Koronavirusas pasiekė Anykščių rajoną. Janušava rajone tapo pirmąja koronoviruso paliesta vieta.BNS asociatyvinė nuotr.

 

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį  į Panevėžio respublikinę ligoninę išvežtam Janušavos gyventojui pirmadienį, kovo 30 dieną, nustatytas susirgimas koronavirsu.
Anykščių rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovui, rajono vicemerui  Dainiui Žiogeliui informaciją apie Janušavos gyventojui diagnozuotą susirgimą koronavirusu pranešė susirgusiojo žmona.

 

Klasterinis susirgimas

D.Žiogelis pirmadienio popietę ,,Anykštai“ sakė, kad kol kas neturi oficialių patvirtinimų apie Janušavos gyventojo ligą, tačiau jau imtasi visų įmanomų prevencinių priemonių - informuota vyriškio darbovietė, atliekami tyrimai kontaktus su juo turėjusiems asmenims.
Redakcijos duomenimis, susirgęs Janušavos gyventojas dirba šalia šios gyvenvietės esančiame kiaulių komplekse. Pasak vicemero D.Žiogelio, vyriškis pagal amžių gali būti ,,arti rizikos grupės“. Jis praėjusią savaitę dar ėjo į darbą. Pastaruoju metu užsienyje jis nesilankė.
Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus nuomone, toks vadinamasis klasterinis užsikrėtimas, kai virusas atsivežamas ne iš užsienio, yra dar pavojingesnis. Tokiais atvejais labai sunku atsekti, kas buvo ligos šaltinis ir kaip virusas išplito.  

Epicentars Ukmergėje

COVID -19  krečia kaimyninę Ukmergę. Pirmadienį, dar nebaigus tirti visų Ukmergės medikų tyrimų, jau buvo nustatyta,  kad 18 iš jų užsikrėtė koronavirusu.  
Pirmadienį buvo skelbiama, kad bendras susirgusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje išaugo iki 484. Iš jų 28 ukmergiškiai. Iki šiol iš viso ištirti 9891 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 7 asmenys, 4 iš jų - ukmergiškiai.
Kovo 30- ą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras  Aurelijus Veryga pranešė, kad dėl koronaviruso šiuo metu šalies ligoninėjese guli 116 pacientų, 5 iš jų sunkios būklės, vienam ventiliuojami plaučiai, 22 gydomi deguonimi nereanimacinėse palatose.

Vieno asmens vienos paros izoliacija kainuoja apie 100 eurų

Anykščių rajono savivaldybės patalpose besiizoliuojančių asmenų skaičius nebeauga, tačiau iš užsienio grįžtantys asmenys jau apgyvendinami ne tik Alantos technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje, bet ir viešbutyje ,,Puntukas“.
Kaip ir buvo planuota, 8 priverstinai Technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje izoliuoti asmenys penktadienį, kovo 27-ąją, išleisti į namus. Šie žmonės turėjo kur savarankiškai izoliuotis ir, pasikeitus reikalavimams, jų nebereikėjo priverstinai laikyti uždarius, tačiau į namus žmones buvo galima išleisti tik paėmus iš jų mėginius dėl koronaviruso.  Ketvirtadienį nebuvo aišku, kas ir kaip tuos mėginius iš izoliuotų asmenų turi paimti. Penktadienį, tarpininkaujant Sveikatos apsaugos viceministrui, pavyko anykštėnų mėginius priduoti į mobiliąją Utenos laboratoriją.   
Iki šio laiko mėginiai tyrimams imti tik iš anykštėnų, kurie pastaruoju metu lėktuvais atskrido į Lietuvą arba sukarščiavę buvo išvežti į Panevėžio respublikinę ligoninę.
Vakar D.Žiogelis sakė, kad Anykščių rajono savivaldybės išsinuomotose patalpose yra izoliuota 14 iš užsienio grįžusių asmenų. 8 asmenys izoliuoti Alantos technologijų ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje, 6 - viešbutyje ,,Puntukas“.
Savivaldybės patalpos skiriamos tiems iš užsienio grįžusiems asmenims, kurie neturi savo patalpų izoliacijai. Savivaldybės išnuomotose patalpose izoliacijoje esantys asmenys tris kartus per dieną gauna maistą iš kavinės ,,Seklyčia“. Ir bendrabutį, ir viešbutį saugo privati apsaugos firma. Bendrabučio patalpas nuolat dezinfekuoja UAB Anykščių komunalinis ūkis, o viešbučio patalpų dezinfekcija rūpinasi šios įstaigos administracija.
D.Žiogelio skaičiavimais, vieno asmens vienos paros izoliacija Anykščių rajono biudžetui kainuoja apie 100 eurų. Į šią sumą neįskaičiuotos transporto paslaugos. Dalis iš užsienio grįžusių anykštėnų iš Klaipėdos, Vilniaus ar Kauno buvo atvežti savivaldybės transportu.
Bendrabučio kambariai, kuriuose gyveno  penktadienį namo paleisti anykštėnai, 14 dienų, laikantis reikalavimų, privalo būti užrakinti - naujų gyventojų į juos kol kas negalima įleisti.

Įrengs „Karščiavimo kliniką“

D.Žiogelis kalbėjo, kad savivaldybės iš šalies institucijų nuolat gauna naujas rekomendacijas ir reikalavimus, kaip spręsti koronaviruso problemą.
Pirmadienį Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas D.Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, jog gautas šalies valdžios reikalavimas kiekvienoje savivaldybėje įrengti ,,karščiavimo klinikas“. Pasak jo, ,,karščiavimo klinikos“ - buferinė zona, kurioje turėtų būti slaugomi pacientai, kuriems temperatūra pakyla daugiau nei 37,5 laipsnio. Šios patalpos turėtų būti uždaros, jų negalima įrengti ligoninėje. Tiesa, D.Žiogelis svarstė, jog turint omenyje Anykščių ligoninės didžiulį plotą, galbūt įmanoma joje rasti ir aklinai atitverti atskirą erdvę ,,karščiavimo klinikoms“.  Jis kalbėjo, kad ieškoma ir kitų alternatyvų - galbūt įmanoma panaudoti kažkurio miestelio buvusios ambulatorijos patalpas.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Giedrius

  Nuoroda

  Vis kartoti.....jums nenusibodo panika sieti

  Prieš 11 mėnesių
 • ROMA

  Nuoroda

  Tik vadovu deka esame saugus .

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Pasisekė Anykščiams, pagaliau ir jie gavo deficitinį virusą. Pasveikusio žmogaus kraujo plazma kol kas vienintelis gydymo būdas.

  Prieš 11 mėnesių
 • taigiui

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Debilas su patologišku noru mylėti Putką. Pasižiūrėk, debile kurios dienos straipsnis

  Prieš 11 mėnesių
 • bifigex

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia..............

  ...............>>>>>>>>>>>> ­­­­­­w­­­w­­­w­­­.­­­b­­­u­­­z­­­z­­­7­­­0­­­.­­­c­­­o­­­m­­­

  Prieš 11 mėnesių