Bendra Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos modernizacijos projekto vertė siekia 324 tūkst. 706 eurų.

Artėjančius naujus mokslo metus Anykščių Antano Vienuolio progimnazija pasitinka virtusi statybų aikštele. Dėl projektuotojų neapsižiūrėjimo progimazijos patalpų modernizavimo projektas užsitęs iki 2020-ųjų metų. Dalyje klasių vis dar pluša darbininkai, todėl pusei tūkstančio progimnazijos moksleivių pamokos bus vedamos sporto salėje ar net už mokyklos ribų.
Ir tai dar ne viskas - dėl projektuotojų klaidų Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos modernizavimo projektas iš rajono biudžeto pareikalaus apie 100 tūkst. eurų papildomų lėšų.

 Rajono vadovai pasibaisėję

Liepos mėnesį vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos modernizacijos projektą pavadino ,,tragedija“.
,,Su Anykščių Antano Vienuolio progimnazija išvis tragedija. Kai pradėjo daryti darbus, projektuotojai nematė, kad ten nenormali perdanga. Dabar reikia viską perprojektuoti. Ne tik kad projektas nusitemps, bet ir vėl pareikalaus kažkiek pinigų“, - posėdyje kalbėjo S.Obelevičius.
Liūdną padėtį Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje įžvelgė ir Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.
,,Su Anykščių Antano Vienuolio progimnazija gali būti blogai.Ten 50 arba 100 tūkst. Eur turbūt papildomai reikės. Tie pinigai numatyti. Bus blogai pačiai mokyklai, nes ten išgriovė klases ir toliau negali nieko daryti, nes reikia visą naują perdangą tarp aukštų perstatyti. Darbai persikels į kitus metus“, - sakė D.Žiogelis.
Nors padėtis Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje prieš netrukus prasidėsiančius naujus mokslo metus ypač prasta, D.Žiogelis turėjo ir gerų žinių.
,,Vadovai garantavo, kad kažkaip pavyks mums mokymo procesą vykdyti“, - Anykščių rajono tarybos posėdyje kolegas ramino D.Žiogelis.

Vaikų gyvybe nerizikuos

Pasiteiravus, su kokiomis nuotaikomis pasitinka artėjančią Rugsėjo 1-ąją, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė, net ir neklausdama, kokiomis temomis norėtume pasikalbėti, ėmė pasakoti apie stringančią progimnazijos renovaciją.
,,Tokios ir nuotaikos. Esame lyg jau ir morališkai nusiteikę, kad suspenduoti statybų darbai. Nors ir atostogos, domimės tais reikalais. Šiai dienai, kiek žinau, yra baiginėjami papildomi projektavimo darbai. Buvo statybos ekspertizė, kuri įvertino mūsų perdangų senajame progimnazijos pastate padėtį ir, kaip supratau būdama ne statybininke, reikalingi papildomi tvirtinimai bei tam tikri projektiniai sprendimai. Dabar reikia laukti eilės statybiniams darbams. Vakar ( rugpjūčio 6 dieną, - red.pastaba) buvau mokykloje, tačiau statybininkai darbų dar nevykdo. Tų darbų nėra labai daug, nes jie papildomi, kadangi projektuotojai neįvertino senojo pastato konstrukcijų. Iš tikrųjų, statybininkai, atidengę tas perdangas ir jas pradėję ardyti, rado 1950-ųjų statybos darbus. Tuomet turbūt ir kitos medžiagos buvo. Yra rizika, kad ta perdanga tarp pirmojo ir antrojo aukšto neatlaikytų to svorio.Vaikų gyvybe rizikuoti mes negalime“, - kalbėjo D.Mažvylienė.

Pamokas ves sporto salėje

Anot Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės, progimnazijoje remontuojama tik dalis kabinetų bei koridoriai.
,,Išplėštos grindys, įrengta nauja elektros instaliacija, ventiliacija, tačiau pamokos senajame pastate vykti negali. Nėra ten taip baisu, bet vykdyti ugdymo proceso negalime“, - apie situaciją progimnazijoje pasakojo D.Mažvylienė.
Nuo Rugsėjo 1-osios Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje bus uždaryta 12 kabinetų, juose plušės darbininkai. Progimnazijos direktorė D.Mažvylienė tikino, kad, net ir sumažėjus mokyklos erdvėms, yra planuojama, kaip užtikrinti moksleivių bei mokytojų poreikius.
,,Pavaduotojas tam ruošiasi sudarydamas trarkaraštį. Dar pavasarį mūsų mokykloje buvo didelis susirinkimas, kuriame dalyvavo ir savivaldybės administracijos darbuotojai, ir projektuotojai, ir statybininkai, ir mūsų atstovai. Tada svarstėme, kad dalį klasių gali tekti kelti į Anykščių muzikos mokyklą, tačiau priėmėme sprendimą, kad galime dirbti klasine sistema. Tai sistema, kad mokiniai mokosi vienoje klasėje ir pas juos vaikšto mokytojai. Čia tokia, jei pamenate, senesnė sistema; dabar progimnazijoje buvo kabinetinė sistema, kai vaikai vaikšto į tam tikrus kabinetus: pavyzdžiui, muzikos, fizikos ar geografijos. Turime 21 klasių komplektą. Labai sunkiai, bet sutelpame į  likusius 28 kabinetus“, - sakė D.Mažvylienė.
Tiesa, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos administracija neatmeta, kad pamokas moksleiviams teks vesti ir netradicinėse erdvėse.
,,Turime aktų salę -  čia galės vykti muzikos pamokos. Sporto salėje galės vienu metu dirbti du mokytojai, mes tai jau išbandėme“, - pasakojo D.Mažvylienė.
Dėl laiku neužbaigtos Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos modernizacijos kils ir nemažai nepatogumų.
,,Aišku, tai pirmiausia yra didžiausias nepatogumas mokytojams, nes jie neturės pastovios darbo vietos. Ne visas mokymo priemones galėsime naudoti“, - didžiausius trukdžius vardijo D.Mažvylienė.

