Verslininkas Valdas Trinkūnas abejoja, ar jam priklausančius sklypus Anykščių rajono savivaldybės administracija būtų pirkusi.

Anykščių rajono savivaldybė iš UAB ,,Translinija“ direktoriaus Valdo Trinkūno sulaukė dovanos - verslininkas dovanoja tris žemės sklypus, kuriuose nori pradėti gyvenamųjų namų kvartalo statybas. Dovanodamas savivaldybei žemės sklypus, V.Trinkūnas viliasi, kad taip greičiau Anykščių rajono savivaldybė  juose pradės  reikalingos infrastruktūros plėtrą.
Tokia filantropiška verslininko V.Trinkūno veikla gerokai nustebino kai kuriuos Anykščių rajono tarybos narius.

 

Šią savaitę posėdžiausianti Anykščių rajono taryba informuota, kad liepos 1 dieną gautas UAB „Translinija“, kurios direktorius yra V.Trinkūnas, pasiūlymas perimti šalia UAB ,,Anykščių kvarcas“ esančius žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai.
Šie sklypai yra 0,0746 ha, 0,0803 ha ir 0,1480 ha dydžio.
,,Siekdami gyvenamojo kvartalo harmoningo vystymo, siūlome Anykščių rajono savivaldybei perduoti (padovanoti) sklypus tolesniam minėtų gatvių ir kitos inžinerinės infrastruktūros vystymui“, - pasiūlyme Anykščių rajono savivaldybei rašo V.Trinkūnas.
Paprašytas plačiau pakomentuoti motyvus, kodėl Anykščių rajono savivaldybei jis dovanojantis tris sklypus, verslininkas V.Trinkūnas kalbėjo, kad jo dovanojamų sklypų teritorijoje yra norinčiųjų statytis individualius namus, tačiau čia nėra jokios reikalingos infrastruktūros.
,,Dėl infrastruktūros daugiau kažką gali daryti savivaldybė. Toks ir buvo motyvas tuos sklypus perduoti savivaldybei, kad ji kažką galėtų padaryti“, - sakė V.Trinkūnas.
Pasiteiravus, ar perleisti šalia UAB ,,Anykščių kvarcas“ esančius sklypus jo prašiusi Anykščių rajono savivaldybė, V.Trinkūnas sakė: ,,Buvo kalba su žmonėmis, kurie norėjo įsigyti tuos sklypus, bet jie sakė to padaryti negalintys. Tada aš kreipiausi į savivaldybę, teiraudamasis, ką jie galėtų padaryti. Kad būtų kažkokie privažiavimo keliai, kad nebūtų laukais važinėjama. Savivaldybė paaiškino, kad infrastruktūrą gali tvarkyti tik tada, jei tai yra savivaldybei priklausanti žemė“.
Verslininkas V.Trinkūnas svarstė, kad Anykščių rajono savivaldybė jam priklausančių trijų žemės sklypų nebūtų pirkusi.
,,Aš manau, kad žemės sklypų, ko gero, savivaldybė nepirktų. Jau gal kokie penkeri metai, kai buvo patvirtintas gyvenamojo kvartalo detalusis planas, todėl sutikau tuos sklypus atiduoti“, - dėstė V.Trinkūnas.
Verslininkas sakė norintis, kad šalia UAB ,,Anykščių kvarcas“ esančioje teritorijoje žmonės ,,galėtų investuoti, kurtis, plėsti bendruomenę, mokėti mokesčius“.
Portalo anyksta.lt  skaitytojai įžvelgė, kad, dovanodamas Anykščių rajono savivaldybei tris žemės sklypus, verslininkas V.Trinkūnas galimai už dovaną gali savivaldybės kažko prašyti, pavyzdžiui, mokestinių lengvatų. Išgirdęs tokius pasvarstymus, V.Trinkūnas juokėsi: ,,Ne, aš žemės sklypus atiduodu. Ko aš galiu iš Anykščių rajono savivaldybės norėti? Man savivaldybė šioje vietoje nieko negali duoti, tik įrengti infrastruktūrą. Nesąmonė būtų, jei gyvenamųjų namų kvartale būtų statomi namai su vietine kanalizacija. Manau, kad to Anykščiai nenorėtų.“
Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, kad Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniuose, kitaip tariant, verslininkui V.Trinkūnui priklausančiuose žemės sklypuose, dabar ,,legaliai ar nelegaliai apsisukinėja šiukšlių mašinos“.
,,Tų sklypų savininkai ne kartą keitėsi. Buvo Valentinas Puodžiukas, tada, įtariu, Ramūnas Karbauskis perpirko... Nežinau visos istorijos, bet paskutinis savininkas tų sklypų yra V.Trinkūno įmonė. Anksčiau jis yra siūlęs variantą, kad nenori palikti šabakštyno gyvenamųjų namų kvartale, kur paliekamos protu nesuvokiamos valstybinės žemės ribos“, - kalbėjo D.Žiogelis..
Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis leido suprasti, kad V.Trinkūno dovanojamų sklypų savivaldybė nebūtų pirkusi: ,,Koks ten pirkimas. Tų sklypų kaina yra nedidelė.Ten gatvių tęsiniai.“
Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis tiesiai šviesiai negalėjo pažadėti, kad, net ir padovanojus savivaldybei sklypus, V.Trinkūno pageidavimu, bus skubama planuojamame gyvenamųjų namų kvartale įrenginėti infrastruktūrą.
,,Atsiras sklypų savininkai, pradžioje kažkiek ,,žvyriuko“ reiks papilti, kad automobiliai išvažiuotų. O kanalizacija - ateitis, kada nors. Kai bus gyventojai, bus plečiama infrastruktūra“, - sakė D.Žiogelis.
Priminsime, kad verslininkas V.Trinkūnas yra vienas iš Anykščiuose veikiančio sveikatingumo komplekso SPA Vilnius Anykščiai savininkų, su juo taip pat siejama UAB ,,Atvirai“, kuriai priklauso laikraštis „Šilelis“, ,,Nykščių“ portalas ir radijas.
Didžioji dalis ,,Anykštos“ pirmadienį kalbintų Anykščių rajono tarybos narių sakė, kad dar yra nesusipažinę su Anykščių rajono tarybos sprendimų projektais, nors jau šį antradienį vyksta komitetų posėdžiai.
Konservatorė Rita Kripaitienė, liberalas Lukas Pakeltis, Darbo partijos atstovas Ričardas Sargūnas, ,,valstiečiai“ Dominykas Tutkus ir Vygantas Šližys sakė, kad su sprendimo projektais nėra susipažinę, juos perskaityti žadėjo tik pirmadienio vakare, tad neturėjo savo nuomonės apie filantropišką verslininko V.Trinkūno gestą Anykščių rajono savivaldybei padovanoti tris žemės sklypus.
Kiek kalbesnis šia tema buvo Anykščių rajono tarybos narys, buvęs rajono meras Kęstutis Tubis. Paklaustas apie verslininko V.Trinkūno dovanos motyvus, K.Tubis svarstė: ,,Gali būti žmogus nesavanaudiškas.“
Pasak K.Tubio, galima ir kita trijų žemės sklypų dovanojimo Anykščių rajono savivaldybei versija.
,,Jeigu yra kažkoks neviešas savivaldybės vadovų susitarimas su kažkokia valdančiąja dauguma, kad verslininkas padovanoja sklypą ir tame sklype kažką savivaldybė išvystys savivaldybės lėšomis ir susikurs labai patogi aplinka tam verslui. Pats žemės sklypų dovanojimo principas nėra blogas, bet jei yra susitarimas, kad vienai verslo įmonei bus sukurta tam tikra nauda, tada jau negerai“, - kalbėjo K.Tubis.
Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis taip pat piktinosi, kad šią savaitę vyksiantis Anykščių rajono tarybos posėdis vis dar vyks nuotoliniu būdu. ,,Kai posėdis vyksta nuotoliniu būdu, mes savivaldybės specialistams negalime pateikti rūpimų klausimų. Ir galbūt taip daroma tikslingai, kad kai kurie klausimai nebūtų išdiskutuoti iki galo“, - svarstė K.Tubis.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.