Gruodžio 5 dieną, šeštadienį, Anykščiuose įžiebta kalėdinė eglė ir Okuličiūtės dvarelyje atidaryta Kalėdų rezidencija.
Dėl šalyje įvesto karantino renginio organizatoriai šiemet nusprendė surengti per Anykščių miesto mikrorajonus keliaujančią šventę, tiesiogiai transliuojamą internetu.

 

Per Anykščius važiavo šventiškai papuoštas pramoginis traukinukas ir „fūra“, kurioje buvo įrengta mobilioji scena. Joje visą vakarą koncertavo roko grupė „LitRoll“.
Šventinis karavanas pajudėjo nuo Naujųjų Elmininkų pusės, aplankė Ramybės, Pušyno mikrorajonus, stabtelėjo šalia Anykščių koplyčios ir savo kelionę baigė šalia Anykščių kultūros centro, kur buvo įžiebta kalėdinė eglė ir šventiniai miesto papuošimai.
Sustojimo „taškuose“ po kelis kūrinius atliko grupė „LitRoll“. Nors renginio organizatoriai ir prašė žmonių viską, kas vyksta,  stebėti pro savo namų langus, šalia šventinio karavano rinkosi pavieniai smalsuoliai.
Tiesioginę transliaciją internetu vedė Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių organizatorė Jolanta Pupkienė. Keliaudama po miestą pramoginiu traukinuku, ji kalbino Anykščių rajono merą Sigutį Obelevičių, laikinąją Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorę Kristiną Beinorytę, Istorijų dvarelio kultūrinių veiklų koordinatorę ir organizatorę Vaidą Jucienę, Kalėdų senelį.
Tiesoginę transliaciją internetu paįvairino filmuoti vaizdo siužetai. Beje, transliacija internetu neapsiėjo be techninių trikdžių - pačioje pradžioje kurį laiką buvo dingęs garsas, vėliau strigo vaizdas.
Šiemet aplankyti Kalėdų rezidenciją ir pabendrauti su Kalėdų seneliu visi norintys galės tik virtualiai. 5 minučių trukmės pokalbis su Kalėdų seneliu kainuos porą eurų.
Pirmadienį pakalbinta Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė informavo, kad šeštadienio renginys savivaldybės biudžetui kainavo 10 tūkst.Eur.
„Mūsų tikslas  pasiektas. Šiek tiek neramina, kad žmonių į miesto centrą šiek tiek susirinko. Bet visi jautėsi saugiai. Mačiau, kad daug žmonių koncertą ir eglės įžiebimą stebėjo iš mašinų. Didelių pulkų nebuvo“,- kalbėjo A.Pajarskienė.
Priminsime, kad Kalėdų rezidencijos prekinį ženklą, taip pat metalinį karkasą kalėdinei eglei padovanojo Rokiškio verslo klubas.
„Tai didelė investicija. Mes Rokiškio verslo klubui už tai visur viešai dėkojame. Man rodos, net jūsų laikraštyje jiems dėkojome“, - sakė A.Pajarskienė.
Pasidomėjus, ar Anykščių rajono savivaldybė iš tiesų Rokiškio verslo klubui dėkojo per „Anykštos” laikraštį, paaiškėjo, kad A.Pajarskienė pateikė neteisingą informaciją. Dar kartą su ja susisiekus, A.Pajarskienė prisipažino, kad pateikė klaidingą informaciją. Ji sakė, kad Rokiškio verslo klubui padėka buvo išsakyta tik Anykščių rajono savivaldybės tinklapyje ir lauko ekrane.

Pasak Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjos A.Pajarskienės, šeštadienio kalėdinį renginį įvairiose interneto platformose stebėjo apie 30 tūkst.žiūrovų.
Kalėdinis reginys Anykščiuose susilaukė didžiulio susidomėjimo portale  anyksta.lt, jame apsilankiusų skaitytojų dėmesio. Šalia pranešimo apie reginį jie paliko daugiau nei 100 komentarų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Hope

    Nuoroda

    I started working online in past three months when the corona was at its peak and made a hand some package. I urge every one to try it when the second wave of corona is troubling our lives once again here is a link for information......bit.ly/39JrDqt

    Prieš 2 mėnesių