Sulaikyti šeši asmenys, įtariami anykštėno pagrobimu. 1983 m. gimimo anykštėnas daugiau nei dvi paras laikytas dėžėje, o vėliau numestas pakelėje. 

Vyras, kuriam lipnia juosta buvo apvyniota galva, o rišimo žymės matomos ant rankų, rastas 2020 m. gruodžio 14 d. apie 21 val. šalia kelio Troškūnai–Latavėnai–Didžiuliškiai.

 

Vakar, sausio 25-ąją, Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą spaudai, kuriame rašoma: „Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais ėmėsi intensyvių tyrimo veiksmų. Pradėtos kelti įvairios nusikaltimo padarymo ir motyvų versijos. Skubiai surinkus tirti reikšmingus duomenis, kokybiškai bei profesionaliai atlikus visos medžiagos analizę, buvo nustatyta, kad nukentėjęs vyras, panaudojant smurtą, iš Anykščių rajono buvo išvežtas į Druskininkų rajoną ir daugiau kaip dvi paras prievarta laikomas dėžėje. Paskui atvežtas atgal į Anykščių rajoną ir paliktas šalia kelio.
2021 m. sausio 11 d. bendradarbiaujant su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais buvo nustatytas ir sulaikytas asmuo, galbūt dalyvavęs darant šį nusikaltimą. Įtariamo vyro gyvenamojoje aplinkoje atliekant kratas buvo rasti daiktai ir priemonės, kurios galbūt buvo naudojamos smurtaujant ir suvaržant nukentėjusio vyro laisvę.
Tęsiant intensyvius tyrimo veiksmus, nuo 2021 m. sausio 11 d. iki sausio 14 d. buvo sulaikyti dar penki asmenys, įtariami bendrai dalyvavę darant šį nusikaltimą. Pagal surinktus duomenis, nusikalstamą veiką galimai organizavo vienas iš sulaikytųjų.
Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 straipsniu ir to paties kodekso 146 straipsniu. Vienam įtariamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys pastebi: „Tokie įvykiai grąžina į 1990 metus, tačiau dabar, panaudojant inovatyvias technines priemones ir glaudžiai bendradarbiaujant, žiaurų nusikaltimą galimai padarę asmenys buvo sulaikyti“.
Nukentėjusysis - Anykščių miesto gyventojas. Viešintų seniūnijoje, kur gruodžio 14-ąją buvo paliktas šalia kelio, jis turi sodybą.  Policijai jis buvo žinomas dėl anksčiau padarytų nusikalstamų veikų. Viena iš jo padarytų nusikalstamų veikų, už kurią buvo teistas - disponavimas narkotinėmis medžiagomis. V.Žilys, „Anykštos“ paklaustas, ar ši nukentėjusiojo veikla siejasi su jo pagrobimu, sakė, jog negalįs to nei patvirtinti, nei paneigti. Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotojas sakė, jog nusikaltėlių tikslų ir motyvų jis kol kas negali įvardyti.
Pagrobtas anykštėnas dėl kūno atšalimo ir sumušimų buvo paguldytas į ligoninę. Praėjus pusantro mėnesio po įvykio, jis vis dar yra gydomas ligoninėje.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.