,,Šventosios upės mokykla” duris atvers šiame name. Jos kūrėjai, ieškodami tinkamo pastato, pageidavo, kad mokykla būtų kuo arčiau Anykščių miesto.

Anykštėnų tėvų kuriama netradicinio ugdymo mokykla „Šventosios upės mokykla“ skelbiasi jau suradusi patalpas – nupirktas namas Anykščių seniūnijos Liudiškių kaime. Jau pradėta ir vaikų registracija į pirmąją klasę. Tiesa, mokyklos kūrėjai išlieka labai paslaptingi, net neslepia, kad dairosi į Anykščių  rajono biudžeto pinigus, o tarp kuriančiųjų mokyklą šmėžuoja ir kadenciją jau baigusio nušalintojo Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio patarėjo Donaldo Vaičiūno pavardė.

„Mokykla veiklą pradės jaukioje sodyboje Liudiškių kaime, nuo miesto ribos nutolusioje vos 400 metrų, o nuo centro - tik 2,5 km. Aplink pievos, Anykščių šilelis, kalvos – erdvės, atviros tyrinėjimams, atradimams ir nuotykiams!” - apie būsimosios mokyklos lokaciją rašoma „Šventosios upės mokyklos“ feisbuko grupėje.
Tiesa, „Anykštos“ žurnalistui nuvykus nufotografuoti mokyklos pastato, jį aplankė visai kitokios mintys. Pastatas stovi vidury laukų ir Anykščių šilelio čia nė kvapo. Pats mokyklos pavadinimas taip pat maža turi sąsąjų su Šventosios upe, nes iki jos – geras gabalas kelio.
„Anykštai“ susisiekus su Morta Turse, viena iš  „Šventosios upės mokyklos“  kūrėjų, ir pateikus jai nemaža klausimų apie įsigytą mokyklos pastatą bei būsimosios mokyklos veiklas, atsakymų gauti nepavyko. Juos pažadėta pateikti tik po to, kai klausimus pamatysiantys ir aptarsiantys visi „Šventosios upės mokyklą“ kuriantys tėvai.
„Esame komandoje pasiskirstę darbų sritimis, tad į Jūsų klausimus atsakys atsakingas asmuo, o prieš tai atsakymus aptarsime visa komanda”, - paaiškino M.Tursė.
Pašnekovė M.Tursė taip pat leido suprasti, kad ,,Šventosios upės mokyklos” kūrėjai yra labai užimti žmonės, nors mokyklos feisbuko paskyroje įrašus apie mokyklą skelbia kone kiekvieną dieną.
,,Mes visi mokyklos kūrimu užsiimame savo asmeniniu laisvu laiku, tad man sunku prognozuoti, kada mums pavyks tai padaryti. Žinau tikrai, kad atsakysime greičiausiai, kada tik rasime tam laiko”, - paklausta, kada galima tikėtis atsakymų apie ,,Šventosios upės mokyklą”, dėstė M.Tursė.
,,Šventosios upės mokyklos” kūrėjai skelbia, kad apie netradicinio ugdymo mokyklą pradėjo svajoti praėjusių metų rudenį, žiemą mokyklos idėja buvo brandinama, o pavasarį mokyklai surasti namai.
Iš pasisakymų viešojoje erdvėje matyti, kad ,,Šventosios upės mokyklos” įkūrimu labai suinteresuotas buvęs nušalintojo Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio patarėjas Donaldas Vaičiūnas. Dar dirbdamas mero patarėju, jis siūlė ,,Šventosios upės mokyklą”  įkurti Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje. Anot D.Vaičiūno, prie mokyklos gyvavimo žada prisidėti Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyrius, „jeigu reikės, netgi ir mokymo priemonėmis”.
,,Dėl biudžeto eilutės Savivaldybės biudžete Sigutis Obelevičius pažadėjo, kad jau dabar imsis priemonių, kad ta eilutė atsirastų (procesas gali užtrukti kelis Tarybos posėdžius), ir naujiems mokslo metams finansavimas tikrai bus toks, kokį poreikį mes pateiksime. Tą poreikį, aišku, koreguosime.Pacituosiu Sigutį - ,,Mes jiems negalim atsukti nugaros”, - mokyklos reikalus feisbuke aptarinėjo D.Vaičiūnas.
,,Šventosios upės mokykla” skelbia, kad ,,tai anykštėnų tėvų kuriama netradicinio ugdymo mokykla Anykščiuose, kurie siekia savo vaikams suteikti galimybę lankyti šiek tiek kitokią mokyklą, kupiną gamtos ir savęs pažinimo, mokymosi per malonias patirtis ir tolygiai paskirstant protinę, kūrybinę ir fizines veiklas.” Kas bus šios mokyklos mokytojai – informacijos nėra.
,,Šventosios upės mokykla” kuriama tokiu laikotarpiu, kai Anykščių rajono bendrojo lavinimo mokyklose kasmet sparčiai mažėja moksleivių skaičius.  Kadenciją baigusio Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos veiklos ataskaitoje apie sudėtingą rajono švietimo padėtį rašoma: „ Deja, tačiau kaip ir beveik visose savivaldybėse, ypač kaimiškose, ir mūsų Savivaldybėje pastaraisiais metais stebimas mokinių mažėjimas, 2018–2019 mokslo metais, lyginant su 2017–2018 mokslo metais, rajone sumažėjo 114 mokinių, 5,25 proc. (nuo 2173 iki 2059 mokinių).”

