Renata Gudonienė.
„Paskirta nauja direktorė. Naujam vadovui reikia palikti tvarkingus dokumentus, todėl juos reikia patikrinti“, - apie nurodymą Kontrolės ir audito tarnybai atlikti patikrinimą dėstė Anykščių rajono meras S.Obelevičius.
Jau minėjome, kad merui neaiškūs Turizmo ir verslo informacijos centro pinigų  pervedimai į egzotiškas šalis.  
Laikinąja Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktore paskirta direktoriaus pavaduotoja  R. Gudonienė taip pat tiki, kad tubingo trasos griauti nereikės. „Pirmiausia turiu susipažinti su visais dokumentais. Sėdžiu, renku dokumentus.
Sieksime statinį įteisinti, juk yra galimybės patikrinti jo saugumą. Nemanau, kad reikės griauti“, - sakė R.Gudonienė.

„Svarbiausia, kad saugiai nuvažiavome“

Tubingo trasa atidaryta praėjusių metų liepos 31 dieną. Apie atidarymo iškilmes nebuvo pranešta spaudai, nebuvo ir informacijos, skelbiamos savivaldybės internetiniame puslapyje.  Tačiau tubingo atidaryme, kaip matyti iš nuotraukų, dalyvavo Seimo narys Tomas Tomilinas, meras S.Obelevičius, vicemeras Dainius Žiogelis. Meras ir jo pavaduotojas išbandė tubingo trasą, kuria skriejant pasiekiamas 25 km/h greitis.
Po tubingo trasos atidarymo tuometinė laikinojo Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė K.Beinorytė gyrėsi: „Nusileidimo padangomis trasa buvo patikrinta techninės priežiūros specialistų ir konstatuota, kad atrakcionas yra saugus. Be to, sulaukėme pagyrų, kad ant Kalitos kalno sumontuota nusileidimo padangomis trasa  yra viena geriausių tokio tipo trasų Lietuvoje“ (Robertas ALEKSIEJŪNAS, „65 tūkst. eurų kainavusi trasa ant Kalitos kalno atidaryta paslapčiomis.“).
Bendras tubingo „lovio“ ilgis 260 metrų. Juo čiuožė apie 7 tūkst. pramogautojų. Pramoga oficialiai buvo nutraukta mero įsakymu praėjusių metų lapkričio 26-ąją.   
Kalbėdamas apie dalyvavimą nelegalaus, todėl galimai pavojingo statinio atidarymo iškilmėse meras juokavo: „Svarbiausia, kad saugiai nuvažiavau“. „Buvome pakviesti ir patikinti, kad viskas gerai, kad viskas sutvarkyta“, - kaip pateko į kuriozinę situaciją, aiškino rajono vadovas.

„Reikėtų žinoti, kur eini“

Buvęs Anykščių rajono meras, rajono tarybos narys, išrinktas pagal visuomeninio komiteto „Anykščių krašto labui“ sąrašą, Kęstutis Tubis, „Anykštai“ komentuodamas šią situaciją, stebėjosi mero S.Obelevičiaus ir vicemero D.Žiogelio dalyvavimu nelegalaus statinio atidarymo iškilmėse.       
„Meras ir vicemeras per atidarymą važinėjosi dykai... Jeigu mane kur nors kviečia, pirmiausia išsiaiškinu, kur kviečia. Jie ėjo į trasos atidarymą nežinodami, ar ten viskas gerai. Rajono vadovų dalyvavimas tokiame renginyje reiškia pripažinimą, jog viskas tvarkoje. Akivaizdu, kad klausimų kyla ir į juos turi būti atsakyta. Nusileidimo padangomis trasos statyboms iš rajono biudžeto buvo skirta apvali suma. Kai per tarybos posėdį paklausiau mero, kodėl tokia suma, meras paaiškino, kad viskas gerai, kad tiek ir reikia“, - „Anykštai“ sakė buvęs rajono meras K.Tubis.
Buvusi Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji direktorė K.Beinorytė, kuri vadovavo tubingo statyboms, buvo K.Tubio politinės komandos narė, visuomeninio komiteto „Anykščių krašto labui“ sąrašo kandidatė į rajono tarybą.  „Visi žmonės, kurie su manimi dalyvavo rinkimuose, yra mobinguojami, spaudžiami. Čia nėra politinis klausimas, o tik asmeniškumai“, - apie K.Beinorytės pasitraukimą iš pareigų sakė K.Tubis.

