STT apklaustas buvo ir Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus. „Anykštos“ šaltinių teigimu, agentus domino šios seniūnijos keliukai, vedantys į verslo įmonę.

Paaiškėjo, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai lankėsi ir Kurklių seniūnijoje, kur apklausė seniūną Algimantą Jurkų. „Anykštos“ duomenimis, pareigūnų dėmesio sulaukė mažiausiai viena šios seniūnijos teritorijoje įsikūrusi privati įmonė.
A.Jurkus buvo apklaustas tą pačią sausio 28-ąją, kai STT pareigūnai sulaikė Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį, įtariamą paėmus kyšį iš verslo atstovų. Už tai, kaip įtariama, verslininkams buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant savivaldybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai sudarytų sąlygas, naudingas verslui disponuoti žemės sklypais, gauti paramą verslo plėtrai.
Priminime, jog įtarimai pareikšti dar dviem asmenims. Manoma, kad vienas įtariamųjų - jaunas anykštėnas.

 Krėtė daugelį įstaigų

Kurklių seniūnas A.Jurkus ,,Anykštai“ šią savaitę  tvirtino, kad viskas jo veikloje yra švaru. STT pareigūnai seniūno nė kiek neišgąsdino. Kuo domėjosi svečiai, seniūnas A. Jurkus  neatskleidė, sakė, kad pasirašė pasižadėjimą dėl informacijos neskelbimo, todėl net žmonai nieko nepasakojęs.
Sausio 28-30 dienomis STT pareigūnai kelis kartus lankėsi Anykščių savivaldybės administracijoje,  Anykščių menų inkubatoriuje - menų studijoje, Nacionalinės žemės tarnybos Anykščių skyriuje, UAB ,,Anykščių vandenys“.
Šios įmonės vadovas Alvydas Gervinskas ,,Anykštai“ pripažino, kad STT  pareigūnai bendraudami su juo domėjosi ne ,,Anykščių vandenų“, o K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto ,,Anykščių krašto labui“ , kurio valdybos pirmininkas yra A.Gervinskas, veikla.

Įtarimai dėl kelio į įmonę

Redakcijos šaltinių teigimu, STT susidomėjimą sukėlė vienas Kurklių seniūnijos teritorijoje esantis kelias. Tas kelias neva reikalingas Kurklių seniūnijos teritorijoje esančiai skiedrų gamybos įmonei.  
K.Tubio sąsajos su miškais ir mediena yra viešai skelbiamos - nušalintasis Anykščių meras yra Lietuvos miškų savininkų asociacijos valdybos narys.
Beje, A.Jurkus, ,,Anykštos“ paklaustas, ar STT domėjosi seniūnijos keliais, atsakė tradicine formuluote: ,,negaliu nei patvirtinti, nei paneigti“.

Įtariamasis, šaltinių žiniomis, dirba politiko įmonėje

Kelių redakcijos šaltinių duomenimis, vienas iš įtariamųjų kyšio davimu - jaunas anykštėnas verslininkas, pastaruoju metu dirbantis vieno žinomo Anykščių politiko įmonėje.
Jaunas vyras sausio 28-osios rytą netikėtai nepasirodė darbe. Vėliau ,,Anykštai“ su juo susisiekti nepavyko - pradžioje vyras atsakė žinute, jog sergąs ir negalįs kalbėti, vėliau į žurnalisto skambučius nereagavo, tačiau ketvirtadienį vis dėlto perskambino redakcijai.
Paprašytas paneigti arba patvirtinti informaciją, kad jam pareikšti įtarimai K. Tubio byloje, anykštėnas išsisuko nuo atsakymo tipiška fraze ,,nekomentuosiu”, kuri leidžia daryti prielaidą, kad tiesos anykštėnų kalbose esama.
Šis anykštėnas savo verslo dabar nebeturi, jo žmona dirba dantų klinikoje. Redakcijos šaltinių teigimu, jaunas vyras nemalonumų susilaukė dėl valstybei priklausančio žemės sklypo, esančio Anykščiuose,  Šaltupio gatvėje, šalia ,,Ragintos“ parduotuvės. ,,Anykštos“ šaltinių žiniomis, anykštėnas siekė įsigyti šį sklypą išskirtinėmis sąlygomis ir jame statyti įstaigą.
Kyšio davimu galimai įtariamo vyro tėvai - žinomi anykštėnai: motina - pedagogė,  K. Tubiui einant mero pareigas, paskirta įstaigos vadove.

