Viešintiškiai aktyviai domėjosi savo gyvenamosios aplinkos tarša.

Pirmadienį, lapkričio 18-ąją, su Viešintų bendruomenės atstovais susitiko AB,,Lietuvos radijo ir televizijos centro“ (trumpinys - ,,Telecentras“) darbuotojai.
Į Viešintas atvyko pats bendrovės generalinis direktorius Remigijus Šeris, tinklo plėtros skyriaus ekspertas Giedrius Aleknavičius bei komunikacijos vadovas Valdas Kaminskas.

Viešintose įrengto ,,Telecentro“ siųstuvo spinduliuotė viršija higienos normas, pasak viešintiškių, dėl spinduliuotės net ,,groja radiatoriai“. Tuo tarpu ,,Telecentras“ neketina mažinti siųstuvo galios, atvirkščiai - iš įvairių sričių specialistų sudaryta darbo grupė paruošė higienos normų pataisas: normos bus gerokai sušvelnintos, todėl po Naujųjų metų dabartinė siųstuvo galia grėsmės žmonių sveikatai nebekels.
,,Telecentro“ generalinis direktorius R.Šeris viešintiškiams aiškino, kad dabartinės Lietuvos higienos normos yra daug kartų griežtesnės už galiojančias kitose Europos Sąjungos šalyse. ,,Matavome magnetinį lauką Vilniuje. 2-3-4 kartus magnetinio lauko normos viršijamos visame Vilniuje. Didžiausias magnetinis laukas prie Vyriausybės. /.../Pats baisiausias daiktas, šiuo požiūriu, yra moterų plaukų džiovintuvas“, - kalbėjo R.Šeris. Ir jis, ir G.Aleknavičius tvirtino, kad  viena iš spinduliuotę reglamentuojančių higienos normų yra nelogiška ir greičiausiai atsiradusi dėl metodikos klaidos. ,,Suskaičiuokime, kiek šioje patalpoje yra mobiliųjų telefonų. Čia bus mikrobangų krosnelė. /.../Mes neviršytume magnetinio lauko normatyvų, jeigu formulėje nebūtų klaidos“, - tikino ,,Telecentro“ vadovas.
Viešintų bendruomenės pirmininkas Vytas Mykolas Zaikauskas, viešintiškis Eugenijus Šarauskas ir dar bent trys vyrai svečiams uždavinėjo profesionalius specifinius klausimus. Diskutuota apie dažnius, spinduliuotes, įrangos specifiką. Panašu, kad bent dalis diskusijos dalyvių yra patys anksčiau dirbę ,,Telecentre“, todėl gerai išmano technologinę specifiką, o kiti žmonės, tikėtina, turėjo jaustis tarsi užsukę į mokslinę konferenciją. Viešintiškiai prie sienos rėmė ir susitikime dalyvavusius Visuomenės sveikatos centro atstovus - jeigu jau higienos normos yra nelogiškos, kodėl jos iki šiol buvo taikomos? Pastarieji aiškino, kad normos bus keičiamos, tačiau  sakė, kad klaidų jose neįžvelgia. ,,Kiek metų žinojote, kad tai klaida?“ - paklausė vienas iš viešintiškių. R.Šeris paaiškino, kad tik po viešintiškių kreipimosi nustatė, kad viena iš normų yra nelogiška. ,,Vasario mėnesį turėsime 40 kartų padidintą normą“, - nepaguodė ,,Telecentro“ vadovas. ,,Radiatorių garsas nepasikeis, bet jis bus legalus“, - šyptelėjo Ramūnas Blazarėnas, kuris pirmadienio renginyje dalyvavo dar kaip svečias, o nuo antradienio jis jau Viešintų seniūnas.
Galingiausiu siųstuvu į Rusijos gilumą retransliuojamos informacinės laidos. E.Šarauskas kėlė klausimą apie šių laidų transliavimo radiju tikslingumą: pasak jo, radijo propaganda yra mažiau paveiki nei sklindanti iš kitų šaltinių. R.Šeris atsakė, kad ruošiamasi Rusijos saviizoliacijai. ,,Rusija žada blokuoti internetą ir žinias bus galima tik radijo dažniais perduoti“, - tikino ,,Telecentro“ vadovas.
Diskusija, panašu, baigėsi taikiai. Svečiai viešintiškius įtikino, kad siųstuvų spinduliuotė jų nenužudys (bent jau staigiai). Kita vertus, labai ginčytis su svečiais taip pat nebuvo prasmės, nes jie siųstuvo galios mažinti neketina, o ir naujos higienos normos siųstuvo galios neprivers mažinti, atvirkščiai - bus legalu ją didinti. Tiesa, ,,Telecentro“ vadovas žadėjo, kad siųstuvo galios nedidins. ,,Ką daryti, kad negrotų tie radiatoriai?“ - klausimą išgirdo svečiai. Pasak R.Šerio, net kelis kartus sumažinus siųstuvo galią, ,,radiatoriai vis tiek gros“. Aptarti ir kiti būdai, kaip ,,neutralizuoti“ radiatorius: pasak specialistų, reikia nutraukti metalinę grandinę, įterpiant į šildymo sistemą atkarpą iš plastikinio vamzdžio.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Dvi dienas prieš Naujus metus radiatoriai šnypštė, pasirodo, kad nesandarus vamzdis, pradėjo tekėti vanduo, o palyginus neseniai per renovaciją vamzdžiai pakeisti, reikia ardyti brangiomis medžiagomis įrengtą sieną.

  Prieš 10 mėnesių
 • saulius

  Nuoroda

  sekmes naujose pareigose

  Prieš 10 mėnesių
 • nu telikas

  Nuoroda

  tai puliuoja ,tik didint ,nes mieste ne visur matom tv ,tai kaip anksciau buvo ,visi matem ir niekas negrojo ,betvarke

  Prieš 10 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  dydint,nes Anyksciuose nei telikas rodo,nei radija groja

  Prieš 10 mėnesių
 • Gal pas tavy

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Dar VEFus radija i televizaris Taurus? Koki turi?

  Prieš 10 mėnesių
 • Vai tai tau...

  Nuoroda

  Dėl rusų smegenims praplauti transliuojamos NATO ir CŽV propagandos aukojame Viešintų žmones ir jų sveikatą?

  Prieš 10 mėnesių
 • Kiseliovas

  atsakymas į: Vai tai tau... Nuoroda

  Yra priemonės apsaugoti sveikatą, tereikia pagarinti actą, ir galvą apsivinioti folija. Tau tikrai padės,

  Prieš 10 mėnesių