Anykščių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Sigita Mačytė - Šulskienė aiškino, kad dvigubas išmokas buvusiems administracijos vadovams ketinta skirti tik dėl klaidos.

Anykščių rajono tarybos posėdyje priimant sprendimą dėl savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos bei jo pavaduotojo Ramūno Blazarėno atleidimo iš darbo aptikta keistoka, šiems valdininkams naudinga klaida.
Kadenciją baigusiems administracijos vadovams gali būti išmokėta vieno vidutinio atlyginimo dydžio išeitinė kompensacija, tačiau jeigu Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnyba nebūtų atreipusi dėmesio jiems greičiausiai būtų skirtos dviejų mėnesių vidutinės algos dydžio išmokos.

 

Balandžio 9-ąją į Anykščių savivaldybės internetinį puslapį buvo įkeltas sprendimo projektas, kuriame nurodoma, jog A.Gališankai ir R.Blazarėnui bus išmokėta po vieną išeitinę, o balandžio 11-ąją dokumentas pakeistas - po pakeitimo atsirado dvigubai didesnės išmokos. Rajono tarybos narys, liberalas Saulius Rasalas po Tarybos posėdžio kalbėdamas su ,,Anykšta“ atkeipė dėmesį, kad koreguotas dokumentas į Savivaldybės puslapį įdėtas prieš darbo pradžią 7 val. 27 min. ,,Valdininkai dirba anksčiau nei ,,Lietuvos rytas“ pasibeldžia į duris“, - ironizavo S.Rasalas.
Pirmasis raštas (su viena išeitine kompensacija) buvo suderintas su Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnyba. Antrasis, kuriame išmokos padvigubintos, taip pat išsiųstas derinti Vyriausybės atstovui.
Tarybos sprendimą dėl Savivaldybės administracijos vadovų atleidimo iš darbo rajono Tarybai pristatė administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Sigita Mačytė - Šulskienė. Ją nutraukė Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje, atliekanti ir Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje funkcijas, Kristina Nakutytė. ,,Jūs siūlote balsuoti su mūsų pataisymais ar be pataisymų?“ - S.Mačytės - Šulskienės paklausė Vyriausybės atstovė. ,,Padaryta klaida. Siūlau du pakeisti į vieną“, -  po K.Nakutytės įsikišimo sprendimo projektą pakoregavo S.Mačytė- Šulskienė.
S.Rasalas kalbėdamas su ,,Anykšta“ sakė abejojąs, ar neteisėtas išmokų dydis  buvo klaida. ,, Kaip paaiškinti, kad klaida  atsirado ne viename, o dviejuose dokumentuose - ir sprendime dėl direktoriaus atleidimo, ir dėl jo pavaduotojo atleidimo. Ir abiejuose dokumentuose po du kartus“,   - kalbėjo politikas.
Naujasis Anykščių rajono meras, konservatorius Sigutis Obelevičius po posėdžio kalbėdamas su ,,Anykšta“ pripažino, jog jeigu ne Vyriausybės atstovė -  Taryba būtų priėmusi neteisėtą sprendimą ir skyrusi A.Gališankai ir R.Blazarėnui po dvi išeitines kompensacijas. ,,Iš kur Tarybos nariams žinoti, kelios išeitinės kurios kategorijos valdininkams priklasuo pagal įstatymus?“ - retoriškai klausė meras. ,,Arba ,,nedaskaitė“ įstatymo, arba tai sąmoninga klaida“, - svarstė meras S.Obelevičius.
R.Blazarėnas, pats paskaminęs į ,,Anykštą“, aiškino, kad nėra jokių sąmokslo teorijų, jog manyta, kad jam ir A.Gališankai priklauso po dvi išeitines. ,,Mums išeitinės bus išmokėtos, kai praeis mėnesis po atleidimo iš darbo. Jeigu būtų skirtos dvi išeitinės - tik po dviejų mėnesių. Sutikit, kad būtų naivu apgaudinėti ir galvoti, kad niekas du mėnesius klaidos nepastebės“, - ,,Anykštai“ kalbėjo R.Blazarėnas.
Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje K.Nakutytė tikino, kad ji taip pat valdininkų klastos neįžvelgia. ,,Ne vienintelis toks klausimas. Taip būna. Viskas vyksta darbo tvarka. Aš to dalyko nesureikšminčiau“, - ,,Anykštai“ komentuodama situaciją sakė Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • gal

  Nuoroda

  valdininkai ir tarnautojai tam tikri patriotai?

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  vaiksto pasipute lyg kalakutai o galveles tuscios

  Prieš metus
 • Cha cha

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Bandė peisikimšti gurklius, burundukai

  Prieš metus
 • Teisybė

  Nuoroda

  gerai sakė vienas tautietis, kad neimtų į savo verslo įmonę nė vieno.
  Toks neatsakingumas tik dėl to, kad nėra taikoma asmeninė atsakomybė dėl padaromų veiksmų ir klaidų.
  Vis tik savo darbe reikia dirbti!

  Prieš metus
 • Pritariu teisybė

  atsakymas į: Teisybė Nuoroda

  Per valdininkų klaidas ir keliukai iki namų dingsta, o atstatymui servitutų jau turi pats žmogus į teismą kreiptis, jie neturi jokios atsakomybės savo klaidoms ištaisyti - apsurdas Anykščiuose...

  Prieš metus
 • Baisu

  Nuoroda

  Koks gobšumas ir naglumas. Blazarenas teisinasi kaip mažas vaikas. Kas per du mėn. pastebės? Kasininkė? Buhalterė? Jei būtų nepastebėję, tai ir būtų pasiėmė papildomą išmoką.

  Prieš metus
 • tai

  Nuoroda

  ką tokia ''žiopla'' zakse pridirbs?

  Prieš metus
 • Ar tikrai?

  Nuoroda

  7 val. 27 min. - netiesa

  Prieš metus
 • algimantas

  Nuoroda

  tai dar karta irodo kad neturi darbuotojai kompetencijos arba primti uz atlygi -negali būti klaida ant klaidos

  Prieš metus