K. Tubis teisinasi, kad kaltinimų esmė - bankiniai pavedimai


 K.Tubis viešai pateikia versiją apie galimą provokaciją - neva ikiteisminio tyrimo esmė yra bankiniai pavedimai į jo visuomeninio rinkimų komiteto sąskaitą.
Pareiškime, kurį išplatino K. Tubis ir kurį pasirašė jo komiteto nariai, dėstoma: ,,Tačiau ir šiandien aš nebijau niekam į akis pasakyti, kad man metamo įtarimo esmė, esą į mano organizuojamo politinio judėjimo ,,K.Tubio sąrašas ,,Anykščių krašto labui“ sąskaitą asmuo pervedė paramą, o aš neva pažadėjau atlikti kažkokius neidentifikuotus veiksmus.“
Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad K.Tubio sąrašą ,,Anykščių krašto labui“ bandė paremti Aušra Pakarklė ir Daiva Gudavičienė, abi jos į komiteto sąskaitą pervedė po 1000 eurų, tačiau jų aukos nebuvo priimtos. Kas šios sąrašo rėmėjos, nėra skelbiama, o ,,google“-as randa ne anykštėnes gydytojas Aušrą Pakarklę ir Daivą Gudavičienę.
Taip pat K. Tubio visuomeninį komitetą ,,Anykščių krašto labui“ bandė paremti ir žiniasklaidos priemonių ,,Šilelis’ ir „Nykščiai” akcijų turintis anykštėnas Darius Čypas. Savo žmonos įmonės (UAB ,,Bangė“) vardu D.Čypas K.Tubio komitetą bandė paremti 300 eurų, tačiau juridinių asmenų parama yra draudžiama, auka buvo atmesta, o D.Čypas ,,Anykštai“ sakė, kad todėl nušalinto mero komitetą parems kaip fizinis asmuo.    

Sulaikytas savo namuose

Priminsime, jog dėl įtarimų korupcija STT  K.Tubį sulaikė sausio 28-ąją. Merui įteiktas panešimas apie įtarimus paėmus kyšį ir dėl prekybos poveikiu.
Verslininkams, įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu ar dėl paramos verslo plėtrai.
„Meras laikinai sulaikytas tuoj po galimos nusikalstamos veikos padarymo, taip nutraukiant galimai daromas apysunkes korupcines nusikalstamas veikas ir sustabdant galimą neteisėtą įtaką savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams bei didelės žalos darymą viešiesiems interesams“, – sausio 28-ąją per spaudos konferenciją Panevėžyje sakė STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.
Nurodoma, kad K.Tubis sulaikytas savo namuose po to, kai galimai paėmė kyšį. Kyšio dydis nėra įvardijamas. Neįvardijami ir kiti šioje byloje įtariami asmenys, tačiau pranešama, kad be Anykščių rajono mero K.Tubio yra dar du įtariami asmenys.  Nurodoma, kad nusikalstama veika galėjo būti padaryta praėjusių metų gruodį ir šių metų pradžioje. K.Tubis buvo sulaikytas nuo sausio 28-osios ryto iki sausio 29-osios pavakario. Naktį jis praleido areštinėje ir už 10 tūkstančių eurų užstatą buvo paleistas, trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų, jam uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis.  Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • O ar tinka balsuoti

  Nuoroda

  Ne už vagi ,bet Kai narys priklauso bandai ,kuriai vadovauja kuprius,kurio deka išvyko Puse lietuvos sveiku ir jaunu dirbančiu źmoniu ? Ju vaikai nemokes lietuviu kalbos ,neźinos seneliu ir Lietuva būs svetima šalis .Ar to Mes norejom,tokios laisves su 28 metu girdint rusai puola krenšanti seni ? Tai " Ne vagms" vadovaujant dingo ignalinos ae ir kt svarbūs objektai,ar jums nieko nesako ? Jau neleidźia augint kiauliu ,karviu ,nes reikia iškišt mums su antibiotikais Es kitu šaliu produkcija ,Kiša mums žaliavalgyste ,ramina ,kad tai sveika .Mes neturim savo nuomones ,propagandos mašina plove prota prieš 50 metu ,plauna dabar kitu pavadinimu .Pirmi ne pragyvenimo lygu ,bet savižudybiu ,nes noriai skolinam pinigus ir padedam ukrams ,perkam auksinius šaukštus ,o medicina vargana,reik patiems ligoniams ( saviems) aprūpinti vaistais,tepalais ir t,t ,kam teko susidurt,tas žino .Išvada : ne rinksiu" ne vagies" partijos kandidato ,rinksiu vagi ,kuris iš manes nieko nepavoge !

