Anykščių rajono ligoninės laikinasis direktorius Dalis Vaiginas sako, jog ligoninėje situacija darosi įtempta.

Pirmadienį, lapkričio 30-ąją, Anykščių ligoninėje mirė koronavirusu sirgusi 66- erių metų moteris. Ji, pasak, medikų, turėjo ir kitų sveikatos problemų.
Koronavirusas įsisuko ir į Aknystos socialinių globos namų Šlavėnų filialą - serga 2 darbuotojai ir 4 globotiniai, o Anykščių ligoninėje jau naudojamos deguonies kaukės. Antrasis naujas židinys Anykščių rajone - Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazija, kuroje nustatyti 4 nauji atvejai, o iš viso serga 7 gimnazijos darbuotojai arba jų šeimos nariai.
Sergamumas koronavirusu Anykščių rajone pirmadienį, lapkričio 30-ąją, pasiekė naujas aukštumas - sergančiųjų sąrašuose jau 123 anykštėnai.

 

Ligoninėje - jau kaip kare

Apie mirtį Anykščių rajono ligoninėje laikinasis įstaigos vadovas Dalis Vaiginas pirmadienį sakė: „Į ligoninę moteris pakliuvo dėl chirurginių susirgimų. Bandėm siųsti ir į Uteną, ir į Panevėžį. Liepė gydyti vietoje. Gydėme iki šios dienos pietų. „Mirusi anykštėnė - trečioji koronaviruso auka Anykščių rajone.
Jau savaitgalį Anykščių ligoninė turėjo rimto darbo dėl koronaviruso. Pirmadienį specialiame ligoninės skyriuje, kuriame gydomi susirgę arba galimai koronavirusu sergantys asmenys, gulėjo keli pacientai. Ligoninė pradėjo naudoti ir deguonies kaukes. „Yra tokių, kuriems prireikė deguonies kaukių. Ir ne vienam. Skaičių minėti nėra prasmės, jie nuolat kinta. Kol paskelbsite žinią - situacija jau gali būti pasikeitusi“, - „Anykštai“ pirmadienio rytą, kol Anykščių ligoninėje dar nebuvo mirusių nuo koronaviruso, sakė ligoninės laikinasis direktorius D.Vaiginas.  
Anykščių ligoninėje sergantiesiems koronavirusu yra paruoštos 8 palatos, 24 lovos, 3 deguonies prieigos taškai. Pasak D.Vaigino, po sąlyginai ramios praėjusios savaitės pradžios situacija iš esmės pasikeitė savaitgalį, kai žymiai išaugo pacientų srautas.

Labiausiai bijo dėl Aknystų

Aknystos socialinių globos namų direktorius Arūnas Kiaušas „Anykštai“ sakė, jog globos namuose ėmėsi visų įmanomų saugumo priemonių - darbuotojai pamainas perduoda lauke, globotiniai suskirstyti blokais.
Šlavėnų filiale gyvena 16 globotinių, sergantieji koronavirusu atskirti nuo sveikųjų. A.Kiaušas kalbėjo, kad Šlavėnų židinį jis tikisi suvaldyti, bet direktoriui daugiau nerimo kelia pačios Aknystos, kuriose vienam socialinio darbuotojo padėjėjui diagnozuotas susirgimas koronavirusu.
Iš viso Aknystos socialiniuose globos namuose gyvena 336 žmonės, dalis jų yra „ant patalo“ gulintys ligoniai.
Globos namai turi filialus Rubikiuose, Kalveliuose, Leliūnuose, Debeikiuose ir Šlavėnuose.
Pačiose Aknystose gyvenantys globos namų gyventojai dėl susirgimo koronavirusu nėra tiriami. Pasak A.Kiaušo, testai bus daromi tuo atveju, jeigu bus matomi ligos simptomai. Direktorius tvirtino, kad globotiniai pagal dabartinį režimą koronavirusu gali užsikrėsti tik vienu būdu - jiems virusą gali atnešti tik įstaigos darbuotojai.

Svėdasų mokiniai į mokyklą šiais metais nebegrįš

Po koronaviruso protrūkio Svėdasų gimnazijoje mokymas vyksta tik nuotoliniu būdu. Į nuotolinį mokymąsi išleisti ir pradinukai. Anykščių savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė „Anykštai“ sakė, kad  vargu ar svėdasiškiai šiais metais begrįš į klases.
A.Baranausko pagrindinėje mokykloje bei A.Vienuolio progimnazijoje į mokyklą eina tik pradinukai, o vyresnieji mokosi nuotoliniu būdu. J.Biliūno gimnazijoje toliau taikomas mišrusis mokymosi būdas - dalį laiko gimnazistai mokosi nuotoliniu būdu, dalį  - mokykloje.

Beveik visose seniūnijose serga

Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog iki tol buvę didieji Anykščių rajono koronaviruso židiniai - Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras bei UAB Anykščių komunalinis ūkis - pamažu slopsta. Dalis šių įstaigų darbuotojų jau grįžo į darbą.
Iš 123 sergančių anykštėnų 61 gyvena Anykščių mieste, 17- Anykščių seniūnijoje, 16 - Svėdasų, 9 - Kavarsko, 6 - Troškūnų, 5 - Viešintų, po 3 - Kurklių ir Debeikių, 2 - Skiemonių, 1 - Andrioniškio. Vienintelėje Traupio seniūnijoje pirmadienį susirgimų koronavirusu nebuvo. 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • jo

  Nuoroda

  turbut reikalinga statystika.kiek pasakys is virsaus, tiek ir uzrasys koronos.

  Prieš mėnesį
 • sunku patikėt

  Nuoroda

  Būtų gerai kad kas pasidomėtų esama situacija ir kaip gydomi ligoniai. Nes jie galvoja, kad artimieji nieko nesuprata, ir tyliai ramiai su ligoniais daro ką nori. Prisiskambint neįmanoma ir paklausti apie pacientą. Jokių mobilių telefonų numerių niekas neduoda, gaudyti reikia gydytoja, o pagauti beprasmiška. Santariškių gydytojai, net duoda savo telefono numerius, kad ir darbo daug turi, o čia pas mus viskas slaptai vyksta

  Prieš 2 mėnesių
 • artimieji

  Nuoroda

  gali duoti i teisma del nesuteikto gydymo ,irodymu pilnai pakanka

  Prieš 2 mėnesių
 • Chi chi chi

  Nuoroda

  Vaiginėli , kas gi tau?
  Laikinuoju vis matau...
  Taip priaugo ten sėdynė,
  Kad tuoj tapsi virusiniu!

  Prieš 2 mėnesių
 • redaktoriui

  Nuoroda

  tai ne tas kur nuotraukoj?

  Prieš 2 mėnesių
 • ragg ragg

  Nuoroda

  $95 an hour! seriously i don't know why more people haven't tried this, i work two shifts, 2 hours in the day and 2 in the evening…and whats awesome is im working from home so i get more time with my kids. heres where i went Copy Here........EARN75.com

  Prieš 2 mėnesių
 • kas čia per pievos

  Nuoroda

  tai mėnesio senumo žinios

  Prieš 2 mėnesių
 • ...

  Nuoroda

  O, kaip Baltsofa ten irgi toliau dirbama ?

  Prieš 2 mėnesių