Savaitgalį registruota kaip niekad daug anykštėnų, sirgusių Covid-19, mirčių. Mirė net 6 asmenys. Jauniausias tarp jų priklausė 50-55 metų amžiaus grupei.


Pradėta anykštėnų vakcinacija nuo Covid - 19 nuo šios ligos kol kas neapsaugo. Koronavirusu užsikrėtė keli pasiskiepiję Anykščių medikai.

 

Iš viso Anykščių rajone nuo pandemijos pradžios jau mirė 40 koronavirusu sirgusių asmenų: 20-čiai iš jų ši liga buvo tiesioginė mirties priežastis, dar 20, sirgusiųjų Covid-19, mirė „dėl kitų priežasčių“.
Kita vertus, sergamumas koronavirusu Anykščių rajone nuolat mažėja. Šiuo metu serga 200 asmenų. Sausio 15-17 dienomis registruota tik 14 naujų susirgimų.
Didžiausiu ligos židiniu išlieka Anykščių rajono ligoninė. Su šiuo židiniu siejami 52 sergantieji ir 6 mirtys.
Anykščių rajono vicemeras, Ekstermaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ aiškino, jog dramatizuoti didžiulio savaitgalį registruoto mirčių nuo Covid-19 skaičiaus nereikėtų.
„Realiai nėra aišku, kiek mirė savaitgalį. Registracija vėluoja. Ateina duomenys apie anykštėnų mirtis iš respublikinių ligoninių. Yra mirusių ir Anykščių ligoninėje“, - aiškino D.Žiogelis.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos internetiniame puslapyje skelbiama, jog nuo Covid-19 paskiepyti 747 anykštėnai.
Paskiepyti gydymo įstaigų darbuotojai, slaugos ligoniai, senelių namų gyventojai, socialiniai darbuotojai. Vakcinuoti ir vaistininkai bei privačių odontologijos kabinetų darbuotojai, prastovose esančio SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvas.  
Nuo Covid -19 asmenys turi būti skiepijami du kartus. Kada bus sulaukta naujos skiepų partijos, nėra žinoma.  
Covid-19 susirgo keli Anykščių rajono ligoninės medikai, kuriems buvo suleista pirmoji vakcinos dozė. Ligoninės laikinasis direktorius Dalis Vaiginas „Anykštai“ sakė, jog jie prieš skiepijimą nesirgo, per skiepijimą užsikrėsti negalėjo, taigi, pasiskiepiję medikai Covid-19 užsikrėtė po to, kai gavo pirmąją vakcinos dozę. D.Vaigino teigimu, imunitetą paskiepyti asmenys įgyja tik praėjus tam tikram laikui nuo antrojo skiepo, o ir imuniteto garantija nėra šimtaprocentinė. Skirtingi gamintojai nurodo skirtingą procentinę susirgimo Covid -19 tikimybę po vakcinavimo - nuo 70 iki 95 proc. Dalis Anykščių ligoninės medikų atsisakė vakcinos.
„Anksčiau buvo nurodyta, jog tie, kurie atsisakė vakcinos, skiepytis galės tik bendra tvarka. Pagal dabartines rekomendacijas, nepasiskiepijusius medikus turėtume įkalbėti vakcinuotis, kai tik bus gauta nauja skiepų partija“, - dėstė D.Vaiginas. Pasak jo, kol kas nėra aišku, ar po pirmojo skiepo susirgę asmenys bus vakcinuojami antruoju skiepu.
„Sveikatos apsaugos ministerija aiškinasi su mokslininkais, kaip elgtis, o mes laukiame nurodymų“, - kalbėjo laikinasis Anykščių rajono ligoninės direktorius.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kas

  Nuoroda

  Norit išeiti iš šio pasaulio gulkit į ligonines

  Prieš 2 mėnesių
 • Nuoroda

  Respublikinių jei ateina tai ne covid, juk šendien aiškiai pasakė PSO komisija kad nerado židinio jokio Kinijoi, taip kad vargu ar yra tas covid

  Prieš 2 mėnesių
 • cha

  Nuoroda

  kovidinis skyrius

  Prieš 2 mėnesių
 • tai ten

  Nuoroda

  ligonine serganti covidu,juk pagalbos jokios kaip ir ner ,kur rajono vadovai ,uzdarykit,juk ji pagalbos zmonems ligoniams suteikti negali,tas pats ir poliklinikoj tik telefonu ,tai kas cia dedasi,kiek tyciosites is serganciu zmoniu jai neatlieka savo pareigu ,kam ji

  Prieš 2 mėnesių
 • Dainius

  Nuoroda

  Ko jus nerašote kur mirė per diena 4...6....žmonės kurie negavo paslaugu...jie tesiog dėl gidimo nebuvimo mirė...iš komunalinio darbuotojei iš darbo išeidinėjo nes kruvio duobiu kasimo nepajėge...

  Prieš 2 mėnesių
 • Kaip atrodo belaidžiai kraujospūdžio aparatai, kad jie būtų su laidais neteko matyti ligonineje
  kad su slangutem jie yra, tai panasiau

  Prieš 2 mėnesių
 • O

  atsakymas į: O Nuoroda

  ar tik nebūsi su mobiliu telefonu sumaišęs?