  Prieš metus
 • Trūksta straiosniu ?

  Nuoroda

  Šmigelskis nebeturi kuo uźpildyt anykštos ? Rašo ka jau seniai visus " apšviete " istorijos visa eiga .Kad ir kiek skiedi ,esi žemo lygio rašinetojas ,pigiu pletku skiedejas . be pagarbos net sau.Ale atsirado kaimietis ,bet kaimas liko vidma tavyje .

  Prieš metus
 • BerniceHunt

  Nuoroda

  Jūs turite gauti pinigus internetu iš savo kambario užpildydami Paprastą darbą Su Savo darbo stotimi porą valandų per dieną, gaukite $ 238 Per valandą ir kiekvieną savaitę gaukite mokestį, Kol pasirenkate Savo darbo eigą.

  apsilankykite čia... >>> w­w­w­.­W­e­b­J­o­b­9­8­.­C­o­m

  Prieš metus
 • Kaimynas

  Nuoroda

  Kad ir ką kai kurie pikti dėl įvairių priežasčių komentatoriai besakytų, noriu pabrėžti- pastaruoju metu Anykščių rajono savivaldybėje dirba ne tik puikūs specialistai, išmanantys savo darbą, bet ir šilti, supratingi žmonės. Kiek teko bendrauti su meru Kęstučiu Tubiu, visada išgirsti tikrą ir nuoširdų rūpestį ir geranoriškumą. Reikia pasakyti, kad per ankstesnes kadencijas neteko matyti tokių išsamių, kaip šiemet administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos ataskaitų apie atliktus darbus. Nesuklysiu pasakęs, kad tikrai malonu užeiti pas administracijos direktoriaus pavaduotoją Ramūną Blazarėną- kiek teko kreiptis, iš karto, be jokių užuolankų ieško galimybių , kaip spręsti iškilusias problemas. O ir kiti savivaldybės darbuotojai tokie kaip Algirdas Žalkauskas, Loreta Pesliakienė įsiklauso ir randa bet kokio klausimo sprendimą. Balsuojant kviečiu rimtai pagalvoti ir tinkamai apsispręsti. Aš manau, kad „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ mums labiausiai priimtinas. Nepraleiskime šanso teisingai pasirinkti. Tad ir kviečiu už jį balsuoti.

  Prieš metus
 • Vampyrų valsas

  Nuoroda

  Panevėžio vampyrai šoka jau ir Kurkliuose: https://www.youtube.com/watch?v=Xk9walOQI44

  Prieš metus
 • Valė

  Nuoroda

  Gal laikraštis nebeturi ką rašyti visą mėnesį po kelis karus kartoja apie Tubio suėmimą taip reklamuodami .Būtinai balsuosime tik už KESTUTĮ

  Prieš metus
 • Donaldas

  atsakymas į: Valė Nuoroda

  Ar tiktų būti meru, (ar vicemeru) asmuo kuris iš verslininkų reikalauja kyšio ? Juk tai darydamas griauna rajoną ir gyventojų gerovę ! Kitaip nepavadinsi, jis VAGIS
  AR MUMS REIKIA VAGIES - NE
  Apskritai tokiam asmeniui , kaip visuomenės dorovės kenkėjui turi buti uždrausta dalyvauti bet kokiuose konkursuose užimti valstybinius postus ! Turime pripažinti ir suvokime kad tai KENKÈJAS !

  Prieš metus
 • Salė

  atsakymas į: Valė Nuoroda

  Šitas laikraštis jau du metai varo ant Tubio. Mat vaizduoja labai įtakingą ir galingą.

  Prieš metus
 • Oi

  Nuoroda

  O ko nesueme kas pakyyso kyysi.

  Prieš metus
 • tas pats

  Nuoroda

  per ta pati ,atsibodo

  Prieš metus
 • Julytė

  atsakymas į: tas pats Nuoroda

  tai ieškok pažinimo įvairovės

  Prieš metus