Troškūnų klebonas Saulius Filipavičius visus kaltinimus neigia ir planuoja skųsti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų sprendimą.

Vakar, liepos 31-ąją, Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėja Zita Gavėnienė paskelbė nuosprendį Troškūnų klebono Sauliaus Filipavičiaus byloje. Klebonas pripažintas kaltu pagal du iš trijų bylos epizodų, jam skirta piniginė bauda.

S.Filipavičius nuteistas už aplaidų parapijos buhalterijos tvarkymą bei už aplaidų ūkininko ūkio buhalterijos tvarkymą. Kaltinimas dėl neteisėtos finansinės veiklos - paskolų suteikimo - atmestas.
Kunigui skirta 80 MGL dydžio, arba 3012 eurų, bauda.


Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų sprendimas per 20 dienų gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui. Išklausęs nuosprendį, S.Filipavičius žurnalistams sakė, jog, be abejonės, jį skųsiąs.
Teismas nustatė, kad S.Filipavičius nuo 2010 iki 2017 metų suteikė pusę milijono eurų paskolų. Tačiau po posėdžio teisėja Z.Gavėnienė žurnalistams sakė, kad už šią veiklą S.Filipavičius neteisiamas, nes nebuvo versliškumo. ,,Per septynerius metus  jis uždirbo tik nepilnus 14 tūkst. eurų pajamų. Tai ne versliškumas, nėra stambaus masto. Pagal teismų praktiką, tai atitinka tik administracinių nusižengimų kodekso reikalavimus“, -  sakė teisėja Z.Gavėnienė.
Kunigo S.Filipavičiaus byla sukėlė didžiulį šalies žiniasklaidos susidomėjimą. Reportažus penktadienį iš Anykščių teismo salės  filmavo net trys televizijos.
Plačiau - antradienio ,,Anykštoje“.

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nuosprendis

  Nuoroda

  Visas kaimas ūžia, kaip klebonas vakar paskelbė nuosprendį vienai kultūrščikei.A ką -galvoja, man skelbia ir aš pabandysiu.

  Prieš 7 mėnesių
 • kaimas

  Nuoroda

  paprasta zmogeli mokesciai nusmauktu uz 14000 eur

  Prieš 7 mėnesių