Troškūnų ir Viešintų seniūnijose turėtų atsirasti 50-60 vėjo elektrinių, kurios spiesis keturiuose parkuose. Jau registruotos keturios ,,tuščios“ bendrovės - ,,Troškūnų vėjas“, ,,Vašuokėnų vėjas“, ,,Surdegio vėjas“ ir ,,Raguvėlės vėjas“. Visoms šioms įmonėms vadovauja Inga Baronienė, visose įmonėse ji kol kas yra ir vienintelė darbuotoja. Keturių vėjo elektrinių parkų statybos gali kainuoti per 200 mln. eurų.
Į „Anykštos“ redakciją kreipėsi Troškūnų apylinkių gyventojai, tikindami, kad jiems įkyrėjo elektrinių statytojų skambučiai, kai už simbolinius pinigus prašoma pritarti elektrinių statybai.

 

Pasirašinėja preliminarias sutartis

Vėjo elektrines galima statyti tik tam tikrose teritorijose - jos nurodytos bendruosiuose rajonų planuose. Bet planų valdininkai negali ,,pripiešti“ kaip jiems gražiau ir patogiau - vėjo elektrinės gali būti statomos tik šalia aukštos elektros įtampos linijų. O per Anykščių rajoną praeina tik trys tokios linijos. Kita vertus, elektros linijų talpa yra ribota, į ją tiekti galima ne beribį elektros kiekį, tad - kas pirmesnis, tas gudresnis.
I.Baronienė ,,Anykštai“ aiškino, kad kol kas nėra sutarčių su investuotojais, tačiau, pasak jos, elektrinės bus statomos be europinės paramos, o elektra parduodama rinkos kainomis. Apytiksliai skaičiuojama, kad 1 MW elektrinės pastatymas kainuoja 1 mln. eurų, 2 MW - 2 mln. ir t.t. Šiuolaikinės vėjo elektrinės gali būti iki 4 MW. Tad teoriškai į Troškūnų ir Viešintų seniūnijų elektrines gali būti investuota per 200 mln. eurų.

Bendruomenė gaus paramą

Į ,,Anykštos“ redakciją kreipėsi Troškūnų seniūnijos gyventojas, sakydamas, kad įkyrėjo I.Baronienės skambučiai. Pasak vyro, UAB ,,Troškūnų vėjas“, UAB,,Vašuokėnų vėjas“, UAB ,,Surdegio vėjas“ ir UAB ,,Raguvėlės vėjas“ direktorė jam skambino aštuonis kartus, prašydama parašo ir už jį siūlydama pradžioje 100, o paskui 150 eurų. Troškūniečio žemės sklypas yra vienos iš planuojamų elektrinių apsauginėje zonoje, o jis nepageidauja, kad netoli jo sklypo būtų statoma elektrinė. Troškūniečio teigimu, įkyraus dėmesio sulaukia toli gražu ne jis vienintelis.  
Tačiau I.Baronienė ,,Anykštai“ dėstė, kad ji nėra ,,užsiciklinusi“ dėl konkrečių elektrinių vietų. Priminsime, jog ūkininkai, išnuomoję žemės sklypus elektrinių statyboms, gauna dideles ir stabilias pajamas. Teigiama, kad ūkininkas už vieną jo žemėje atsiradusią elektrinę per metus gali tikėtis gauti iki 5 tūkst. eurų.  Gretimų sklypų savininkams elektrinių statytojai moka tik simbolines vienkartines išmokas.
,,Anykšta“ kalbino Troškūnų ir Viešintų seniūnijų darbuotojus bei šių seniūnijų gyventojus. Panašu, kad didesnio pasipriešinimo elektrinių parkams šiose seniūnijose nebus.
I.Baronienė džiaugėsi, kad užmezgė gerus santykius su Viešintų bendruomenės pirmininku Vytu Mykolu Zaikausku. Viešintų bendruomenei elektrinių statytojai žada finansinę paramą - konkrečią sumą nuo kiekvienos seniūnijos teritorijoje atsiradusios elektrinės. Todėl pats bendruomenės pirmininkas yra suinteresuotas, kad pridygtų seniūnijoje elektrinių. ,,Mano supratimu, gerokai didesnė bėda televizijos bokšto skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė nei elektrinės. Juolab kad tos elektrinės bus statomas atokiau nuo gyvenamųjų namų“, - ,,Anykštai“ sakė V.M.Zaikauskas.
,,Pagal mūsų etiką - net neplanuojame elektrinių arčiau nei 500 metrų nuo gyvenamųjų namų. Tarp pačių elektrinių - 800 - 1000 -1300 metrų atstumai“, - ,,Anykštai“ sakė I.Baronienė.