  Prieš 2 mėnesių
 • Milda

  Nuoroda

  Vaikų skyriuje guli kovid sergantys žmonės o prieš tai gulėjo vaikai kovid sergantys guli ir ten kur buvo slaugos ligoninė. Trūksta personalo trūksta net tokių priemonių kaip toaletiniu kėdžių, belaidžių kraujo spaudimo aparatų kurie labai reikalingi. Visas vajku skyriaus personalas dabar dirba

  Prieš 2 mėnesių
 • Tai

  atsakymas į: Milda Nuoroda

  ar tas personalas tur4t7 nedirbti, bet alg1 gauti, tavo manymu?

  Prieš 2 mėnesių
 • Ar

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Seniai pas gusta buvai

  Prieš 2 mėnesių
 • Mildai

  atsakymas į: Milda Nuoroda

  Jei nežinai nekalbėjo ,visos " migruojančios " iš kitų rajonų gydytojos nieko čia nedirba tik pernakvoja ir dar pinigus gauna ,slaugytojos aišku dirba

  Prieš 2 mėnesių
 • Įdomu

  Nuoroda

  O vyr ,gyd D,V pasiskiepijo nes gi senuku gruoei priklauso .

  Prieš 2 mėnesių
 • Kolega

  atsakymas į: Įdomu Nuoroda

  o tau dėl to laaaabai negera nuo jo paskiepijimo pasidarė?

  Prieš 2 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Atsimenat anais laikais buvo infekcines ligonines ten ir buvo guldomi tokie ligoniai.Bet jas panaikino. Dabar uzsikretusieji guldomi toj pacioj ligoninej kaip ir sveiki. Tai ko cia mes ieskom kad didziausi zidiniai yra ligonines. Pinigai musu salyje skiriami kitiems tikslams.

  Prieš 2 mėnesių
 • Toks mūsų ,,operacijų valdymas"

  atsakymas į: As Nuoroda

  Buvo tuščias pavasaris ir visa vasara. Būtų rūpėję, būtų dalį apleistos ligoninės sutvarkę ir užleidę tiems kovidiniams. Kiek griuvenų mieste riogso..... nereikėtų su sergančiais žmonėm maišyti ir dar labiau zarazą platinti. Bet kam...Palapinę prie ligoninės pastatėm rėkdami, kad būtinai reikia, ir po viso ,,valdymo". O matai, ėmė palapinė, ir nepadėjo:)

  Prieš 2 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  taaaaip... jei ne kovidas, būtų sulaukę mažiausiai šimto penkiasdešimties metukų...

  Prieš 2 mėnesių
 • paciente

  Nuoroda

  Nejaugi niekas nesusidomi kas vyksta anykšciu ligonineje,-esant butinybei vykdavome,kad suteiktu med.pagalba ir nebuvo baimes,kad kazkuo uzsikresi,o dabar bijok ir ieiti i ligonine,nes iš jos nebeišeisi gyvas. Nejaugi nebeimanoma laikinai uzdaryti ,kol bus pilnai vakcinuotas med.personalas,dezinfekuotos patalpos.

  Prieš 2 mėnesių
 • Rūpestėli,

  atsakymas į: paciente Nuoroda

  Tu dėl personalo nesisielok, jis paskiepytas. O kad pacientai atvyksta su Covid užkratu ir užkrečia kitus - tu nesusimąstai? Anykščių ligoninė - tikrai NE INFEKCINĖ!!!

  Prieš 2 mėnesių
 • Esmė

  atsakymas į: Rūpestėli, Nuoroda

  Jei atkeliauja naujas ligonis, iki jam bus atliktas COVID-19 testas, jis turi būti izoliacinėje palatoje. Jei tyrimus Anykščių ligoninė veža į laboratoriją vieną kartą per savaitę, tai logiška, kad po vieną jų paguldyti nepasiseks. Tai ir guli atvežti vienoj krūvoj ir sergantys covid, ir nesergantys. Taip mano pažįstamų sesuo buvo užkrėsta ligoninėje. Iš 3 palatoj ligonių vienas buvo teigiamas. Po to ir ji tapo teigiama.

  Prieš 2 mėnesių
 • O

  atsakymas į: paciente Nuoroda

  Kam įdomu ,gal jau pusmetis kaip vaikų skyriuje nėr nei vieno ligonio,o daktarai gauna atlyginimus už sedejima ar gulejima kabinete,matyt savivaldybė labai pinigų daug turi

  Prieš 2 mėnesių
 • Nu va

  Nuoroda

  Taip jau buvo giriamas Žiogelis, kad puikiai tvarkosi ir kad jo dėka mažėja susirgimu mieste, o ligonineje židinio nesuvaldo

  Prieš 2 mėnesių
 • Zelionka

  atsakymas į: Nu va Nuoroda

  Ligoninėj židinį Vaiginas valdo...

  Prieš 2 mėnesių
 • Šmigellskui

  Nuoroda

  Gal pasidomėk kas ligoninėje nesityrė nesiskiepijo Bus super straipsnis.

  Prieš 2 mėnesių
 • senjorė

  Nuoroda

  jei nori susirgti, gulk į ligoninę ir negarantuok, kad neparveš karste

  Prieš 2 mėnesių
 • tai uzdarykit

  Nuoroda

  ta ligonine ,juk zmonems naudos jokios,kas grazins zmoniu pinigus sukistus ,jurtai ,kam ji prie ligonines reikalinga,kas ciadedasi,kur rajono gaspadorius ,baigia atsibosti sita betvarke ,kiek ji tesisi

  Prieš 2 mėnesių