„Puntuko“ viešbutyje liko gyventi keturi izoliuoti asmenys.

Ketvirtadienio, balandžio 16-osios pavakarę, iš Anykščių viešbučio „Puntukas“ bandė pabėgti girtas vyras. Bėglys pro viešbučio langą išlipo ant kavinės stogo, esančio bibliotekos pusėje, o nuo jo šoko ant žemės. Nuo balandžio 11-osios jis – jau trečiasis bėglys iš viešbučio.

 

Paskutinis bėglys viešbutyje už valdiškus pinigus izoliacijoje viešbutyje gyvena nuo balandžio 9 -osios. Jis kartu su moterimi atplaukė į Klaipėdą, į Anykščius buvo atvežtas valdišku transportu.
Anykščių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų vadovas, rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog viešbutį saugantys firmos „Šerifai“ darbuotojai išgirdo „šleptelėjimą“ ir nubėgę į viešbučio kiemą rado bandantį nuo žemės keltis girtą vyriškį.
Ant kojų buvo sukeltos specialiosios tarnybos, atlėkė policija bei specialia apranga vilkintys medikai. Bėglys buvo nuvežtas į ligoninę, ištirtas, ar jam nelūžo kaulai, ir po to, kai buvo konstatuota, kad jis sveikas, padedant policininkams, grąžintas į viešbutį. Bėgliui bus skirta bauda. Pasak D.Žiogelio, svaigalų organizuotis viešbučio gyventojams nereikia, nes dalis jų atsivežė „solidžias atsargas“.  
Pasak D.Žiogelio, balandžio 14 dieną, antradienį, vienas viešbutyje izoliuotas asmuo buvo išėjęs pasivaikščioti po Anykščių miestą, tačiau policijos buvo sugautas ir grąžintas atgal į viešbutį. Jam už karantino sąlygų nesilaikymą taip pat bus skirta bauda.
Praėjusį šeštadienį, balandžio 11 dieną, nesibaigus saviizoliacijai, iš viešbučio „Puntukas“ taip pat pabėgo viena moteris. Jai viešbutyje dar buvo privalu būti iki sekmadienio vakaro. Anykščių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų  operacijų vadovas D. Žiogelis sakė, kad moteris į viešbutį tęsti izoliacijos nebesugrąžinta.
Anykščių rajono savivaldybė dėl izoliuotų asmenų saugojimo yra pasirašiusi sutartį su saugos firma „Šerifai“, tačiau iki šiol ji saugojo Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje izoliuotus asmenis.
„Nuo balandžio 14-osios vakaro „Šerifai“ prie viešbučio statosi kameras ir stebės ne tik Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutį. Tačiau kiekvienas tas dalykas kainuoja pinigus“, - kalbėjo mero pavaduotojas, socialdemokratas D.Žiogelis.
Kovo mėnesį Anykščių rajono savivaldybė pasirašė 4 tūkst. Eur vertės sutartį su UAB „Šerifai“, kurioje numatyta, kad ši bendrovė 24 valandas užtikrins patalpų, skirtų asmenų privalomai izoliacijai dėl koronavirusinės infekcijos, apsaugą ir režimo užtikrinimą. Tvarką užtikrina vienas apsaugos darbuotojas. Sutartyje numatytas ir nuotolinis objekto stebėjimas bei vaizdo stebėjimo sistemos nuoma.
Anykščių rajono savivaldybei nuolat tenka vargti su iš užsienio grįžusiais ir izoliuotais asmenimis. Kovo mėnesį „Anykšta“ skelbė, kad Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje izoliuoti asmenys vartojo kažkieno atneštą degtinę, pasitaikė ir tokių, kurie naktimis skambino Anykščių rajono savivaldybės gydytojai Vaivai Daugelavičienei ir plūdosi necenzūriniais žodžiais. Taip pat bendrabučio gyventojai per respublikinę žiniasklaidą skundėsi, kokiomis sąlygomis jiems tenka gyventi saviizoliacijos metu. Juos pribloškė bendrabutyje atšokę tapetai, bendras dušas, neveikianti mikrobangų krosnelė, žiemos miegu tebemiegančiomis musėmis apkibusi palangė.
Vakar, penktadienį, izoliacijoje buvo telikę 4 asmenys. Visi jie gyveno „Puntuko“ viešbutyje.  
Skaičiuojama, kad viena para vieno asmens izoliacijos savivaldybės išnuomotose patalpose biudžetui kainuoja apie 100 eurų, neskaitant transportavimo išlaidų. Nemaža dalis izoliacijoje laiką leidusių asmenų savivaldybės transportu gabenti iš Kauno ar Vilniaus oro uostų bei iš Klaipėdos jūrų uosto.
Izoliuoti asmenys tris kartus per dieną maitinami kavinės „Seklyčia“ maistu. Vieno asmens maitinimui per parą skiriama 11 eurų.
Grįžus iš užsienio izoliacijoje privaloma išbūti 14 parų. Savivaldybės patalpos suteikiamos tiems asmenims, kurie pareiškia, kad neturi kur izoliuotis savarankiškai. Atbuvusius izoliacijos laiką žmones, keičia nauji gyventojai. Ir šiomis dienomis anykštėnai vis dar grįžta iš užsienio. Vakar naktį savivaldybės transportas turėjo važiuoti į Klaipėdą parsivežti keltu atplaukusio nepilnamečio.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Kur reikia griežtai tvarkyti, tai netvarko, terliojasi. Šioje šalyje trisdešimt metų kenčia padorūs žmonės, o visokie nedori asmenys klesti.

  Prieš 9 mėnesių
 • Kam

  Nuoroda

  drumsciat vandeni su senais nuotykiais..? Ar irgi kaip ir visa supuvus ziniasklaida prisidedat prie skleidziamo zmoniu bauginimo ir melo skleidimo, prisidenge pasauliniu viruso projektu.?

  Prieš 9 mėnesių
 • Aktualu

  Nuoroda

  Ar tikrai nebebus nuo rytojaus izoliacijų?

  Prieš 9 mėnesių
 • ttt

  Nuoroda

  kam cia pakelet sena straipsni ,nuo rytdienos nebebus jau tu izoliaciju ,baigiasi leninui lengvas biznis

  Prieš 9 mėnesių