53-ejų Ramūnas Blazarėnas augo Viešintose, baigė šio miestelio vidurinę mokyklą.

Prie mero Kęstučio Tubio dirbęs Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, o dešimtmetį buvęs ,,Vilkmergės alus“ direktoriumi Ramūnas Blazarėnas pamažu, nors ir komplikuotai, grįžta į tėviškę, į Viešintas.
Jis per Viešintų seniūno konkursą pateko į antrąjį turą kartu su vienu šalyje žinomu politiku. Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, tikėtina, kad be didelio entuziazmo iš dviejų į antrąjį turą patekusių asmenų pasirinko R.Blazarėną.

 

Kol vyksta STT patikrinimas, R.Blazarėnas Viešintų seniūnu nėra skiriamas. Tuo pat metu po teismus ,,vaikšto“ ir skundai dėl Viešintų seniūno konkurso. Skundų autorius, į antrąjį Viešintų seniūno konkurso turą nepatekęs asmuo, pradžioje kreipėsi į konkursą organizavusį Valstybės tarnybos departamentą (VTD), paskui į Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmus, o paskutinis skundas nukeliavo į Vilniaus apygardos administracinį teismą.
Skunde minimoms institucijoms nurodoma, kad R.Blazarėnas neva metus negali užimti seniūno pareigų, nes dirbdamas Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tiesiogiai kuravo seniūnų veiklą.
Taip pat nurodoma, kad konkurso komisijoje, vertinusioje pretendentus į Viešintų seniūnus, dirbo  R.Blazarėno giminaitis, o dar vienas asmuo iš konkurso komisijos buvo to paties visuomeninio komiteto (,,Anykščių krašto labui“), kaip ir R.Blazarėnas, kandidatas į Anykščių rajono tarybą. VTD nurodė,  kad metų ,,pauzės“ reikalavimai seniūnų pareigoms negali būti taikomos, nes seniūnijos nėra juridiniai vienetai, o R.Blazarėno giminystės ryšiai su seniūnaičiu yra tolimi (konkurso komisijoje dirbęs seniūnaitis yra R.Blazarėno žmonos brolio žmonos tėvas).
Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmai  skundą nagrinėti atsisakė. Atsisakymas motyvuotas tuo, jog pagal skundo esmę jo nagrinėjimas ne Panevėžio rūmų, o Vilniaus apygardos administracinio teismo kompetencija. Pastarasis teismas, gavęs skundą, savo sprendimo - nagrinės jį ar atmes - dar nėra paskelbęs.   
R.Blazarėnas yra Anykščių rajono tarybos narys. Jeigu jis taps Viešintų seniūnu, privalės atsisakyti tarybos nario mandato. Pirmasis ,,už brūkšnio“ Kęstučio Tubio visuomeninio komiteto ,,Anykščių krašto labui“ sąraše liko režisierius Jonas Buziliauskas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • jonava

  Nuoroda

  bedoj.,...................................................................................

  Prieš 8 mėnesių
 • neklystu

  Nuoroda

  R.Blazarenas yra tinkamiausias valdininkas,bet kuriame savivaldos darbe.Priminsiu,kad pirmiausia valdininku būti yra zmoniskumas-o to is jo neatimsi.

  Prieš 8 mėnesių
 • tai kiekviena diena

  Nuoroda

  is Naujuju elmininku i V iesintas

  Prieš 8 mėnesių
 • jai stt tyrime

  Nuoroda

  tai apie koki sazininguma galima kalbeti ,kas pasirase del metalo lauzo pirkima net uz 80000 euru,kas cia dedasi,tai kaip suprast ,cia istremimas ar specialiai laikyta vieta,sau ir saviems

  Prieš 8 mėnesių
 • saulius

  Nuoroda

  sveikinu ir sekmes

  Prieš 8 mėnesių