Dalis ūkininkų atsisakė stabilių pajamų

Kelias preliminarias žemės nuomos elektrinių statybai sutartis sudarė ir Anykščių rajono tarybos narys, ,,valstietis“, Surdegio bendruomenės pirmininkas Raimondas Balsys. Jis ,,Anykštai“ dėstė, kad  iš esmės yra už žaliąją energetiką, tačiau taip pat neslėpė, kad jeigu kas planuotų elektrinę statyti už kilometro nuo jo namų, taptų gerokai mažiau ,,žalias“.  ,,Žemės sklypai, kuriuos išnuomosiu, yra toli nuo gyvenamųjų teritorijų. Šios elektrinės tikrai niekam nemaišys“, - tvirtino R.Balsys. Beje, tikėtina, kad R.Balsys ir kaip Surdegio bendruomenės pirmininkas iš elektrinių turės naudos. Pasak Troškūnų seniūno Antano Jankausko, Troškūnų bendruomenei elektrinių statytojai paramos nežada, seniūnas svarstė, jog galbūt dėl paramos vedamos kalbos su mažesnių seniūnijos gyvenviečių bendruomenėmis. Viena tokių galėtų būti ir Surdegio bendruomenė.

Staškūniškyje - patinė situacija

Priminsime, jog vėjo elektrines Anykščių rajone išgarsino Staškūniškio projekto vystytojas Audrius Čypas. Staškūniškio elektrinių parko detaliojo plano pristatyme dalyvavo vienintelis klausytojas, ūkininkas, kuris nuomos žemę elektrinių statyboms. O žmonės, net ir tie, prie kurių namų vos už 400-500 metrų planuojamos statyti galingos elektrinės, apie būsimąjį projektą sužinojo jau po viešo detaliojo plano svarstymo ir poveikio aplinkai atlikimo.
Staškūniškiečiai, kurių sklypai patenka į apsauginę zoną, nelinkę pasirašyti sutikimų. Staškūniškio bendruomenės pirmininkė Ernesta Kličienė ,,Anykštai“ sakė, jog bendruomenė toliau bando gintis, rašo valstybinėms institucijoms raštus, prašo toje pačioje Kurklių seniūnijoje gyvenančio Anykščių rajono vicemero Dainiaus Žiogelio pagalbos. ,,A.Čypas reikalauja, kad Staškūniškio bendruomenė priimtų finansinę paramą. Paskambinau D.Žiogeliui, pasakiau, kad mus spaudžia, tai spėkit, ką jis padarė?  Ogi iškart paskambino A.Čypui ir jį perspėjo“, - ,,Anykštai“ sakė Staškūniškio bendruomenės pirmininkė E.Kličienė.
D.Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, kad ,,yra girdėjęs, jog viena įmonė ruošiasi statyti elektrines Troškūnų ir Viešintų seniūnijose“. Kalbėdamas apie Staškūniškio elektrinių parką, D.Žiogelis aiškino: ,,Kiek žinau, nebe 15, o 9 ar 10 elektrinių bus. /.../Reikia rasti aukso vidurį. Jie traukiasi nuo gyventojų, nors teisiškai gal ir neprivalėtų“,  - ,,Anykštai“ apie Staškūniškio elektrinių parką sakė Anykščių rajono vicemeras.
Tuo tarpu E.Kličienė dėstė, kad niekur niekas nesitraukia - pagal pirminius planus artimiausia gyvenamajam namui elektrinė taip ir lieka nepajudinta, o elektrinių skaičius mažinamas dėl ribotų elektros linijos pralaidumo galimybių.      
Beje, ir Staškūniškio elektrinių parko administravimui yra įkurta ,,tuščia“ įmonė – UAB,,Anykščių vėjas“. Vilniuje, daugiabutyje, registruotos įmonės direktorius Knud Erik Andersen.