Akmenukas į  vadovų daržą

Rajono tarybos narys, socialdemokratas Egidijus Šilaika „Anykštai“ sakė,  jog išsamiau  istoriją komentuotų sulaukęs kontrolieriaus išvadų. „Prieš vertinant reikia sulaukti kontrolieriaus patikrinimo išvadų. Nesu tiek įsigilinęs, kad komentuočiau. Neaišku, ar klaidos, kurios buvo padarytos, yra sąmoningas, ar nesąmoningos. Kontrolierius turėtų atsakyti į tuos klausimus“, - dėstė socialdemokratas.
Anykščių rajono tarybos narys, Lietuvos liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkas Mindaugas Sargūnas „Anykštai“ sakė, kad, jo supratimu, K.Beinorytės pasitraukimas iš pareigų yra savotiškas kaltės ar klaidos pripažinimas. Pasak politiko, jam „labiausiai liūdna, jog tokie dalykai vyksta viešajame sektoriuje.“ „Verslininką dar galėčiau suprasti - skubėjo, siekė pelno ir t.t, o čia juk savivaldybės įstaiga. Valdiškos kontoros turėtų būti pavyzdžiu privatininkams“, - apie Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro įrengtą nelegalią tubingo trasą kalbėjo M.Sargūnas. Jis taip pat vylėsi, kad nelegalų statinį pavyks įteisinti. O mero ir vicemero dalyvavimą nelegalaus statinio atidaryme liberalas vadino nesusipratimu. „Akmenukas į rajono vadovų daržą. Prieš einant į tokius renginius reikia išsiaiškinti, kur esi kviečiamas“, - požiūrį dėstė rajono tarybos narys.

Statybas pradėjo Kęstučio Tubio komanda

Sausio 28-ąją, ketvirtadienį, Anykščių rajono taryba įpareigojo Kontrolės ir audito tarnybą nusileidimo padangomis trasos statybų patikrinimo išvadas pateikti iki vasario 26 dienos. Prieš balsavimą dabartiniai rajono vadovai ir buvęs meras K.Tubis „pasišpilkavo“.
„Labai keista. Savivaldybės vadovai prieš darbą važinėjosi ta nelegalia trasa. Tada, regis, 60 tūkstančių buvo numatyta suma. Taryba skyrė ir jūs, mere,  pats protegavote tą konkrečią sumą. Dabar jau viskas blogai. Aš už tai, kad būtų daromas auditas, bet patys vadovai labai tuo dalyku rūpinosi, protegavo, o dabar balsuojame, kad kažkas negerai. Pirma mano klausimo dalis - ar neteisėtai pradėtos statybos, ar nepriduota ir pradėta eksplotacija?“ - per tarybos posėdį kalbėjo K.Tubis.
Meras S.Obelevičius, atsakydamas į eksmero klausimą, sakė, kad buvusi Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji direktorė K.Beinorytė rajono vadovus apgavo.
 „Direktorė sakė, kad viskas gerai, kad visi dokumentai tvarkingi. Kol kažkas neapskundė. Statybos inspektorius pagal tą skundą patikrino ir atrado, kad statybos leidimas reikalingas ir jo nėra. O auditas reikalingas, nes statybų įteisinimas gali būti susijęs su finansiniais  nuostoliais. Direktorė mus visus apgavo“, - teigė meras.  
 Vicemeras D.Žiogelis K.Tubiui priminė, kad tubingas ne dabartinės valdžios, o paties K.Tubio komandos projektas. „Noriu priminti visiems, ypač praėjusios kadencijos vadovams, kad šitas objektas pradėtas statyti 2018 metais. 2018 metų pabaigoje pasirašytos pirmosios sutartys. 2019 metų sausio pradžioje apmokėtos pirmosios sąskaitos. Tai kas ko nesužiūrėjo prieš įrengiant šitą objektą? Kas ten statybos leidimo neišėmė?“  - retoriškai klausė D.Žiogelis, aiškindamas, kad dabartinė valdžia tik tęsė pradėtus darbus.  
„O kaip su tuo pasivažinėjimu jūsų? Tarybos narių nekvietė o patys važiavot. Kur tie bilietai, kai važinėjote nelegaliame objekte, jeigu jau taip klausimą keliat?“ - neatlyžo K.Tubis   
Atsakydamas į šį klausimą D.Žiogelis suraizgė rebusą. „Pats atrakcionas yra legalus, nes jis buvo kažkokioje institucijoje priduotas. Deja, pati jo statyba gavosi nelegali. Jis nėra tos kategorijos, apie kurį mums bandė aiškinti vadovas“, - sakė vicemeras.
Tarybos narys, „valstietis“ Vygantas Šližys ironizavo: „Turbūt Kęstutis pyksta, kad jo nepakvietė pasivažinėti“? O S.Obelevičius pridūrė: „Ten svorio apribojimas yra“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Atminčiai

