Buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis kaltinamas, jog iš verslininkų reikalavo paramos savo visuomeniniam rinkimų komitetui. Dabar K. Tubis - Rajono tarybos opozicijos lyderis.

Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis kaltinamas prekyba poveikiu. K.Tubio byla perduota į Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmus. Už prekybą poveikiu Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.
Ikiteisminio tyrimo pradžioje įtarimai buvo pareikšti ir dviem Anykščių verslininkams, tačiau jie į teismą eis tik kaip liudininkai. Verslininkai geranoriškai bendradarbiavo su teisėsauga ir pripažino savo padarytas nusikalstamas veikas, todėl tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas.

Apie ikiteisminio tyrimo pabaigą pirmadienį Panevežyje spaudos konferencijoje pranešė STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas ir Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.
Pareigūnai spaudos konferencijoje sakė, jog ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad K. Tubis galėjo pasinaudoti savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui ,,Anykščių krašto labui“.
Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Už tai jis žadėjo atsilyginti tam tikromis paslaugomis, tačiau jos, teisėsaugos duomenimis, suteiktos nebuvo.
„Prekyba poveikiu yra laikoma, baudžiamojo įstatymo prasme, nuo tokių veiksmų kaip reikalavimo, provokavimo, nuo pažado ir panašiai. Tai veika, kuri nereikalauja žalos požymio“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Panevėžyje sakė prokurorė Dalia Markauskienė. Įtariama, kad už paramą K. Tubis vieno iš verslininkų atstovaujamai bendrovei pažadėjo paveikti Savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.
Už tai bendrovės atstovas galimai rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų. „Dėl kitų veikų viskas vyko susitarimo stadijoje“, – sakė prokurorė.
Iš kito Anykščių verslininko K. Tubis taip pat reikalavo finansinės paramos rinkimų komitetui. Už tai, kaip įtariama, rajono vadovas pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į verslininko atstovaujamą bendrovę.
Per ikiteisminį tyrimą taip pat nustatyta, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galėjo pažadėti vienam Tarybos nariui pareigas Savivaldybės valdomoje įmonėje.
„Ikiteisminio tyrimo metu šiems asmenims papasakojus visas nusikalstamos veikos aplinkybes, prisipažinus padarius nusikalstamas veikas, taip esant duomenų manyti, kad jie ateityje laikysis įstatymų, jų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą“, – sakė D. Markauskienė. K. Tubis kaltės dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų nepripažįsta.
Nusikaltimai vykdyti praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje. Tyrimą šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai atliko per keturis mėnesius. Politiko, kuriam galimai buvo žadėtas darbas, bei verslininkų, kuriems buvo pareikšti įtarimai, duomenų teisėsauginkai neatskleidžia.
Primininsime, jog K.Tubis STT pareigūnų buvo sulaikytas sausio pabaigoje. Tuomet buvo skelbiama, kad jį STT pareigūnai sulaikė namuose po pinigų perdavimo fakto. Pareigūnai atliko kratas Anykščių rajono biudžetinėse įmonėse ir gyventojų namuose. K.Tubis po trumpo arešto buvo paleistas. Teismo sprendimu, jam paskirtas trijų mėnesių nušalinimas nuo pareigų, apribotas bendravimas su tam tikrais asmenimis, paimtas pasižadėjimas neišvykti. Taip pat skirtas 10 tūkst. eurų užstatas. Pastarosios dvi kardomosios priemonės nėra atšauktos.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Bumerangas

  Nuoroda

  Tokie verslininkai neverti verslininko vardo .Kentes ir jie ,Aruba ju šeimos nariai už kitu skausma.sako nekask kitam dobes ,pats igriusi.

  Prieš metus
 • Negražu

  atsakymas į: Bumerangas Nuoroda

  Užteks, kad Tubis atsedęs savo gauta laiką. Negražu ir nekrikščioniška grasinti šeimos nariams. Kuo kalti pirmos ar antros santuokos vaikai? Žmonos?

  Prieš metus
 • Cigonas

  Nuoroda

  Nežinau, bet man tas snukis primena arklio subinę...nu tik pastaroji nebuvo tokia spoguota kaip šita..

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Cigonas Nuoroda

  sėdėjai už santykiavimą su arkliu?

  Prieš metus
 • ?

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  O tokie kurie už arklį sėdi, sėdi kartu su milicininkais?