Keturi ,,vėjai“ ėjo kitu keliu

Visų ,,keturių vėjų“ direktorė I.Baronienė ,,Anykštai“ aiškino, kad ir poveikio aplinkai vertinimą, ir detaliųjų planų visuomenei pristatymą atliks tik tuomet, kai bus sutarta su gyventojais.
,,Neturime tikslo provokuoti gyventojų. Atvirkščiai, stengiamės nesukelti žmonių pasipriešinimo, nepabloginti jiems gyvenimo sąlygų“, -  aiškino I.Baronienė. ,,Vėjų“ direktorė neslėpė, kad Staškūniškio investuotojai padarė neigiamą įtaką visų vėjo elektrinių statytojų įvaizdžiui.  
Beje, keli Troškūnų ir Viešintų seniūnijų ūkininkai atsisakė pelningų sutarčių su ,,vėjais“ ir žemės sklypų elektrinių statyboms neišnuomojo.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • paklauskit

  Nuoroda

  kiek kavarskieciams atpigo elektra ir kaip apsviecia miestel, uztvanka ,juk kiek zadeta buvo o tik pingu tekejimas i viena kesene ir jokios naudos zmonems ,net prieiti nebegali prie upes tame ruoze,taip ir cia bus zmonems jokios naudos tik kazkam i kesene bires,tai ,panasiau tik pinigu plovimas ir makaronu kabinimas,nebetikiu jokiais pranasais ,lygiai,kaip ir su vandeniu ,kai ivede ,taryba tik kelia mokescius zmonems ir sau atlyginimus ir gyvenimas gereja tik ,ne zmonems o jiems

  Prieš 5 mėnesių
 • jo

  atsakymas į: paklauskit Nuoroda

  brangs elektra del jegainiu ,cia biznis geras

  Prieš 5 mėnesių
 • Kad

  Nuoroda

  Mažai moka tu eurų, sakikim metam mokėtų bent po 10 gabalų sutikčiau kad mano kieme Baronienė ragus pastatytu

  Prieš 5 mėnesių
 • Nuoroda

  "Reike" rašomas su ia

  Prieš 5 mėnesių
 • Dainius

  Nuoroda

  Bukumas ..zmonems nieko nereike ....bet euru reike...

  Prieš 5 mėnesių
 • Giliau pasidomėjus

  Nuoroda

  Jei laikomasi visų saugos reikalavimų ir sanitarinių normų, kurios yra nustatytos reglamentuose, šios vėjo elektrinės pavojaus nesudaro. O jos nuo Troškūnų miestelio bus statomos ganėtinai toli. Manau kad įmonė, norinti vykdyti tokį projektą, turėtu padiskutuoti su esama bendruomene. Straipsnio žurnalistinis pavadinimas buvo tiesiog gazdinantis. Turiu paneigti kai kuriuos savo komentarus.

  Prieš 5 mėnesių
 • To na

  Nuoroda

  O ką apie tai jums gydytojas Gustas kalba? Kaip gydotės?

  Prieš 5 mėnesių
 • To na

  atsakymas į: To na Nuoroda

  Deja ne Lietuvoj gyvenu

  Prieš 5 mėnesių
 • Na

  Nuoroda

  Dirbu prie pat netoli yra pastatytos 5 tokie ir jokio garso labai nėra nebespankit jus

  Prieš 5 mėnesių
 • Geriausia

  Nuoroda

  Viena laido kištuko galo prijungti prie liežuvio, o kita įkišti į sūbine tai skristi kaip raketanereiks jokio traukinio

  Prieš 5 mėnesių
 • Bronyte

  Nuoroda

  Buvo pasiulymas elektra pajungti prie traukinuko , tikrai daug nekainuotu , laidus prijungiai prie begiu ir va tau elektrinis traukinys , nereikes nei angliu kurent , ekologiskas.

  Prieš 5 mėnesių
 • manau

  Nuoroda

  kad pone namuose savo stato .zmoniu mulkinimas yra poto bankrutuos ir vel viskas isnaujo

  Prieš 5 mėnesių
 • Kaži kaip

  Nuoroda

  su Žiuko avių ūkiu bus? Išsibėgios avys i mišką. Nes aukštos įtampos linija kaip tik eis šalia. Kaput ūkiui bus.

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: Kaži kaip Nuoroda

  Pirmą Ūkininkui kaput ,po to avims

  Prieš 5 mėnesių
 • Pastaba

  Nuoroda

  Nx,nuo jų garsas nekenkia,kartais atrodo kad prie autostrados gyvenam.

