Žmonės nesupranta, kam prie Šventosios upės reikėjo statyti betonines sienas.

Pernai balandį  dar Kęstučio Tubio komandos pradėtą Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų bei dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektą lydi daugybė broko ir įtarimų keliančios sutartys dėl papildomų projekto darbų. Šios kadencijos valdantieji skaičiuoja, kad 1 mln. 89 tūkst. eurų vertės projektas papildomai pareikalaus dar 100 tūkst. eurų.

 

Visur lenda projektuotojų brokas

Apie tai, kad Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektas vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi, Anykščių rajono savivaldybės vadovai atvirai prabilo per liepą vykusį Anykščių rajono tarybos posėdį.
Anykščių rajono meras, konservatorius Sigutis Obelevičius kalbėjo, kad ne tik šiame, bet ir kituose savivaldybės vykdomuose projektuose apstu broko.
,,Bet kokius darbus vykdant, visada išlenda papildomi darbai. Papildomi darbai išlindo ir Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projekte. Toks gyvenimas, visur lenda projektuotojų darbo brokas“, - kalbėjo S.Obelevičius.
Už tai, kad Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektą rangovai atlieka nekokybiškai, panašu, prisiimti atsakomybę neteks niekam.
,,Labai gaila, kad jie neneša jokios teisinės atsakomybės. Nes iš tikrųjų, už projektuotojų darbo broką moka savivaldybė“, - sakė S.Obelevičius.
Nors Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektas ,,buksuoja“, Anykščių rajono meras S.Obelevičius sakė tame nematantis kažko baisaus.
,,Aš nematau čia jokios tragedijos, toks gyvenimas“, - teigė Anykščių rajono savivaldybės vadovas.
Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektinius pasiūlymus rengė UAB ,,Plėtros partneriai“.

Už papildomus darbus - 100 tūkst. eurų

Kur kas griežtesniu tonu apie Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektą Anykščių rajono tarybos posėdyje kalbėjo Anykščių rajono mero pavaduotojas, socialdemokratas Dainius Žiogelis.
,,Ten yra apie 100 tūkst. eurų vertės papildomų susitarimų prisirašinėta, kurie nebuvo numatyti“, - perspėjo D.Žiogelis.
Minėtas projektas jau turėjo būti užbaigtas rugpjūčio pabaigoje, tačiau jis pratęstas iki šių metų lapkričio 23 dienos.
,,Objekto įgyvendinimą pratęsėme dar trims mėnesiams vien dėl to, kad jis susikirto su žiedinės sankryžos statatybomis. Tie abu projektai vienas kitam būtų trukdę. Čia galbūt ir logiška“, - sakė D.Žiogelis.
Anot Anykščių rajono mero pavaduotojo D.Žiogelio, Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektas bus užbaigtas šiais metais.
,,Bet 100 tūkst. eurų reikės surasti ir sumokėti“, - net nesuabejojo vicemeras.

Projekto sprendiniai - gamtos priešų idėjos

Didžiausią Žvejų gatvės gyventojų reakciją sukėlė dešinėje Šventosios upės pusėje sumontuotos tvoros. Labai vaizdžiai šios gatvės gyventojų reakciją į tai socialiniuose tinkluose aprašė buvusi Anykščių rajono savivaldybės specialistė Skaidrė Lakačauskienė.
 „Na niekas manęs ir Žvejų g. gyventojų neįtikins, kad šis projektas vadinasi kraštovaizdžio sutvarkymas ir jis yra reikalingas... projekto sprendiniai tragiški, tiesiog gamtos priešų idėjos...žavėjausi anksčiau, kokia pasakiška vieta gyventi šioje gatvėje ir grožėtis Šventąja, klausytis nenutilstančių paukštelių giesmių, sukančių lizdus pakrantėje išsikerojusiuose didžiuliuose medžiuose, - dabar belieka guostis, kad iš trečio aukšto upę mes dar matysime, bet žemiau esantiems nuosavų namų gyventojams upė bus užtverta prieš langus aukšto mūro ir akmenų siena... nuo ateinančių galimų upės potvynių? Na, galbūt perspektyvoje, taip...”, - rašė Anykščių miesto gyventoja.

Žmonės prie betoninės sienos verkia...