  Nuoroda

  Gintaras RAŽANSKAS
  Sigita MAČYTĖ-ŠULSKIENĖ
  Nijolė PRANCKEVIČIENĖ
  Kristina BEINORYTĖ
  Jurgita BANIENĖ
  Audronius GALIŠANKA
  Vytautas SENVAITIS
  Deividas RAMONAS
  Vytautas DATENIS
  Regina ŽVIRBLIENĖ
  Jurgita SENVAITIENĖ
  Gediminas KUTKA
  Egidijus MATIUKAS
  Donatas TUSKA
  Danutė KUTKIENĖ
  Birutė TUSKIENĖ
  Žana LOGINOVA
  Virginija PRANSKEVIČIENĖ
  Vilma PETRAITIENĖ
  Viktorija NOREIKIENĖ
  Vaida ZLATKUTĖ
  Tadas TAURELĖ
  Rolandas JURKĖNAS
  Rita ŠIMKIENĖ
  Rita JUODIŠKIENĖ
  Ramūnas BLAZARĖNAS
  Raimundas RAZMISLAVIČIUS
  Prima VAIŠVILIENĖ
  Neringa MISIŪNĖ
  Linas PRAVILIONIS
  Ligita BUKAUSKIENĖ
  Laura PLISKAUSKIENĖ
  Kęstutis TUBIS
  Kazys MORKŪNAS
  Jūratė BERNATONIENĖ
  Juozas MAČYS
  Julius JAKUBĖNAS
  Jorūnė RAGAIŠIENĖ
  Jonas BUZILIAUSKAS
  Jolita ABRAŠKEVIČIENĖ
  Elvyra KARALIŪNIENĖ
  Donaldas VAIČIŪNAS
  Dangirutė ČEKANAUSKIENĖ
  Dangira NEFIENĖ
  Dalius STASIUKONIS
  Daiva TYLIENĖ
  Aušrius ŽĄSINAS
  Audronė SAVICKIENĖ
  Asta SEREIKIENĖ
  Asta MISIŪNĖ
  Arvidas PAJUODIS
  Alvydas GERVINSKAS
  Aliutė KURMINIENĖ
  Algis BUKAUSKAS
  Algirdas ŠIMKUS
  Algirdas PUPKIS
  Algirdas GANSINIAUSKAS
  Alfrydas SAVICKAS
  Agnius ABRAŠKEVIČIUS