  Prieš 5 mėnesių
 • ka

  atsakymas į: Pastaba Nuoroda

  cia nusikalbi, gal prie jegaines nebuvai priejas? varna praskrenda , tai kelis kart dydesnis garsas nei jegaines. nezinai tai nors nepusk miglos.

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu nu

  atsakymas į: ka Nuoroda

  Gyvenau prie jų,priklauso iš kur ir kaip vėjas pučia,garsas už kilometro kartais girdisi,taip kad matau pons patc nezinai

  Prieš 5 mėnesių
 • jo jo

  atsakymas į: Nu nu Nuoroda

  gerai, kad ne uz 5 km. kai issiblaivysi, pabandyk dar paklausyti.

  Prieš 5 mėnesių
 • Svarbiausia

  Nuoroda

  Nepasirašyti ir neklausyti jų melo, tai ir nebus tų jėgainių.

  Prieš 5 mėnesių
 • Ukininkas

  Nuoroda

  Aš savo žemę isnuomosiu jiems.bet tik ten kurie prie namų....arčiau nei du km iki sodybos nebus nei vienos vejo jegaines

  Prieš 5 mėnesių
 • Maskas

  Nuoroda

  Nesustabdysit kaimiečiai progrėso su savo šakėmis.

  Prieš 5 mėnesių
 • Kaip

  Nuoroda

  Antanas nieko nežino aš jau žinojau prieš penkiolika metų kad atliekami vėjo tyrimai Troškūnų apylinkėse

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: Kaip Nuoroda

  Gal Antanui laikas į polsi ?

  Prieš 5 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  I. Baronienė teigia: "Šiuolaikinės vėjo elektrinės gali būti iki 4 MW". Dievaži, tie "vėjininkai" absoliučiai nesigaudo... šiuolaikinės vėjo jėgainės, kurių parkai plėtojami Lietuvoje, siekia 5-5.3 MW. Bet, žinoma, pradžioje "vėjininkai" teigia, jog jėgainės bus 3-4 MW, o rezultate stato tokio galingumo, kokio yra naudingiausia konkrečiu atveju. Juk poveikio aplinkai vertinimuose jie iškart apsidraudžia - modeliai gali būti keičiami.

  Prieš 5 mėnesių
 • 321

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  o koks tau skirtumas, kiek tu MW? tegu tik stato, kad ir 10 MW.

  Prieš 5 mėnesių
 • As

  atsakymas į: 321 Nuoroda

  Skirtumas toks, kad prie pat musu sodybos planuoja statyti. O, tamsta, prie Jūsų sodybos planuoja statyti?

  Prieš 5 mėnesių
 • Kieme 10 MW

  atsakymas į: 321 Nuoroda

  sau pasistatyk ir po 3 savaiciu vaiksciosi plikas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Putrimas

  Nuoroda

  Von iš cia

  Prieš 5 mėnesių
 • Išvada

  Nuoroda

  Tylim galvas nulenke,pasidalins ,iš draskys mūsų tėvų ir protėvių žeme svetimi ,o mes tylim ,svarbu pora auksiniu ar sidabriniu numes kas ..judais pavirst baigiam .Ar už tokį gyvenimą mūsų protėviai kovojo ? Parduodam viską ką turim ,svarbu babkes ...Kraujuoja Lietuvos širdis ...

  Prieš 5 mėnesių
 • zmogus

  Nuoroda

  nesuprantu ko dar klausiu tu gyventoju? ne ju kieme stato, ne ju ir reikalas. issinuomavo zeme ir tegu stato. tiems zyrzliams tai vis sapnuojasi, tai garsas, tai seseliavimas, tai dar kokios nesamones.

  Prieš 5 mėnesių
 • Sveikinu tuos ūkininkus

  Nuoroda

  kurie atsisakė tokių pinigų. Jūs esate tie, kurie myli žemę ir žmones. O tie, kurie stengiasi, kad tik pas juos pastatytų, o šalia gyvenantys žmonės - jų problemos... Viskas apie juos pasakyta.

  Prieš 5 mėnesių
 • Naikina mus

  Nuoroda

  Su dideliu pagreičiu ,Išnyks bites ,pamirškit medų .Kada lietuviai pasakys Ne ar amžiais liksim vergais ?

