Aknystos socialinės globos namuose gyvena apie 340 globotinių.

Pirmadienį, balandžio 27-ąją, paaiškėjo, jog koronavirusu užsikrėtė Aknystos socialinių globos namų darbuotoja.
Pasak Anykščių rajono ekstremalių situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovo Dainiaus Žiogelio, moteris ligos simptomų nejaučia, koronaviruso testas atliekamas visiems Aknystos pensionato darbuotojams.

 

Koronavirusu susirgusi moteris dirba pačiose Aknystose. Ji ir gyvena šiame kaime. D.Žiogelio duomenimis, pensionato vadovai ir iki šiol ribojo pensionato darbuotojų ir gyventojų bendravimą, jie buvo suskirstyti grupėmis, savotiškomis sekcijomis. Po koronaviruso diagnozės vienai iš darbuotojų nuo darbo nušalinti septyni kartu su ja dirbę asmenys, izoliuoti 23 globos namų gyventojai.
Globos namų darbuotoja, kuriai nustatytas susirgimas koronavirusu, dirbo su silpnais ligoniais. Kol kas neaišku, ar kažkas iš globotinių neserga koronavirusu. Pasak D.Žiogelio, kol kas nėra aiškumo dėl Aknystos socialinių globos namų gyventojų tyrimo dėl koronaviruso - šios įstaigos steigėjas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nėra programos, pagal kurią būtų tiriami globos namų gyventojai. Operacijų vadovas tikino, kad ir rajono valdžia, ir Aknystos socialinių globos namų vadovai ieško būdų, kaip atlikti testus dėl koronaviruso globotiniams.
Kol kas paimti tik dalies Aknystos socialinių globos namų darbuotojų ėminiai tyrimams dėl galimo susirgimo koronavirusu.
Aknystos socialinės globos namuose iš viso gyvena 340 globotinių. Didžioji dalis, apie 220 žmonių, įsikūrę pačiose Aknystose. Kiti globotiniai gyvena Debeikių, Leliūnų, Kalvelių, Rubikių ir Šlavėnų padaliniuose.  
Koronavirusu užsikrėtusi globos namų darbuotoja greičiausiai bus izoliuota Anykščių viešbutyje „Puntukas“. Viešbutyje taip pat izoliuota ir koronavirusu užsikrėtusi Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotoja. Pastarajai susirgus nuo darbo nušalintas beveik visas Troškūnų ligoninės kolektyvas, apie 20 asmenų.
Iki šiol Anykščių rajone yra registruoti 6 susirgimo koronavirusu atvejai. 4 iš sirgusiųjų jau yra sveiki - jų pakartotinių tyrimų atsakymai buvo neigiami.
Vieną kartą ištirti visi Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligonės pacientai - visų tyrimai dėl koronaviruso buvo neigiami. Šios savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligonės pacientų bus paimti mėginiai pakartotiniam tyrimui.
Iki vakar dienos, balandžio 27-osios, Lietuvoje fiksuota 1 449 susirgimai koronavirusu, pusė susirgusiųjų gyvena Vilniaus regione. Utenos regione buvo registruoti 12 susirgimų koronavirusu. Šis skaičius mažiausias iš visų dešimties šalies regionų.
Nuo koronaviruso iki vakar dienos mirė 43 žmonės. 474 - pasveiko.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • komentarų nerasta

    Nuoroda

    k0kie dar komentarai?žinia buvo 2020-04-28), o dabar 2020-05-25,,2020-05-20
    Koronavirusas diagnozuotas Aknystos socialinių globos namų darbuotojai (Nr.33, 2020-04-28)"

    Prieš 9 mėnesių