Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pastatą ketinta atlaisvint, tačiau į šią ligoninę „atėjus“ koronavirusui, pacientai bent dvi savaites į Anykščių ligoninę pervežti nebus.

Anykščių rajone, trečiadienį, balandžio 22-ąją, fiksuotas penktasis susirgimo koronavirusu atvejis. Susirgimas koronavirusu nustatytas Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės valytojai, todėl nuo darbo nušalintas praktiškai visas Troškūnų ligoninės kolektyvas.
Moteris jokių ligos simptomų nejaučia, ji tirta kartu su visu Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės personalu.

 

Pacientai neužsikrėtė
    
Šią savaitę visus Troškūnuose slaugos ligoninėje gulinčius žmones planuota perkelti į Anykščių ligoninę. Iš visų pacientų ir aptarnaujančio personalo buvo paimti mėginiai tyrimams dėl galimo susirgimo koronavirusu. Visų pacientų atsakymai gauti, visi jie yra neigiami. Vakar popietę nebuvo sulaukta dviejų ligoninės darbuotojų tyrimų atsakymų, tačiau, pasak Anykščių rajono vicemero, Ekstremalių situacijų valdymo komisijos operacijų vadovo Dainiaus Žiogelio, tikėtina, kad Troškūnų ligoninėje daugiau užsikrėtusių koronavirusu nėra. „Jei tyrimų atsakymas būna teigiamas, jį gauname labai greitai“ – savo prielaidas grindė D.Žiogelis.   
Po to, kai Troškūnų ligoninėje fiksuotas susirgimo koronavirusu atvejis, planai, perkelti visus šioje ligoninėje gulinčius žmones į Anykščius, atidedami mažiausiai dviems savaitėms. Ateinančią savaitę Troškūnų ligoninės pacientams bus atliekamas pakartotinis tyrimas dėl koronaviruso. Žinia, visi slaugos ligoninėje gulintys asmenys patenka į rizikos grupę.

Nušalintas beveik visas kolektyvas

Paaiškėjus, kad Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės valytoja užsikrėtė koronavirusu, nuo darbo nušalintas praktiškai visas ligoninės kolektyvas, apie 20 asmenų. Pasak Anykščių rajono vicemero D.Žiogelio, privalomos saviizoliacijos išvengė tik dvi Troškūnų ligoninės darbuotojos, neturėjusios kontakto su susirgusia valytoja.
Ketvirtadienį laikinasis Anykščių rajono ligoninės direktorius Dalis Vaiginas rinko darbuotojus, kurie galėtų pakeisti iš darbo pasitraukusius troškūniečius. Ketvirtadienio pavakarę D.Vaiginas „Anykštai“ sakė, jog problema išspręsta – iš ligoninės darbuotojų surinktos trys komandos, kurios pasikeisdamos po parą dirbs Troškūnų ligoninėje. „Esu dėkingas kolektyvui. Darbuotojai elgėsi geranoriškai, kai kas nutraukė atostogas“ – „Anykštai“ sakė laikinasis Anykščių ligoninės direktorius.
Koronavirusu užsikrėtusi troškūnietė nepaguldyta į ligoninę, o izoliuota Anykščių viešbutyje „Puntukas“. Beje, trečiadienį praktiškai visi Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojai taip pat pageidavo, jog jų izoliacijai būtų skirti kambariai viešbutyje. Tačiau, ketvirtadienio rytą visi troškūniečiai jau buvo persigalvoję ir nusprendę izoliuotis namuose.

Per dieną paims 50 mėginių

Pagal šalies valdžios nurodymus, visiems rajono medikams, socialiniams darbuotojams bei valstybinių ir privačių globos namų gyventojams privaloma kas septynias dienas kartoti testus dėl koronaviruso. D.Žiogelio skaičiavimais, iš viso rajone yra apie 600 žmonių, kuriems privaloma koronaviruso testus atlikti kas savaitę. Tačiau, iki vakar dienos mūsų rajonui buvo skiriama tik po 30 testų. Penktadienį vicemeras D.Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog pavyko išsiderėti - rajonas dabar jau kiekvieną dieną gaus po penkiasdešimt koronaviruso tyrimų testų.
Priminsime, jog Anykščių rajone iki tol buvo fiksuoti keturi susirgimai koronavirusu. Trys iš sirgusių yra pasveikę - skelbiama, kad šių asmenų pakartotinių testų rezultatai yra neigiami. Nei vienas iš kol kas koronavirusu užsikrėtusių anykštėnų nesirgo sunkia šios ligos forma.

Nušalintasis ligoninės direktorius nebedirba ir gydytoju

Nuo pareigų mėnesiui nušalintas Anykščių rajono ligoninės direktorius dr.Audrius Vasiliauskas nuo ketvirtadienio, balandžio 23-osios, Anykščių ligoninėje nebedirba ir gydytoju. Jis turėjo nedidelę dalį gydytojo etato Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Gydytojo darbo jis atsisakė pats.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius „Anykštai“ sakė, jog už tą laikotarpį, kai ligoninės vadovas yra nušalintas nuo pareigų, jam bus mokamas atlyginimas. Pasak mero, tokia tvarka nustatyta įstatymais.
Ligoninės direktorius nuo pareigų yra nušalintas mėnesiui. Šio termino pratęsti negalima. Per mėnesį problema privalo būti išspręsta - arba direktorius grąžintas į darbą, arba surasta priežastis, už ką jį reikia iš darbo atleisti, arba jis iš pareigų išeis šalių susitarimu.
Mero potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta atlikti „VŠĮ „Anykščių rajono ligoninė“ direktoriaus A. Vasiliausko galimo darbo pareigų pažeidimo“ tyrimą. Darbo grupėje trys savivaldybės administracijos darbuotojos – savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė bei Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Sigita Mačytė-Šulskienė ir Renata Mackevičienė.
Esminį Anykščių rajono vadovų nepasitenkinimą sukėlė faktas, jog ligoninės direktorius laiku neatidarė Karščiavimo klinikos. Laikinuoju įstaigos direktoriumi paskirtas D.Vaiginas šį darbą atliko iš karto. 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.