Aknystos socialinės globos namuose užfiksuoti jau du koronaviruso atvejai. Pirmasis iš jų balandžio 27 dieną buvo nustatytas taip pat šios įstaigos darbuotojai.

Ketvirtadienį, gegužės 7 dieną, paaiškėjo, kad  Debeikių seniūnijoje, Aknystos socialinės globos namuose, koronavirusu užsikrėte jau antroji įstaigos darbuotoja.

 

Anykščių mobiliajai komandai gegužės 5 dieną  atlikus tyrimus Aknystos socialinės globos namuose, buvo fiksuotas susirgimas slaugytojai. 40-metė moteris yra Utenos miesto gyventoja. Ji jokių infekcijos simptomų nejautė. Moteris izoliavosi savo namuose.
Aknystos socialinės globos namų direktorius Arūnas Kiaušas sakė, kad po antrojo  nustatyto koronaviruso atvejo globos namų gyventojai kol kas jaučiasi gerai.
,,Su gyventojais jokių problemų nėra, jie nejaučia jokių koronaviruso simptomų”, - sakė A.Kiaušas.
Koronavirusu užsikrėtusi slaugytoja, pasak A.Kiaušo, kontaktų su globos namų gyventojais turėjo.
,,Bet tie kontaktai su gyventojais yra trumpalaikiai.Tai susiję su injekcija ar tabletės padavimu. Po pirmojo koronaviruso atvejo mūsų įstaigoje slaugytojos dirba su pilna apranga - kaukėmis, akiniais, specialiais chalatais”, - kalbėjo A.Kiaušas.
Aknystos socialinės globos namuose užsikrėtus jau antrajai darbuotojai, izoliavosi 30 proc. įstaigos darbuotojų.
,,Apskritai globos namuose nėra daug darbuotojų, kadangi nedirba vaikų darželiai, mokyklos - daug darbuotojų yra pasiėmę atostogas. O šiuo atveju saviizoliuojasi šeši darbuotojai. Jie visą parą leisdavo bendrose patalpose”, - sakė A.Kiaušas.
Aknystos socialinės globos namų direktorius A.Kiaušas tikino, kad į  globos namų filialus ,,atkeliauti” koronavirusui nėra kelių, nors iš Aknystų į juos kiekvieną dieną kursuoja įstaigos autobusiukas.
,,Autobusiukas į filialus iš virtuvės veža maistą. Su koronavirusu užsikrėtusia slaugytoja tai nesusiję. Aišku, rizika visada yra. Mes nežinome, iš kur  ir pirmuoju, ir antruoju kartu išlindo koronavirusas. Mes juk ne dievai”, - aiškino A.Kiaušas.
Aknystos socialinės globos namų direktorius A.Kiaušas sakė nesidomėjęs, kokiais keliais slaugytoja galėjo tapti koronaviruso nešiotoja.
,,Kaip aš domėsiuosi, čia juk tam žmogui didžiulis stresas”, - sakė A.Kiaušas.
Aknystos socialinės globos namų direktorius A.Kiaušas sakė, kad įstaigai šiuo metu labai trūksta darbuotojų.
,,Galėčiau priimti į darbą, bet jie turėtų būti išsityrę dėl koronaviruso. Dabar reikia šešių slaugytojų”, - informavo A.Kiaušas.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų vadovas Dainius Žiogelis ,,Anykštai” sakė, kad po to, kai Aknystos socialinės globos namuose buvo nustatytas antrasis koronaviruso atvejis, ketvirtadienio naktį vienas karščiuojantis globos namų gyventojas greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Panevėžio ligoninę. Ši faktą, kalbėdamas su ,,Anykšta”, A.Kiaušas kažkodėl nutylėjo. Pusamžė globos namų gyventoja bus tiriama, ar nėra užsikrėtusi koronavirusu.
Šiuo metu Anykščiuose, viešbutyje ,,Puntukas”, saviizoliacijoje gyvena keturi asmenys. Anykščių rajono mero pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų vadovas Dainius Žiogelis sakė, kad nuo karantino paskelbimo pradžios saviizoliacijoje laikomų asmenų išlaikymui išleista jau maždaug 30 tūkst. eurų.
Pasiteiravus, ar, jo akimis, anykštėnai uoliai laikosi karantino taisyklių, D.Žiogelis kalbėjo: ,,Žmonės pradėjo kitaip gyventi ir elgtis. Nebeprieina sveikintis, vienas prie kito nesiglausto, parduotuvėse ir gatvėse stengiasi vieni kitus aplenkti.”

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Hendricks

  Nuoroda

  Google“ dabar moka 500–800 dolerių per dieną už darbą internete iš namų. Niekada nemaniau, kad galiu tai padaryti, tačiau mano geriausia mokytoja per mėnesį uždirba daugiau nei 26000 USD, ir ji įtikino mane pabandyti. Net žmonės, kuriems tai yra nauja, gali lengvai uždirbti 500 USD per dieną, o uždarbis laikui bėgant gali išaugti dar daugiau. patikrinti daugiau čia ................

  ....................>>>>>>>>>>>>> cutt.ly/XyvK1fq

  Prieš 9 mėnesių
 • LillaIadanza

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia.............

  .............>>>>>>>>>>>> ccutt.ly/XyvK1fq

  Prieš 9 mėnesių
 • Nuoroda

  2 žmonės tikrai ne židinys

  Prieš 9 mėnesių