Naujai statomas pakabinamas pėsčiųjų tiltas praktiškai niekuo nesiskirs nuo ,,Beždžionių tilto“ Mikieriuose.

Metų pradžioje per visą šalį nuvilnijo žinia, kad prie Medžių lajų tako statomas pakabinamas pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę. Metai persivertė į antrąją pusę, tačiau paaiškėjo, kad minėto tilto statybos dar net nepradėtos - Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai neįtiko rangovų projektas. Nepaisant kilusių nesklandumų, pakabinamą pėsčiųjų tiltą per Šventosios upę šalia Medžių lajų tako pažadėta įrengti dar šiais metais.
Tiltą statys UAB ,,Tilsta“, ta pati bendrovė, kuri pakabinamą pėsčiųjų tiltą yra įrengusi Anykščių seniūnijos Mikierių kaime.

,,Pakabinamo pėsčiųjų tilto statybos per Šventosios upę dar nepradėtos. Projektas buvo senas, gal 2009 ar 2010 metų, reikėjo daryti pakeitimus. Jis buvo rengtas ne mūsų pačių. Dabar padarytas projekto pakeitimas, atlikta jo ekspertizė ir greitai turėtų prasidėti tilto statymo darbai“, - sakė Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius Kęstutis Šerepka.
Pasak K.Šerepkos, buvo pakeisti pakabinamo pėsčiųjų tilto techniniai sprendimai.
,,Gal ir gerai, kad tie pakeitimai buvo padaryti, nes į viską buvo pažvelgta šiuolaikiškai. Specialistai pasirūpino, kad tiltas būtų saugesnis, gražesnis ir ilgiau tarnautų. Mes dėl to tik laimėjome“, - pastebėjo K.Šerepka.
Daugelis anykštėnų ir rajono svečių žino ir lanko pakabinamą pėsčiųjų tiltą Anykščių seniūnijos Mikierių kaime, Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius K.Šerepka sakė, kad naujai statomas pakabinamas pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę šalia Medžių lajų tako bus ,,analogiškas projektas“.
,,Naujasis tiltas bus visiškai toks pat kaip Mikieriuose“, - patikino K.Šerepka.
Pakabinamo tilto per Šventosios upę rangos darbų sutartį Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba su viešąjį pirkimą laimėjusia UAB ,,Tilsta“ pasirašė pernai rugsėjį. UAB ,,Tilsta“ gyvuoja jau daugiau nei 50 metų, per tą laiką įmonė pastatė, suremontavo daugiau kaip 120 įvairiausių tiltų ir viadukų, estakadų ir tunelių. Pastatyti statiniai magistralėse, keliuose ir gatvėse, miestuose ir mažose gyvenvietėse, per upes ir slėnius, per vandens telkinius ir įvairias gamtines kliūtis.Vien Vilniuje per Neries upę įmonė pastatė 9 tiltus. Pernai skelbta, kad pakabinamas pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę kainuos 227 tūkst.961 Eur. Tiltas statomas už valstybės ir Europos Sąjungos fondų lėšas. Tiesa, po projekto korekcijos pakabinamo pėsčiųjų tilto įrengimo kaina gali būti didesnė.
,,Aš projekto ekspertizės išvados nemačiau. Galbūt projekto vertė truputį ir išaugo, nes nauji sprendimai. Naudojami kiti lynai, nes anksčiau numatyti buvo netinkami“, - sakė K.Šerepka, prisipažinęs, kad mažai ką galintis komentuoti, nes apie daugelį pakabinamo pėsčiųjų tilto statybos detalių turįs mažai informacijos.
Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius K.Šerepka pasakojo, kad prie būsimos pakabinamo pėsčiųjų tilto statybos vietos jau yra nutiestas privažiavimo kelias. Beje, jį, anot K.Šerepkos, vėliau numatyta naudoti kaip pagrindą planuojamam tiesti dviračių takui.
Pernai sausį K.Šerepka pasakojo, kad Anykščių regioninio parko direkcijos tikslas bei uždavinys – nutiesti mažąjį dviračių žiedą, kad lankytojas iki Anykščių galėtų atvažiuoti dviračiu, persikelti per upę ir kita puse grįžti. Tiesa, kol kas ir dviračių takų tiesimas užtruko.
