Pirmasis susirgimas koranavirusu fiksuotas Janušavos (Kavarsko sen.) gyventojui. Po trijų dienų paskelbta, kad koronavirusu susirgo ir šio žmogaus suaugę vaikai.

Iki vakar darbo dienos pabaigos Anykščių rajone buvo fiksuoti keturi susirgimo koronavirusu atvejai. Nemažai anykštėnų, pridavusių mėginius tyrimams dėl koronaviruso, vis dar laukia atsakymų.
Kokiam skaičiui anykštėnų  atlikti tyrimai ir kyla įtarimai dėl galimo susirgimo koronavirusu, Anykščių rajono savivaldybės vadovai informacijos neturi. Lietuvoje iki penktadienio vakaro fiksuoti 696 susirgimai koronavirusu. 9 žmonės mirė.  

 
Koronavirusas diagnozuotas Anykščių ligoninės darbuotojai

Trečiadienį, balandžio 1-ąją, susirgimas  koronavirusu nustatytas Anykščių seniūnijos Pagirių kaimo gyventojai. Moteris dirba Anykščių rajono ligoninėje. Nuo kovo 13-osios ji turėjo nedarbingumo pažymėjimą ir Anykščių ligoninėje nesilankė. Šis susirgimas koronavirusu - antrasis Anykščių rajone. Pirmasis susirgo Janušavos (Kavarsko sen.) gyventojas (,,Koronavirusas diagnozuotas pirmajam anykštėnui“  ANYKŠTA 2020 03 31).  Jam koronavirusas diagnozuotas pirmadienį , kovo 30-ąją.
Anykščių seniūnijoje gyvenanti medikė gydėsi Ukmergės ligoninėje, kuri tapo koronaviruso židiniu. Manoma, kad koronavirusu ji užsikrėtė Ukmergės ligoninėje.
Nuo darbo nušalintas susirgusios medikės vyras, kuris Kavarske dirbo ugniagesiu. Karantinavosi ir antrasis toje pačioje pamainoje dirbęs ugniagesys.

Susirgo ir Anykščių miesto gyventojai

Ketvirtadienį, balandžio 2-ąją, pranešta apie dar du naujus susirgimus koronavirusu Anykščių rajone. Anykščių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovas, rajono vicemeras Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, jog asmenys, kuriems balandžio 2-ąją diagnozuotas susirgimas koronavirusu, yra pirmojo Anykščių rajone susirgusiojo žmogaus, Janušavos gyventojo, vaikai.
Abu jie gyvena Anykščių mieste. Vienas iš jų dirba pas ūkininką, kitas, pasak D.Žiogelio, ,,privačioje įmonėlėje“. Susirgusiųjų darbdaviai, pasak vicemero, apie darbuotojų susirgimus yra informuoti.
Anykščių rajono savivaldybės duomenimis, visų sergančiųjų koronavirsu sveikatos būklė yra gera. Trys iš keturių sergančiųjų pagal amžių nepriklauso rizikos grupei.  

Tos pačios šeimos nariai atsakymus gauna skirtingu laiku

Anykščių rajono savivaldybė penktadienį dar neturėjo žinių, kokie susirgusio Janušavos gyventojo žmonos tyrimų rezultatai. Iš jos mėginiai tyrimams buvo paimti dar pirmadienį, kovo 30-ąją. ,,Dalies asmenų, mėginius pridavusių antradienį, atsakymai yra, o dalies, kurie tyrėsi pirmadienį, dar nėra. Tos pačios šeimos žmonės pridavė mėginius, bet vieni atsakymų sulaukė, o kitų atsakymų vis dar nėra“,  - ,,Anykštai“ kalbėjo D.Žiogelis.  

Susirgusiųjų laiptines dezinfekuoja profesionalai

Penktadienį UAB ,,Dezinfa“ darbuotojai dezinfekavo dviejų daugiabučių namų, esančių Anykščiuose, S.Dariaus ir S.Girėno 3 ir Statybininkų g. 4, laiptines - šiuose namuose gyvena koronavirusu susirgę anykštėnai.
Pasak Anykščių rajono Ekstremalių situacijų valdymo Operacijų vadovo D.Žiogelio, dezinfekuojamos ne visos minimų namų laiptinės, o tik tos, kuriose gyvena koranavirusu užsikrėtę asmenys.
Gyventojų prašymu (ir jų pačių lėšomis), daugiabučių laiptines dezinfekuoja UAB Anykščių komunalinis ūkis darbuotojai. Jau anksčiau skelbėme, kad Anykščių rajono savivaldybė yra nupirkusi ir laiptinių dezinfekavimo paslaugą iš specializuotos įmonės – UAB ,,Dezinfa“. Kaip anksčiau skelbta, ,,Dezinfos“ komanda pasitelkiama tik tada, kai fiksuojamas susirgimas konkrečiame daugiabutyje.


Uždarė parduotuvę

Dvi savaites neveiks viena iš dviejų Janušavos (Kavarsko sen.) maisto prekių parduotuvių. Šioje parduotuvėje lankėsi koronavirusu susirgęs Janušavos gyventojas bei jo šeimos nariai, todėl nuspręsta imtis atsargumo priemonių.
Prekinio ženklo ,,Aibė“ parduotuvę Janušavoje valdo UAB,,Jara Jums“. Bendrovės atstovė ,,Anykštai“ sakė, kad pardavėjos dviem savaitėms išleistos eilinių atostogų, joms nurodyta karantinuotis.
Trečiadienį neveikė ir viena iš Kavarsko maisto prekių parduotuvių, kurią valdo Anykščių rajono vartotojų koopertayvas. Tačiau kooperatyvo vadovė Rita Kripaitienė ,,Anykštai“ sakė, kad parduotuvė buvo tik laikinai uždaryta. ,,Pardavėjos perskaičiavo prekių likučius“, - kalbėjo R.Kripaitienė. 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Gal

    Nuoroda

    Jau nustokit skleisti pasenusia informacija. Žiūriu, visai jau reitingai nuliniai..

    Prieš 11 mėnesių