Kaltinamasis, buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir jo gynėjai advokatai Arūnas Petrauskas (kairėje) bei Giedrius Danėlius teisme klausėsi STT įrašytų pokalbių.

Vakar, vasario 10-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose, nagrinėjant buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio bylą, keturias valandas klausyta garso įrašų. Juose girdimi ir liberalo verslininko Luko Pakelčio bei Anykščių rajono rinkimų komisijos pirmininkės Janinos Kuliešienės balsai.
Teismui pateiktoje medžiagoje dominuoja verslininko Rimvydo Kugio pokalbių su jo šeimos nariais, draugais ir pačiu K.Tubiu įrašai.

 

Filmavo ir Menų inkubatorių

Vakar, pirmadienį, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai išklausė įrašus apie du iš trijų K.Tubio baudžiamosios bylos epizodus. Didžioji teismo posėdžio dalis buvo skirta vadinamajam R.Kugio epizodui, spėta perklausyti ir „Antrųjų Kurklių keliuko“ epizodo įrašus. Dalis medžiagos pateikta ir su vaizdo įrašais. Pateikti ir du vaizdo įrašai, kuriuose garso įrašas nedarytas. Nufilmuota K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto renginio pradžia bei pateiktas vaizdo įrašas, kuriame matyti Anykščių savivaldybės administracijos pastatas.
2019 metų sausio 11 dieną K.Tubis su R.Kugiu telefonu susitarė susitikti 15 val.55 min. Anykščių menų inkubatoriuje. 16 val. K.Tubio komitetas į inkubatorių rinkosi fotografuotis rinkimams. Matyt, šio įrašo tikslas – patvirtinimas, kad konkrečią dieną ir konkrečiu laiku K.Tubis su R.Kugiu buvo susitikęs.
Priminsime, jog pagal vadinamąjį R.Kugio epizodą K.Tubis kaltinamas gavęs kyšį mainais už pagalbą R.Kugiui, įsigyjant žemės sklypą Anykščiuose, Šaltupio g. 6A.
Teismui pateikti R.Kugio ir K.Tubio telefoninių pokalbių įrašai trumpi, dalykiški. „Rimvydai, skambinai?“ – 2018-ųjų pabaigoje R.Kugiui atskambinęs klausė K.Tubis. „Ar yra naujienų?“ - klausė R.Kugys. „Gali atlėkti, aš dar darbe“ - verslininką pakvietė meras.
Po to teisme antrą kartą parodytas vaizdo įrašas iš mero kabineto. (Pirmą kartą jis peržiūrėtas 2019-ųjų rudenį). Jame K.Tubis aiškina, kaip „tiek turto skyrius, tiek Architektūros skyrius skubos tvarka formuoja sklypą“. R.Kugys domisi, kiek laiko – „savaites ar mėnesius užtruks“ sklypo formavimas.   
„Nežinau. Visi stengiasi, visi rūpinasi“ - tikino K.Tubis ir pradėjo kalbėti, apie tuo laiku skandalingai iš darbo atleistą Anykščių verslo informacijos centro direktorę Renatą Gudonienę. „Šituos dalykus reikės per rinkimus pasakyti. Neįsivaizduoju, kaip toks gobšumas gali būti“ - pavardinęs skaičius, apie R.Gudonienę pašnekovui sakė K.Tubis. „Visų nagai į vieną pusę...“ - pritarė R.Kugys.
Po R.Gudonienės kritikos pašnekovai vėl grįžo prie žemės sklypo. R.Kugys žadėjo nelikti skolingas, o K.Tubis sakė, kad gauna 1062 eurų pensiją ir nėra vargšas. „Jei galėsi, paremk mūsų sąskaitą. Viešai viskas“ – apie galimybę paremti komitetą, susitikime su verslininku kalbėjo tuometinis rajono meras.
    
Ir kitą merą pagirs...

Teismui pateikti keli R.Kugio telefoninių pokalbiu su mama – Anykščių A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktore - Dalia Kugiene įrašai. Viename iš įrašų R.Kugys klausinėja motinos, ar K.Tubis rinkimų komisijai jau įteikė kandidatų sąrašą. Fone girdisi Anykščių rinkimų komisijos pirmininkės, A.Baranausko pagrindinės mokyklos darbuotojos J.Kuliešienės balsas, kuri dėsto, kad K.Tubio kandidatų sąrašas dar nėra registruotas. „Žodžiu, dar ne, „biškį“ palaukit. Gal išgirsim, kada priduos sąrašus. Tada...“ - D.Kugienė pataria sūnui. „Aktyvūs žvalgybiniai veiksmai“ - klausydamas šio įrašo, teisme pusbalsiu replikavo K.Tubis.
Kitame įraše D.Kugienė R.Kugiui aiškina, kaip jis galėtų už K.Tubio sąrašą pasirašyti elektroniniu būdu, o R.Kugys klausia mamos, ar tas elektroninis parašas nebus viešas, t.y. ar kas nors sužinos, kad jis pasirašė už K.Tubį, ar nesužinos. Mama ramino, kad rėmėjus matys tik komitetas, o visuomenė, kas už ką pasirašė, nematys.
Dar viename telefoninių įrašų D.Kugienė prašo, kad sūnus jai padiktuotų savo ir savo žmonos telefonus, elektroninių paštų adresus – sako, gavusi iš K.Tubio nurodymą surinkti 35 jį remiančių asmenų duomenis.
„Šiandien buvau gal pusę valandos individualiam pokalbiui. Suokiau, suokiau. Sakiau, padėsiu, kuo galėsiu. /.../Sakiau, nėra už ką daugiau balsuoti, tik už dabartinį. Tai patenkintas./.../Bus kitas, kitam giedosi, kaip viskas gerai“ - apie susitikimą su tuometiniu meru K.Tubiu sūnui perpasakojo A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė D.Kugienė.  