  Prieš metus
 • bliambai

  Nuoroda

  o per tv aiskintis su prostitutem garbingas ,nebejuokink svieto,gal saulute paveike,saziningo garbingo dar neturejom niekada

  Prieš metus
 • reeq

  Nuoroda

  Šiuo metu „Google“ kas menesi moka nuo 17 000 iki 22 000 JAV doleriu, kad galetu dirbti internete iš namu. Aš prisijungiau prie šios veiklos prieš 2 menesius ir uždirbau 20544 $ per pirmaji šios veiklos menesi. Galiu pasakyti, kad mano gyvenimas visiškaaai pagerejo! Patikrinkite, kaa aš ddarau.apsilankykite

  >>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­J­­o­­b­­9­­9.C­­o­­m

  Prieš metus
 • VaLda

  Nuoroda

  Dieve šventas - 1000 eurų, o tai didelis kyšis griūk iš juoko. Toks ažiotažas atrodo, kad tai pats didžiausias nusikaltimas pasaulyje. Oi, bliamba nugriuvai iš gėdos, net žodžiai nebesirašo. Rašė vienas prokuroras, kaip apvaginti žmogų arba kaip atsikratyti nepageidaujamo asmens - inicijuok kyšio davimą. Tokie tai ir verslininkai, jei ko reikia tai lenda, negauna ar dar nespėjo gauti, tada atgailauja. Žinokite - lazda turi du galus, atsisuks, o tai bus varnoms juoko. Kai bus priimtas teismo sprendimas ir tikrai įrodyta, kad jis kaltas, tada rašinėkit. Masiulis nekaltas už 250000E. Kokį procentą tai sudaro. Tvarka tave už šmeižtą kaliuzėn reikia patraukti. Tos tavo "šunės" nei piršto juodimo tavęs nevertos. Išsilavinusios protingos moteriškės ir ar galima taip rašyti apie žmones. Gėda. (rašau tavęs iš mažosios raidės, nes tu to nevertas)

  Prieš metus
 • bliamba

  Nuoroda

  koka gėda ant visos Lietuvos,kad buvo toks meras Anykščiuose, o dar didesnė gėda jo viso komiteto steigėjams ir rėmėjams.Siaubinga gėėėėėėėėėėėėėdddddddaaaaaaaaaaaaaaaa

  Prieš metus
 • kodel slepiami

  Nuoroda

  kysio davejai ,geda ,nusikaltima padare verslininkai slepiami ,kodel

  Prieš metus
 • E

  atsakymas į: kodel slepiami Nuoroda

  REIK VIESUMO SURINKIT INFO NORMALIAI IR DEKIT ALFA DELFI 15min Tubis ir jo pakalikai netures kur akiu det, ir per tv visos bobutes gales suzinot kas per velnias nuvage Anyksciu miesta, darykit tyrima del amfibinos del pinigu plovimo del poveikiu pirkimui ir t.t. Kol Anyksciu kraste bus tokios siuksles niekas nesikeis, o ir paciai Lietuvai but ne pro sali suzinot apie sitas machinacijas, nes Tubis eis i kita miesta taip pat vogt. Uzbekit zones jam uz akiu (tikiuosi ses kaliuzen)

  Prieš metus
 • todėl

  atsakymas į: kodel slepiami Nuoroda

  Todėl, kad jie bendradarbiauja su teisėsauga. Aiškiai parašyta- verslininkai geranoriškai bendradarbiavo su teisėsauga ir pripažino savo padarytas nusikalstamas veikas, todėl tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas.

  Prieš metus
 • Tvarka

  Nuoroda

  Tubio gaujos šunės ieško kaip apsiginti? Nereikėjo eiti į gaują ir nebūtų reikėję dabar sarmatintis susitikti žmonės.

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Tvarka Nuoroda

  Tai kad tavęs, valkatos, visi vengia, normaliems sarmata su tavim sveikintis

  Prieš metus
 • To BGK

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Aš nesu Tubis. Su manimi sveikinasi.

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: To BGK Nuoroda

  Nemeluoji, sveikinasi su tavim bomžai pas Joną

  Prieš metus
 • Ačiū

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Įdomu sužinoti, kad bomžai jau irgi nesisveikina su Tubiu. Galima pratęsti namus, bet sąžinė išlieka. Tuo bomžas pranašesnis už visokias šalavas, kurios organizuoja Tubiui sveikinimus

  Prieš metus
 • BGK

  atsakymas į: Ačiū Nuoroda

  Teisybė, tokie net nepraranda sąžinės, balsuodami už jūsų pyd.. partiją, nes gauna porą bambalių. Tarp kitko, man bomžas ne tas, praradęs namus, o gryna erkė, galinti dirbt, bet nenorinti. Prisisiurbia prie pašalpos, mat darbas jam ne lygis

  Prieš metus
 • Ačiū

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Ale kaip sutampa nuomonės. Reiškia Tubio dainelė sudainuota? O Tubio mėsos konservai geriau ar blogiau už bambalį?

  Prieš metus
 • algis

  Nuoroda

  iki teismo sprendimo konkretizuojama byla o ne uzuolankomis irsvaisciojimais kalbama

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  ir vel GALEJO MANOMA visiska nesamone mano fantazija kur kas platesne nors ne teisininkas is vis teisingume neturetu būti tokiu zodziu as pasakyciau-GALBUT SMEIZTAS

  Prieš metus
 • Auguti

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Tokie terminai visada vartojami iki teismo sprendimo.

  Prieš metus