Padegtas namelis, kuriame įsikūręs Raguvėlės vaikų dienos centras, yra Suomijos fondo turtas. Dienos centrą lanko per dvidešimt vaikų.

Praėjusį penktadienį, sausio 24-ąją, buvo padegtos Raguvėlės vaikų dienos centro pastato durys, o gaisro suirute pasinaudoję piktavaliai pavogė vejapjovę.  
Apie suveikusią pastato signalizaciją įstaigos direktorei Reginai Zorgevičienei ankstų penktadienio rytą pranešė apsaugos firmos „Šerifai“ atstovai. Šis pranešimas išgelbėjo miestelį nuo didelės nelaimės.

 

Laiku pastebėjus dūmus buvo iškviesti ugniagesiai, rusenusios medinės durys užpiltos vandeniu. Per gaisrą sugadintos tik durys, dalis namo sienos, išsilydė koridoriuje stovėjęs šaldytuvas bei elektros ir signalizacijos laidai, buvo uždūmytos patalpos. Jeigu medinis namas būtų pradėjęs degti atvira liepsna, būtų kilęs didelis pavojus visai šalia jo esantiems dar dviems mediniams namams.  
Neabejojama, kad Raguvėlės vaikų dienos centro pastatas buvo padegtas – lauko durys be žmogaus „pagalbos“ neužsidegs. Tiesa, Raguvėlės gyventojai svarsto, jog padegimas galėjo būti ir nesąmoningas. Vaikų dienos centro pastatas turi atvirą verandą, kurioje vyrai kartais susėda išgerti. „Gal nuorūką numetė, gal ką netyčia padegė“ – svarstė R.Zorgevičienė.
Pastato durys, matyt, smilko ilgai. Ugniagesiai apie gaisrą pranešimą gavo 6 val. 51 min. – vargu ar kas tokiu laiku ėjo į vaikų dienos centro verandą parūkyti, greičiau jau ugnis įžiebta vėlų vakarą ar naktį.
„Negaliu atsigauti, dar ir dabar rankos dreba“ – „Anykštai“ pirmadienį kalbėjo Raguvėlės vaikų dienos centre sutikta viena jo darbuotojų. O, kad Raguvėlės vaikų dienos centro kolektyvui „nepasirodytų per mažai“, po gaisro iš rūsio dingo vejapjovė. „Po gaisro, penktadienio vakarą atvažiavau pažiūrėti, ar viskas tvarkoje. Žiūriu, ant rūsio durų nėra spynos“ – „Anykštai“ sakė R.Zorgevičienė. Į gaisrą buvo atvažiavę trys ugniagesių automobiliai, žinoma, susirinko ir daug žiūrovų, visos namelio durys buvo atrakintos. Raguvėlės vaikų dienos centro vadovė mano, kad vejapjovę vagys nusižiūrėjo dieną, o žmonėms išsiskirsčius, grįžo grobio ir numušę rūsio spyną 150 eurų įvertintą mašinėlę išsigabeno. „Ji buvo uždengta. Darbuotoja sakė, kad dieną vejapjovę dar šiek tiek pastūmė, kad nemaišytų praėjimui. Beje, ir vakare uždangalas buvo taip užklotas, jog iš karto ir nepastebėsi, kad vejapjovės nėra“ – „Anykštai“ dėstė R.Zorgevičienė.
Prieš kelerius metus Anykščiuose fiksuota dar „šmaikštesnė“ vagystė – skendusį žmogų gelbėjęs dviratininkas grįžęs į krantą neberado dviračio...
Raguvėlės vaikų dienos centro pastatas yra draustas. Jame buvo kompiuterių, kitos įrangos. Medinis namelis - Suomijos, Alandų salų Taikos bendrijos Emmaus nuosavybė. Raguvėlės vaikų dienos centras išsilaiko iš projektinių bei privačių rėmėjų lėšų. Centre po pusę etato dirba dvi darbuotojos, jį lanko per dvidešimt vaikų. Pasak R.Zorgevičienės, į medinį namelį renkasi iš Miežiškių, Raguvos ir Troškūnų gimnazijų po pamokų į savo miestelį grįžę vaikai. Šiuo pastatu naudojasi ir Raguvėlės moterų klubas.
Pernai Anykščių rajone registruotas vienas pastato padegimas - Peštinių kaime, Debeikių seniūnijoje. Tačiau, nustatyti, kas padegė pastatą, policijos pareigūnams nepavyko.
Po gaisro Raguvėlėje ekspertai išsivežė apdegusios medienos gabalą, bus bandoma nustatyti, ar ant jo nėra degių medžiagų liekanų.Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  Baisu gyventi ir prie mokyklų. Mokyklų kieme neleidžia rūkyti, tai eina į galveles šalia mokyklų. Nesuprantu švietimo ministerijos mastymo, nejaugi galvojat, kad neleisit mokykloj rūkyt, tai nerūkys. Bepročiai

  Prieš metus
 • nENAUJIENA

  Nuoroda

  TEN PO 90-UJU PRICHVATIZACIJOS IKARSTYJE DEGINO DVARO PASTATUS,DABAR VAIKU DIENOS CENTRA.NEDUOKDIEVE, ATEIS EILE IR SENAI BAZNYCIAI.BEDA SLEPIASI JUODNUGARIO MENTALITETE IR PASAULELIO SUVOKIME.......

  Prieš metus
 • Draudimas

  Nuoroda

  Kodėl nėra minima lelektros tinklo instaliacijos ir prijungtų prietaisų susvylimo priežasties įvertinimas. Ar tik nebus gaisro priežastis, kuri dėl netvarkingos elektros prietaisų eksploatacijos dažniausiai atsitinka.

  Prieš metus