Šių metų žiema bene pirmoji istorijoje, kai oro temperatūros vidurkis buvo gerokai su pliusu ir jos tiesiog nebuvo. Į tokias aukštas temperatūras reaguoja augalai.

"Kai kurių žolių vegetacija net nebuvo sustojusi, brinksta medžių pumpurai, miškuose dygsta pirmieji grybai: bobausiai, plačiataurės, ausūniai. Žydi žibutės, plautės, pasirodo pirmieji plukių žiedai, pagal fenologinius požymius – jau tikrasis pavasaris (vidutiniškai jis turėtų prasidėti apie balandžio vidurį). Traupio botanikos sode žiedų dar daugiau, žydi krokai, čėrai, scylės, rūteniai, ankstyviausios veislės narcizų, iš sumedėjusių – hamameliai, erikos", - "Anykštai" sakė Anykščių rajono meras, gamtininkas Sigutis Obelevičius.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ku

  Nuoroda

  Traupio botanikas savo darže atidirba už kosmini atlyginimą?Rajone viskas tik blogyn,o jiems dzin

  Prieš 3 mėnesių
 • Nuomonė

  atsakymas į: ku Nuoroda

  Meras sode dirba laisvalaikiu. Laisvalaikiu merai ką nori tą daro, vieni medžioja, kiti žvejoja ar sportuoja. Rajone viskas normaliai, ne Ukmergės dar variantas. O geryn karantino metu niekur nėra. Sveiko proto žmonės merą palaiko, o durniams - viskas blogai.

  Prieš 3 mėnesių
 • nubusk mere

  Nuoroda

  juk tu kazkokiu isrinktas rajono vadovu ,gal uzmirsai ,gal parkinsiukas puola

  Prieš 3 mėnesių
 • kur tau jis nubus ?

  atsakymas į: nubusk mere Nuoroda

  įsikandes dantimis gero atlyginimo ir dėlioja savo gelytes apsimiegojes ! Atstatydinti iš pareigų nupirdusį senį, jei tarybos nariams nesuprantama padetis, tai rinkti parašus žmonems reikia skubiai del nušalinimo iš pareigų del neveiklumo ir kompetencijos nebuvimo toki !

  Prieš 3 mėnesių
 • Laima

  atsakymas į: kur tau jis nubus ? Nuoroda

  O ką meras blogai daro? Rajone užsikrėtusių nėra, situacija, skirtingai nei daugelyje rajonų suvaldyta ir valdoma. Manau, kad gerai dirba visa mero komanda, Puiku, kad "Anykšta" deda ir gėlių foto, ne tik virusų piešinius, sėdama paniką.

  Prieš 3 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: Laima Nuoroda

  Tai visiems mokėkyt už gelių nuotraukų dėjimą, visi pridėsim.

  Prieš 3 mėnesių
 • Nagas

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Ką nori Anykšta, tą ir deda. O už foto nemanau, kad moka...

  Prieš 3 mėnesių
 • Bobūnė

  atsakymas į: Nagas Nuoroda

  Gražios Roberto nuotraukos. Gerai, kad žurnalistas aplanko mėro puoselėjamą gėlyną, galime padidžiaugti.

  Prieš 3 mėnesių
 • Medines pilies valdovui

  Nuoroda

  Kinija siunčia labdarą Lietuvai (gavėjas - Vilnius) 20.000 vnt. medicininių kaukių , 100.000 vnt.vienkartinių pirštinių...matydami nepavydėtiną mūsų situaciją... Ar bent paskambinai į Pengžou, Kinijos miesto savivaldybę pasiteirauti kaip jiems sunku jau tada, prieš du-tris mėnesius buvo ? Važiavot su delegacija bendradarbiavimo sutarčių pasirašinėti juk į Pengžou ! Kokį dar čia "piarą" politinį skleidi tokiu sunkiu laikmečiu ? Pagirūnai skleidžiat erezijas, kad esat labai pasiruošę ligos atveju ..Kur jūsų pasiruošimas - medicininių kaukių neturite, dezinfekcijos skysčio net nusipirkti nėra, ligoninėje valytojos asmeninėmis daržo pirštinėmis iš (namų atsineštas) naudojasi... Pasiskambinti i Pengžou gėdinatės nes mokate tik botanikos augalų lotyniškus pavadinimus pasakyti ? Fu, fu....

  Prieš 3 mėnesių
 • Kaip smagu

  Nuoroda

  kad Meras darbo turi ir rūpinasi miesto grožiu ! :-)

  Prieš 3 mėnesių
 • Siguti

  Nuoroda

  Daugiau informacijos teik apie korona o ne apie prazydusias žibutes ,mes jas jau rinkom .Kur tavo pavaduotojai D,Vaiginas ,g,griauzdaite kur ju patarimai sitai situacijai,kokia ju funkcija šiuo metu ? Ar tik algas imti ?

  Prieš 3 mėnesių
 • Lina

  atsakymas į: Siguti Nuoroda

  Kokios čia dar trūksta informacijos? Manau, kad informacijos apie koroną yra per daug. Tik visiškas imbecilas gali dar kažko nežinoti, kai kasdien visais kanalais tik apie tai ir kalbama.

  Prieš 3 mėnesių
 • Pacientas

  atsakymas į: Lina Nuoroda

  Trūksta, mieloji, informacijos kaip valdoma padėtis rajono įstaigose, kurios betarpiškai susiję su žmonių gyvybinių poreikių užtikrinimu ir sveikatos pagalba.

  Prieš 3 mėnesių
 • tai geles

  Nuoroda

  turbut toms kur rode per tv

  Prieš 3 mėnesių
 • jeigu turim

  Nuoroda

  botaniku dirbanti kitu etatu kaip meras tai ko noret

  Prieš 3 mėnesių
 • Antanas

  atsakymas į: jeigu turim Nuoroda

  Turim geriausią ir protingiausią merą, kuris visur spėja.

  Prieš 3 mėnesių
 • tai nedievo

  Nuoroda

  karone ovaldzios zmoniu durnumo pasekme ,bet jie juk uz nieka neatsako ,jie nepakaltinami,pasirodo merui geles labiau rupi negu rajono zmones

  Prieš 3 mėnesių
 • Jolita

  atsakymas į: tai nedievo Nuoroda

  Anykščiuose dar nėra koronės, vadinasi meras ir jo komanda dirba gerai. o man žiūrėt į gėles smagiau, negu į durnų komentatorių idijotiškus komentarus

  Prieš 3 mėnesių
 • M

  atsakymas į: tai nedievo Nuoroda

  Žmonės manau merui rūpi, debilai a la "tai nedievo" turbūt ne, manau reiktų tokius komentatorius susekti ir kreipti į psichoneurologinius internatus.

  Prieš 3 mėnesių
 • Janina

  Nuoroda

  Kaip gražu. Daugiau tokių vaizdų. Padėtų nors trumpam užmirštą tą dievo koronę

  Prieš 3 mėnesių