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • jolka

  Nuoroda

  tai ir bibliotekoje merdancioje galima ikurti vaikams uzimtuma o ne plesti kedes pareigas savavaldybeje gal demesio liaudziai daugiau

  Prieš metus
 • Svaiginanti ateitis

  Nuoroda

  Po kelių metų Anykščiuose bus daug moksleivių kurie sakys kad užaugę stebės sankryžas t.y bus stebėtojais. hau

  Prieš metus
 • skaitliukas

  Nuoroda

  Įstaigoje RC duomenimis 2019-04-24 buvo 3 darbuotojai (apdraustieji).
  Kur mokytojai?

  Prieš metus
 • tai

  atsakymas į: skaitliukas Nuoroda

  juk mokykla netradicine, ir vieno mokytojo gana. Taigi vienas mokytojas, vienas direktorius, ir sekretore. Va ir mokykla su 3 darbuotojais.

  Prieš metus
 • daraktorius

  atsakymas į: tai Nuoroda

  iš didelio rašto einama iš krašto....

  Prieš metus
 • šš

  Nuoroda

  svaigti galima....pasirodyt galima...

  Prieš metus
 • Benamis

  atsakymas į: šš Nuoroda

  Gal reikalingas sargas mokyklai. Moku pečių pakūrenti, myliu gamtą, gyvenu be keturių sienų. Laisvu nuo darbo metu galėčiau pasakas pasakoti mokiniams ir mokytojoms.
  Laiku ateinu pasiimti socialinės išmokos ir susimoku už internetą, turiu rekomendacinį raštą iš paskutinės gyvenamosios vietos vyr.gydytojo, žinomo asmens ne tik Anykščiuose.
  Lauksiu Jūsų pasiūlymo.
  Garbingai nusilenkiu

  Prieš metus
 • Ona

  Nuoroda

  Kas tas alkanu žvilgsniu žiūrintis nuotraukos dešinėje?

  Prieš metus
 • Nu

  Nuoroda

  O kaip prie mokyklos šios kūrimo prisideda nuotraukoje esančios personos. Nei savo vaikų nei supratimo kaip vaikus mokyti ir dar netradiciškai. O kodėl netradiciškai, gal tie būsimi mokiniai yra adaptuoti, nemokytini , kad jiems reikia netradicinio mokymo

  Prieš metus
 • Tititi

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Tai, kad vaikų turi... Tik ar augina...? Čia jau kitas klausimas...

  Prieš metus
 • Onutė

  atsakymas į: Tititi Nuoroda

  skelbėsi prieš metus kad ir parako dar tas vyrukas turi, tik ar patranka užtaisyta?

  Prieš metus