,,Tai ilgas procesas. Reikia paimti valstybinę žemę visuomenės poreikiams. Turime dar vieną projektą, kurio metu dviračių takas bus tiesiamas kartu su pradėtu statyti pakabinamu pėsčiųjų tiltu per Šventosios upę“, - pasakojo K.Šerepka.
Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius K.Šerepka ,,Anykštai“ sakė, kad pakabinamas pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę šalia Medžių lajų tako bus įrengtas labai greitai.
,,Rangovai sakė, kad pradėję pakabinamo pėsčiųjų tilto per Šventosios upę darbus, juos užbaigs per du mėnesius“, - pranešė K.Šerepka.
Anykščių seniūnijos Dvarionių kaime pastačius pakabinamą tiltą per Šventąją bei dešiniajame šios upės krante nutiesus penkių kilometrų dviračių taką, bus suformuotas dešimties kilometrų žiedinis maršrutas per vaizdingas Anykščių regioninio parko teritorijos vietas. Lankytojams bus patogiau dviračiais užsukti prie Karalienės liūno, Puntuko brolio.
Pakabinamas pėsčiųjų tiltas Dvarionių kaime bus jau antrasis toks per Šventosios upę Anykščių rajone.,,Vikipedija“ skelbia, kaip vadinamasis ,,Beždžionių tiltas“ atsirado Mikieriuose.
,, 1973 m. šioje vietoje Vilniaus miško chemijos ūkio Ignalinos baro pušų sakintojai pastatė savo poreikiams medinį pakabinamą tiltą. Tiltą vietiniai gyventojai praminė „Beždžionių lieptu“. Tiltas kentėjo nuo pavasarinių potvynių, jį apgadindavo plaukiantys ledai. Nors gyventojai „Beždžionių lieptą“ vis paremontuodavo, patvarkydavo, tačiau ilgainiui statinys tapo nesaugus. Valstybinės tiltų inspekcijos ir Anykščių rajono savivaldybės pareigūnams nustačius, kad medinio tilto konstrukcijos visiškai susidėvėjusios, yra avarinės būklės, tiltas 2001 m. buvo nugriautas. Apie aštuoniasdešimt vietinių gyventojų liko atskirti. Norint patekti į kaimą, esantį anapus upės, reikėdavo aplinkui sukarti daugiau nei 20 kilometrų. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono perkėlų kuopos kariškiai buvo sumontavę 60 tonų keliamosios galios pontoninį tiltą. Deja, atėjus rudeniui, tiltas buvo išmontuotas, nes galėjo upėje įšalti. 2002 m. iš sijų ir plieninių lynų konstrukcijų pastatytas naujas tiltas.
Tiltas yra 80 m ilgio, 1,20 m pločio. Jį laiko 8 m aukščio plieniniai vamzdžiai – pilonai ir plieniniai lynai. Tiltas yra pakibęs aukštai virš vandens, todėl jam nekelia grėsmės aukštas vanduo ar ledonešis. Kiekvienas tilto kvadratinis metras gali atlaikyti 500 kilogramų svorį. Tiltą suprojektavo AB „Kelprojektas“ (projekto vadovas Darius Žickis), pastatė tiltų statybos įmonė UAB „Tilsta“. Tilto sąmatinė vertė – 238 tūkst. Lt., o konkursą laimėję rangovai darbus atliko už 165 tūkst. Lt. Statybos trukmė – 1 mėn. ir 2 sav.“, - skelbiama ,,Vikipedijoje“.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • VŽS

  Nuoroda

  direktorius, ko gero, truputį nugrybavo į lankas. Valstybinė žemė ir taip tarnauja visuomenės poreikiams, gal turėjo omeny, kad privačią žemę reikia paimti visuomenės poreikiams? O gal Robertėlis vėl ne taip suprato ir nesąmonių prirašė?

  Prieš metus
 • o prie ko

  Nuoroda

  cia serepka,pensijon seni sita

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Tegul stato bet zoles netripia, bo shudo puta Juozas priplauks

  Prieš metus
 • Xmm

  Nuoroda

  Nuo stiklinio povandeninio tunelio iki lygiai tokio pat kaip Mikieriuose. Gal nereikia... cia vis tik isskirtine vieta ir tipinis gelazinis slamstas man nepatiks.

  Prieš metus
 • Greičiau

  Nuoroda

  Pastatytų ta beždžionių tiltą nes aš per tiltą nebegaliu vaikščioti nes iš žmogaus tapau gyvunu

  Prieš metus