  Prieš 5 mėnesių
 • Man atrodo kad Milda ne kvaila o mėgsta pašposinti, tai sveika geriau nei pašonėje vėjo jėgainė

  Prieš 5 mėnesių
 • Seniūnas sako kad,

  Nuoroda

  pats kol kas nieko gerai nezino ir to projekto nematė. Cia miestelio ribų lyg ir nesiekia, bet man keista, kad seniūnas yra visos apylinkės seniūnas ir apie toki grandiozini projektą turėtu buti informuotas. Turėtu ne "post factum" būti informuota bendruomenė manau.

  Prieš 5 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas kodel tyli neviesina problemas ???? Ar jau pateptas ??

  Prieš 5 mėnesių
 • Prancūzijoi

  Nuoroda

  Jau žada uždaryti atominės, ir statyti daugiau vėjo jėgainių, kai skrendu į Angliją kokie parkai matosi užsienį ir ant jūros ir sausumo šimtai jėgainių vienodi vietoi

  Prieš 5 mėnesių
 • Statomi

  atsakymas į: Prancūzijoi Nuoroda

  `laukuose, palei juros pakrante o ne prie tankiai apgyvendintu namu. Vokietijoje daug pristatyta, bet aplink nematyti gyvenamuju namu arti. Ar supranti ka reiskia tureti toki ventiliatoriu pašonėje? Pastovus garsas, toks oro pjovimas, jau apie kita poveiki nekalbame. Viskas isdestyta plačiam komentare žemiau. Staškūniškieciai aiškiai, argumentuotai irodė norintiems statyti vėjo jėgaines prie jų namų. Turi būti pateiktas bendruomenei projektas su visais planais kur noras statyti, pateiktos visos saugos, poveikio analizės. Bendruomenė turi būti pilnai informuota ir supažindinta apie planus. Čia ne seniūno prerogatyva spresti. Čia ne vaikiški popieriniai malūnėliai, su kuriais vaikystėjė lakstydavote.

  Prieš 5 mėnesių
 • milda

  Nuoroda

  o jeigu sitas elektrines pastatyt prie gelezinkelio begiu tai ir traukiniukas vaziuotu jau elektrinis , a ir turistam butu paivarintas marsrutas juk sparnai maluno sukas , vaikam idomu butu ,

  Prieš 5 mėnesių
 • Kvaila

  atsakymas į: milda Nuoroda

  tu

  Prieš 5 mėnesių
 • Skiemonyse nepraejo

  Nuoroda

  lenda i Troškūnus. Apie tai kažkada pagalvojau, vis tiek kažkur lis. Išlindo. Siūlau troškūniečiams atidžiai perskaityti žemiau parašytą komentara ir padaryti išvadas. Troškūnų pijokų parašus skelbti kaip negaliojančius. Ir bendruomenėje šį verclynykų norą rimtai apsvarstyti.

  Prieš 5 mėnesių
 • Baraniene ar su ragais

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: A Nuoroda

  Šita nuvešti prie jėgainės parai

  Prieš 5 mėnesių
 • Andrius

  Nuoroda

  Ar čia ne tie vadinami šiukšlynų milijonieriai, kurie per bijo dujų statybas ir bankrotus išplovė milijonus? Kažin kokie veikėjai slepiasi už tų UAB, nes kiek girdėjau Kėdainių r. gyventojai visas jų "aferas į viešumą" kelia.