Rūkantys darbininkai progimnazijos vos nepadegė

Kalbėdamiesi su Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktore D.Mažvyliene, prisiminėme ir dar vieną progimnazijos modernizaciją lydėjusį akibrokštą - šiemet  balandžio pabaigoje darbininkai vos nesukėlė didelio gaisro. Priminsime, kad pirmajame progimnazijos aukšte, prie nusileidimo į rūsį, degė statybinės atliekos. Per gaisrą apdegė orientuotų skiedrų plokštė. Ugnies židinys buvo užgesintas iki atvykstant ugniagesių eksipažui.
,,Ten gaisras buvo kilęs net ne progimnazijos viduje, o kieme. Prie išėjimo buvo šiukšlių dėžė, o kadangi statybininkai rūkantys, numetė nuorūką“, - apie incidento priežastis pasakojo D.Mažvylienė.

Įžvelgia ,,sisteminę klaidą“

Iki tapdama Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktore, D.Mažvylienė buvo Anykščių rajono tarybos narė, tad jos, kaip buvusios politikės, pasiteiravome, kas, jos nuomone, lemia, kad tiek daug Anykščių rajono savivaldybės vykdomų statybinių projektų lydi įvairios klaidos, brokas ir skandalai.
,,Lietuvoje susiklostė tokios tradicijos, kad projektuotojai dirba nuotoliniu būdu. Su tuo teko susidurti ir renovuojant mūsų namą. Naudojasi senais Registrų centre rastais dokumentais, brėžiniais, kurie per daugelį metų būna pakoreguoti. O tada atvažiuoja rangovai ir randa visai kitą situaciją nei yra suprojektuota projektuotojų. Tai sisteminė klaida, aš čia neįžvelgčiau jokios politikos“, - svarstė D.Mažvylienė.

Remontai pamokų metu sulaukė skundų

Priminsime, kad Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos modernizacija vyksta už Europos Sąjungos bei Anykščių rajono savivaldybės lėšas, bendra projekto vertė siekia 324 tūkst. 706 Eur. Už šias lėšas numatyta remontuoti mokyklos senojo pastato erdves ir jas aprūpinti nauja įranga ir baldais.
Tai - jau nebe pirmas atvejis, kai, prasidėjus mokslo metams, moksleiviams erdves ugdymo įstaigose tenka dalytis su statybininkais. Taip jau buvo nutikę remontuojamoje Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje. Tuomet dėl kylančių dulkių bei nuolatinio darbininkų įrankių  keliamo triukšmo skundėsi tiek moksleiviai, tiek ir jų tėvai.

Robertas Aleksiejūnas
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pikta

  Nuoroda

  Pastebiu, jog ne pirmas atvejis su statybininkais. Nejau nera terminu ir sankciju uz laiku neatliktus darbus? Lygiai tas pat darzelyje buvo. Visus metus vaikai aktu saleje pragyveno laukdami kada pagaliau pasibaigs remontas, o jis taip ir nesibaige. Progimnazijoje juk mokoi patys maziausi, pradeje visiskai nauja etapa. Kaip tam pirmokui paaiskinti, jog stai, tu taip atsakingai ieskojai https://www.officeday.lt/mokyklines-kuprines-ka-reiketu-zinoti-jas-renkantis.html" alt="pirmoku kuprines">pirmoku kuprines ir visu reikalingu priemoniu, o dabar eini i statybu aikstele, kur turetu buti jaukus naujasis etapas

  Prieš metus
 • vitalijus

  Nuoroda

  juoka kele tokie pasiteisinimai ..uztupas uzgere nebera kam dirbti....rangovas privalo savo rizika prisimnti ..viena dalis gal del perdangu o kas toliau baisu ..jus dirbti relei pradekyte o ne verkite statybos imone laimi konkursus iskitur bet cia zmoniu jiesko kas dirbtu...juokinga

  Prieš metus