Tarėsi su šalia esančiais

R.Kugys daugelyje teismui pateiktų pokalbių sprendė techninius dalykus. Su neįvardinta buhaltere tarėsi, kaip finansiškai naudingiau - iš įmonės, ar iš fizinio asmens sąskaitos pervesti paramą komitetui. Viename iš šių pokalbių iš šalies, iš šalia R.Kugio esančio žmogaus, girdisi patarimas, kad „iš įmonės“.
Viename iš pokalbių R.Kugys nesulaukęs, kol K.Tubis atsilieps, burbteli: „Miega, blet“.
Teismui pateikti ir R.Kugio pokalbių su žmona Karole įrašai bei jos ir arba R.Kugio pokalbių su pinigus komitetui pervedusiom Aušra Pakarkle ir Daiva Gudavičiene įrašai.
„Labas, Daiva, skambina Karolės vyriokas. Skambino šitas poniokas, kur parėmėm, prašo asmens kodo“ - D.Gudavičienei dėstė R.Kugys. Priminsime, jog D.Gudavičienė K.Tubio komitetui pervedė 1000 eurų, bet auka buvo atmesta, dėl to, kad ši suma didesnė, nei 10 proc. moters metinių pajamų. Todėl buvo rasta antra „rėmėja“ A.Pakarklė.

Sprendė ir ligoninės problemas

Pernai metų sausio mėnesį R.Kugio tėtis Vidas atsidūrė ligoninėje. Telefonu R.Kugys tėčiui sakė, kad susitikęs su meru K.Tubiu pranešė, jog ligoninėje yra betvarkė. „Sakė, kad labai gerai, kad pasakiau“ - ką iš mero išgirdo, tėvui persakė R.Kugys.
„A teip viskas gerai?“ - R.Kugio paklausė tėtis. „Aina priekin. Nu teip“ - atsakė sūnus. „Tuo klausimu buvo išsikvietys?“ – tarmiškai pasitikslino tėtis. „Jo jo“ - atsakė sūnus.
Beje, R.Kugys, skambindamas K.Tubiui, visuomet kreipdavosi vardu, tačiau Kugiai tarpusavyje  K.Tubio, regis, nevadino niekaip: nei meru, nei pavarde, nei vardu.

Būtų ragas!

Teismui pateiktas ir pokalbio tarp R.Kugio ir L.Pakelčio įrašas. L.Pakeltis yra Anykščių rajono tarybos narys, liberalas, UAB „ESSPO“ vadovas, o R.Kugys dirba šioje įmonėje vadybininku.
Telefoniniame pokalbyje vyrai kalbėjosi apie verslą, R.Kugys L.Pakelčiui pasakojo apie sandorį. Pokalbio pabaigoje L.Pakeltis pašnekovo paklausė „kaip tėvuko sveikata“? Išgirdęs atsakymą, L.Pakeltis replikavo: „Matai, ką reiškia lankytis K.Tubio susirinkimuose“. „O jeigu dar būtų parėmęs...“- viršininkui pritarė R.Kugys. „Būtų ragas“ - pokalbį baigė L.Pakeltis. Šis pokalbis vyko 2019 metų sausio 23-ąją, o sausio 28-ąją pas K.Tubį ir pas R.Kugį atėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.    
„Antrųjų Kurklių epizode“ teismas klausė jau  klausytus įrašus. Dar kartą peržiūrėtas „VLI Timber“ direktoriaus Dariaus Lackaus susitikimo su K.Tubiu šio kabinete įrašas. Beje, D.Lackui K.Tubis irgi įvardino tikslią savo pensijos sumą – 1062 eurai.  Priminsime, jog D.Lackus K.Tubio byloje figūruoja todėl, kad ieškojo būdų, kaip išsiasfaltuoti į jo įmonės teritoriją Antrųjų Kurklių kaime vedantį keliuką.
Kitą savaitę teismas klausys įrašų, kuriuose kalbama apie trečiąjį, vadinamąjį Arvido Pajuodžio epizodą.
Priminsime, kad A. Pajuodis buvo Anykščių rajono tarybos narys, išrinktas pagal visuomeninio rinkimų komiteto, vadinamąjį „A. Liogės sąrašą“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Aiškiai

  Nuoroda

  4 metai garantuoti. Taip įlindęs į mėšlą, kad iš tolo dvokia.

  Prieš metus
 • tep tep

  Nuoroda

  apsi.....ko visi su Tubio reikaliukais.kaip dar gali užimti tokias pareigas ,kai kyšius duoda ir vaidina šviesuole

  Prieš metus
 • Skvernui, Terbauskiui ir LR vyriausiam ekonomistui !

  Nuoroda

  Kada grąžinsite į parduotuves Grites wc popierių ? Kodėl jūsų "sušiktos" valstybės ubagai esant tokiai tragikomiškai situacijai turi pirkti brangų Paloma ar kitą "kosmine " kaina, kai sava, pigi produkcija pelyja Grigeo sandėliuose ? Ateikite i parduotuves gerbiamieji "sušikti" išrinktieji r pamatysite, kad mums gresia vaikščioti greitu laiku apsišikusiems !

  Prieš metus
 • tai ar gali

  Nuoroda

  mokyklu direktoriais buti,juk matom kas dedasi

  Prieš metus