  Prieš 5 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  Visų pirma, vėjo elektrinių plėtra - tai didelio masto ekonominė afera, dar labiau nuskurdinsianti ir taip nuskurdintą mūsų visuomenę. Ekonominį nusikaltimą galima nusakyti skaičiais. O kiek kainuoja žmogus, jo gyvybė, jo sveikata? Už kiek ji parduodama ir perkama? Kur pastatomos galingosios vėjo jėgainės, išnyksta bitės, nustoja perėti, čiulbėti paukščiai, „išprotėja” katės, šunys, vyksta prieš tai nebūdingi naminių gyvulių vaisių persileidimai, išsigimimai. Jeigu taip neigiamai veikiama gyvoji gamta, tai negi jos gali neturėti įtakos žmonėms, jų sveikatai? Deja, tai pajus ir jūsų rajono gyventojai, gyvenantys arčiau naujųjų monstrų.Vėjo jėgainės skleidžia labai stiprų žemo dažnio girdimą ir mūsų ausiai negirdimą infragarsą, kuris labai pavojingas kūnui ir psichikai. JAV kariuomenėje infragarsas jau naudojamas kaip psichotroninis ginklas. Jis išveda iš rikiuotės priešininkus, sutrikdo žmonių sveikatą, psichiką, bet veikia žemiau žmonių girdimumo ribos - čia ir yra jo stiprybė. Vėjo jėgainės atitinka psichotroninio ginklo parametrus. Jų sukeliamas infragarsas ir žemi dažniai yra visai netoli girdimumo ribos, net jas viršija ir siekia 80-90 dB. Todėl vėjo elektrines galima būtų vadinti prieš žmones nukreiptu ginklu – nei kiek neperdėtume.Taip, normos yra, bet jos leidžia daug didesnį triukšmą, negu kituose Europos šalyse. Gal todėl į Lietuvą ir patraukė šitų monstrų statytojai? Didžiosios Britanijos mokslininkai padarė išsamius vėjo jėgainių triukšmo poveikio žmonėms tyrimus ir nustatė, kad jau 32 dB vėjo jėgainių triukšmas sukelia stiprų erzinimą kai kuriems žmonėms, o 40 dB ir didesnis triukšmas sukelia stiprų erzinimą jau daugeliui žmonių. Tokio pat stiprumo automobilių, geležinkelio ar oro transporto keliams triukšmas žmogų veikia ne taip ardančiai. Kodėl?Taip, žmonių sveikata aukojama dėl vėjininkų pelnų, nors valstybė ir visuomenė iš tos aferos neturės nė mažiausios naudos – tik nuostolį. Vėjo jėgainės gamina menkavertę energiją, kurią valstybė įsipareigoja supirkti dvigubai aukštesne nei rinkos kaina. Ar tai ne absurdas? Tarptautinėje rinkoje elektros kilovatvalandė kainuoja 14 – 15 centų, o Lietuva įsipareigoja iš vėjininkų ją pirkti už 30 centų. Nėra jokios abejonės, kad dėl šitos aferos pakils elektros kaina vartotojams. Taip jau atsitiko kai kuriose Europos šalyse. Brangiausiai už elektrą moka danai, vokiečiai ir ispanai, kur vėjo jėgainių gaminamos energijos procentas visoje energetikoje pats didžiausias.

  Prieš 5 mėnesių
 • gyventojas

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Dar tokio briedo neteko skaityti... Nei vienas jūsų faktas nepagrįstas, pagal jūsų nukopijuotą tekstą iš bulvarinės spaudos, taip išeina kad vėjo jėgainių gamintojai neturi jokių standartų, sertifikatų - gamina bet ką? Kažkaip žmonės 21 amžiuje gyvename. Gal tad atsijunkit nuo elektros, pasiimkit vežimus su arkliais ir važinėkit. Visos Europos šalys statosi VE ir dar statysis, o jūs čia marazmus kalbat. Nuo mūsų pesticidų milijonus kartų daugiau kenčia bitės, tie patys paukščiai ir mes. Žmogus yra civilizacijos būtybė, visais laikais viskas tobulėjo ir visais laikais žmonėms buvo sunku priimti naujoves. Anksčiau automobiliai buvo tragedija, paskaitykit senovinius straipsnius...

  Prieš 5 mėnesių
 • Kodėl vėjo jėgainių statytojai neišsiperka žemės sklypų su visomis apsauginėmis zonomis iš dabartinių žemės savininkų ? Juk nupirktą žemę galės pernuomoti ūkininkams, kad šie galėtų toliau toje žemėje ūkininkauti...O po 35 metų, kai vėjo jėgainę reiks griauti arba kapitaliai remontuoti, ir anūkai turės ką veikti... :) Ir dar - kodėl statytojai vėjo jėgainėse neįrengia apžvalgos aikštelių ???

  Prieš 5 mėnesių
 • Mažai tau

  atsakymas į: . Nuoroda

  apžvalgos aikštelių dar Lietuvoje pristatyta...))) Nebėra i ka jau žiūrėti gi

  Prieš 5 mėnesių
 • Na

  atsakymas į: . Nuoroda

  Dėl išsipirkimo - sutinku, atrodo, kad pigiau išeitų, bet apžvalgos aikštelės elektrinėje... Blogiau, kad nuo šių malūnų kentės aplinkiniai žmonės, parduoti namus pasidarys labai sunku.

  Prieš 5 mėnesių