Anykščių miesto Žvejų gatvės gyventojas, rašytojas Rimantas Vanagas ,,Anykštai“ sakė, kad kalbėti apie Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniajame take projektą jau per vėlu.
,,Šaukštai po pietų, nebėra ką šnekėti. Prirašėme milijoną raštų, komisijų buvo 19-ka. Buvo mano straipsnis ta tema ,,Anykštoje“, baigiant Vytauto Landsbergio straipsniu ,,Delfyje“. Viskas - traukinys nuvažiavo“, - sakė R.Vanagas.
Rašytojas R.Vanagas sakė, kad pats nutiestas takas dešiniame Šventosios upės take nėra blogybė, esminis klausimas, kaip vykdomas projektas.
,,Buvo galima prisiderinti prie reljefo, paliekant šlaitą, kuriuo galima nulipti prie Šventosios upės. Gyventojai buvo susitvarkę takelius link upės, kojas mazgodavo, vaikeliai maudydavosi...O dabar nuo Šventosios upės mes esame atskirti. Fiziškai link upės neįmanoma nusileisti, nes supiltas dirbtinis status šlaitas, kuris leidžiasi tiesiai į vandenį.Pradedant Landsbergiu, baigiant darželinuku - niekas nesuprato, kam prie upės reikėjo įrengti tą betono sieną. Aiškina, kad šlaitą sutvirtinti. Jokio ten šlaito nebuvo, kad jis atsirastų, vežė žemes sunkvežimiais“, - projektinius Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų dviračių tako Šventosios upės tako dešiniame take sprendimus įvertino R.Vanagas.
Pasak rašytojo R.Vanago, pradedant įgyvendinti minimą projektą, nebuvo atsižvelgta į Žvejų gatvės gyventojų bei kitų anykštėnų nuomonę.
,,Viešasis interesas pažeistas 300 procentų. Dabar Žvejų gatvės gyventojai stovi prie tos betoninės sienos palei Šventąją ir verkia. Pritrūkta žmoniškumo. Svarbiausia buvo greitai įsisavinti pinigus“, - valdininkų pastangas įgyvendinant dar vieną projektą įvertino R.Vanagas.

Projektas užsitęsė

Priminsime, kad rangos darbų sutartis dėl naujo pėsčiųjų-dviračių tako su priklausiniais (terasomis, poilsio aikštelėmis bei visa būtina mažąja architektūra - suoliukais, šiukšliadėžėmis ir t. t.) palei Žvejų gatvę, Šventosios upės dešiniame krante, tarp Būgos ir Birutės gatvių tilto bei tilto ties Šventosios upės užtvanka įrengimo bei miesto apžvalgos aikštelės A.Vienuolio gatvėje su būtina parkavimo infrastruktūra ir  nusileidimo taku į Žvejų gatvę įrengimo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos su UAB „Jungtiniai projektai“ buvo pasirašyta pernai  balandį.
Anykščių rajono savivaldybė skelbia, kad bendra Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų-dviračių tako Šventosios upės dešiniame krante, apjungiant su upės kairiojo kranto infrastruktūra, darbų atlikimo sutarties kaina yra 1 mln. 89 tūkst. Eur. Europos Sąjungos finansinės paramos lėšos šiame projekte sudaro didžiąją dalį - 1 mln. 77 tūkst. 868 Eur, Anykščių rajono savivaldybė iš rajono biudžeto šiam projektui skyrė 11 tūkst. 132 Eur. Tačiau, kaip sakė vicemeras D.Žiogelis, papildomai už projekto įgyvendinimą dar teks sumokėti 100 tūkst. eurų.
Rangos darbai buvo pradėti vykdyti pernai  gegužės mėnesio pradžioje. Projektą buvo tikimasi užbaigti iki 2019 metų birželio pabaigos, dabar jis pratęstas iki žiemos pradžios.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Vanago kojos butu issigelbejimas. Kas sugalvojo tokia nesamone???

  Prieš metus
 • Eureka!

  Nuoroda

  AO tai čia ta pati siena, kuri apsaugo upę Šventąją nuo purvinų Vanago kojų mazgojimo? Ir iki pat Kavarsko vanduo kvepės tik meldais ir vandens lelijomis? Upė išgelbėta! Valio!!!

  Prieš metus
 • Judas

  atsakymas į: Eureka! Nuoroda

  STT tai, net ypatingai pabrėžė iki teisminio tyrimo ataskaitoje ir kaltinamojo sulaikymo pranešime spaudai - ".. Kaltinamojo veiksmai ir surinkti įrodymai nekelia jokių abejonių dėl kaltinamojo kaltumo...!.."

  Prieš metus