  Prieš 4 dienas
 • Atminčiai ir portalo administratoriui

  atsakymas į: Atminčiai Nuoroda

  Prašau, pasitikrinkite, ar nepažeidžiate 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento), kuriame nustatyta, kad asmens duomenys gali būti naudojami tik tuo tikslu, kuriam jie buvo renkami. Šiuo atveju visuomeninio komiteto steigimo tikslu ir naudojami tik rinkimų metu.
  Duomenų tvarkymas – bet kokia automatinėmis arba neautomatinėmis priemonėmis su asmens duomenimis ar asmens duomenų rinkiniais atliekama operacija ar operacijų seka, kaip antai: duomenų rinkimas, įrašymas, rūšiavimas, sisteminimas, saugojimas, adaptavimas ar keitimas,išgava, susipažinimas, naudojimas, atskleidimas persiunčiant, platinant ar kitu būdu sudarant galimybę jais naudotis, taip pat sugretinimas ar sujungimas su kitais duomenimis, apribojimas,
  ištrynimas arba sunaikinimas.
  Asmens duomenų saugumo pažeidimas – saugumo pažeidimas, dėl kurio netyčia arba neteisėtai sunaikinami, prarandami, pakeičiami, be leidimo atskleidžiami persiųsti, saugomi arba kitaip tvarkomi asmens duomenys arba prie jų be leidimo gaunama prieiga (BDAR 4 straipsnio 12 punktas).
  Nei vieno iš šių asmenų pateikti duomenys tikrai nebuvo skirti platinti komentaruose ir nebuvo gautas sutikimas šiuos duomenis naudoti kitais tikslais, todėl
  prašau PORTALO administratorių atkreipti dėmesį į neteisėtą asmens duomenų naudojimą ir platinimą.

  Prieš dieną
 • mutatis mutandis

  atsakymas į: Atminčiai ir portalo administratoriui Nuoroda

  BDAR prisidengiantys politikai ir valdininkai reglamentu ne remiasi, o jį manipuliatyviai interpretuoja savo naudai. Rinkti ir platinti viešą informaciją apie politikus ir jiems prilygintus asmenis ( t.t. kandidatus, rėmėjus) atitinka visuomenės interesą. Pagal Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymą - kandidatai į valstybės politikus [...] deklaruoja rinkimų įstatymų nustatyta tvarka pateikdami Vyriausiajai rinkimų komisijai. Duomenys yra vieši ir skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatyta tvarka (citatos pabaiga).
  Tuo pačiu prašome atkreipti dėmesį į tai, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas yra ne kartą nurodęs, kad saviraiškos laisvė turi savo ribas, net jei diskutuojama visuomenėje svarbiais bendrojo intereso klausimais, turi būti gerbiamos kitų asmenų teisės (garbė ir orumas, dalykinė reputacija ir pan.). Pripažįstama, kad ši laisvė nėra absoliuti ir visa apimanti. Teisės skleisti informaciją apribojimus lemia jos santykis su kitomis teisinėmis vertybėmis – asmens garbe ir orumu, privatumu, gera reputacija. Įstatymuose, reglamentuojančiuose santykius, atsirandančius dėl teisės skleisti informaciją, yra įtvirtintos ir šios teisės įgyvendinimo prielaidos – kiekvienas, kuris naudojasi informacijos teise, privalo laikytis įstatymų nustatytų apribojimų, nepiktnaudžiauti informacijos laisve. Pagrįsta ir objektyvi kritika yra ginama, jeigu yra reiškiama tinkamai – neįžeidžiant asmens, nesiekiant jo žeminti ar menkinti, o turint pozityvių tikslų – norint išryškinti asmens ar jo veiklos trūkumus ir siekiant juos pašalinti.
  Jei kam nors atrodo, kad buvimas tarp politinio vieneto steigėjų, išryškina jo asmeninius ar veiklos trūkumus arba kenkia gerai dalykinei reputacijai, arba privatumui, tai vienintelis teisinis kelias įrodyti, kad steigėjų tapo ne savo valia (PVZ. pasinaudojus bejėgiškumu ar panaudojus grasinimus)

  Prieš dieną
 • Atsakykite

  atsakymas į: mutatis mutandis Nuoroda

  Citata,, - Pagrįsta ir objektyvi kritika yra ginama, jeigu yra reiškiama tinkamai – neįžeidžiant asmens, nesiekiant jo žeminti ar menkinti, o turint pozityvių tikslų – norint išryškinti asmens ar jo veiklos trūkumus ir siekiant juos pašalinti." . Tai skelbdami asmens duomenis ir įvardinkite savo pozityvų tikslą ir visų asmenų bei jų veiklos trūkumus. Dabar tai tik asmens duomenų viešinimas, jau pasibaigus rinkimų kompanijai.
  Žiniai. Konstitucinio teismo išaiškinimas. https://www.lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta27/content
  ,,Rinkimų komiteto veikla baigiasi, kai:
  1) rinkimų komitetas visuotiniame susirinkime nusprendžia nutraukti savo veiklą;
  2) Vyriausioji rinkimų komisija šio įstatymo nustatyta tvarka priima sprendimą panaikinti rinkimų komiteto registraciją, jeigu komiteto narių liko mažiau, negu numatyta šio straipsnio 1 dalyje; rinkimų komitetas nesurinko rinkėjų parašų, numatytų šio įstatymo 39 straipsnio 3 dalyje; rinkimų komiteto ar jo iškelto kandidato interesais buvo šiurkščiai pažeistas šis ar Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas; atsisakoma registruoti ar panaikinama politinės kampanijos dalyvio registracija;
  3) pasibaigia rinkimų politinė kampanija;
  4) rinkimų komitetas atšaukia rinkimų pareiškinius dokumentus.
  Konstatuoju faktą : RINKIMAI BAIGĖSI.

  Prieš dieną
 • mutatis mutandis

  atsakymas į: Atsakykite Nuoroda

  Jūsų pateikiamas Konstitucinio Teismo nutarimas priimtas 2014 m. spalio 13 d. Nr. KT45-N13/2014
  Pateikiamas PIRMAS pasitaikęs pavyzdys iš VRK oficialios svetainės. Pavyzdyje duomenys iš 2015 m. kovo 1 d. Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimai, t.y. vėliau nei priimtas Konstitucinio Tesimo nutarimas.
  PVZ "Algirdo Mačiulaičio visuomeninis rinkimų komitetas Jurbarko rajono rinkimų apygardoje Nr. 12 (S)
  Savarankiškas politinės kampanijos dalyvis
  Statusas: savarankiškas
  Telefonas pasiteirauti: 867304771
  Elektroninio pašto adresas: maciulaitis.raudone@gmail.com"

  Prieš dieną
 • Ona

  Nuoroda

  Tubingo trasa nors veike nors ir 65 tuks. kainavo o jusu pirkta amfibija ir dabar stovi garaze tukstancius isaldet kaip i bala pinigai nuejo

  Prieš 4 dienas
 • Ne visai taip

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Nelegali statyba tai įstatymų pažeidimas. Nelegaliame objekte vykdoma komercinė veikla - tai nusikaltimas.
  Priešingai kaip nupirkta amfibija už rėmimo fondo lėšas rajono biudžetui nekainavo, o jos paskirtis ir yra tvenkinių ir balų priežiūrai. Nediskutuosime kodėl savivaldybės įmonėje, valdomoje iš rajono tarybos pasitraukusio politiko, stovėdama garaže nepanaudojama savivaldybės reikmėms, bet tik nežinomomis aplinkybėmis sugenda.
  Taig, reikia tamstai priminti, kad neteisėtos veiklos palaikymas gali būti pripažįstamas kaip bendrininkavimas ir taikoma už tai atsakomybė.

  Prieš 4 dienas
 • Dangira

  Nuoroda

  Iš Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 25 d. sprendimo Nr. 1-TS-185
  punktas 9.3. Naujų paslaugų diegimas
  2020 m. I–IV ketv. Naujų pramogų/atrakcionų įrengimas Pramogų ir sporto centre „Kalita“
  1 vnt. nauja paslauga

  rengėjas L. a .direktoriaus funkcijas Kristina Beinorytė
  Klausimas - ar bent vienas tarybos narys paklausė ar objektas įrenginėjamas su statybos leidimu?

  Prieš 6 dienas
 • Klausimas

  atsakymas į: Dangira Nuoroda

  O Anykščių savivaldybėje nėra architektūros skyriaus?

  Prieš 4 dienas
 • Dangira

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Kadangi statybos pradėtos prie Tubio, tai architektūros skyrius neturėjo vadovo. O ką keičia ar yra skyrius ar nėra?

  Prieš 4 dienas
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Netikiu, kad premijos iš Tubio prašęs kontrolierius ką nors ras. Kuo baigėsi amfibijos byla? Šnipštu.

  Prieš 6 dienas